Wpis z mikrobloga

Cześć koleżanki i koledzy ʕʔ

Przychodzę dziś z mini ogłoszeniem:
Zadbajcie o to, aby w recepcie był wpisany Wasz aktualny adres, pod którym przebywacie, żeby w razie pomyłki nie trzeba było prosić policji o pomoc w znalezieniu Was. Do e-recept można dopisać numer telefonu, więc polecam uzupełnić również taką informację.

Koniec ogłoszenia, miłego wieczoru ()

#dwafartuchywaptece #apteka #farmacja #zdrowie #leki #pracbaza #praca #medycyna
dwa__fartuchy - Cześć koleżanki i koledzy ʕ•ᴥ•ʔ

Przychodzę dziś z mini ogłoszeniem:
...

źródło: IMG_20230531_191510

Pobierz
  • 67
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wonsz_smieszek: skanuję leki podczas wydawania i w przypadku e-recept zazwyczaj program krzyczy, że coś się nie zgadza. Od jakiegoś czasu wyskakuje takie duże okienko i masz tam pokazane, co jest niezgodne. Natomiast jeśli lekarz nie powiąże leku z bazy i nie będzie konkretnego EANu to wtedy już Ci nie wyskoczy. No i oczywiście przy pisanych papierowych receptach, to już w ogóle komputer nic nie podpowiada :)
  • Odpowiedz
Proszę bardzo. Zacznijmy od tego, dlaczego adres pacjenta jest na recepcie. Tę kwestię reguluje artykuł 96a ustęp 1 ustawy Prawo Farmaceutyczne, który mówi o tym jakie elementy muszą się znaleźć na recepcie (m in. adres pacjenta).


@SUurf: bardzo dziekuje.
To akurat dla mnie ciekawy temat bo musialem sie klocic z debilem z apteki ktory uznal, ze adres musi byc w PL, chociaz ja takowego nie posiadam. Zreszta to wcale nie
  • Odpowiedz
@dwa__fartuchy: to chyba jak pojawiłem się w placówce po raz pierwszy x lat temu. Potem jak za każdym razem idę z wizytą albo mam wizytę tele/online, to nidgy żadnego adresu nie podaję, wszystko mają domyślnie w systemie.
  • Odpowiedz