Wpis z mikrobloga

Cześć koleżanki i koledzy ʕʔ

Przychodzę dziś z mini ogłoszeniem:
Zadbajcie o to, aby w recepcie był wpisany Wasz aktualny adres, pod którym przebywacie, żeby w razie pomyłki nie trzeba było prosić policji o pomoc w znalezieniu Was. Do e-recept można dopisać numer telefonu, więc polecam uzupełnić również taką informację.

Koniec ogłoszenia, miłego wieczoru ()

#dwafartuchywaptece #apteka #farmacja #zdrowie #leki #pracbaza #praca #medycyna
dwa__fartuchy - Cześć koleżanki i koledzy ʕ•ᴥ•ʔ

Przychodzę dziś z mini ogłoszeniem:
...

źródło: IMG_20230531_191510

Pobierz
  • 67
u mnie jak najszybciej informuje się pacjenta za każdym razem, kiedy nie zgadza się dawka, substancja czynna lub postać leku


@dwa__fartuchy: a jak właściwie wykrywa się taką pomyłkę? Skąd po jakimś czasie wiecie, że coś źle wydaliście? Robi się każdego dnia jakieś sprawdzenie recept z paragonami czy mini-inwentaryzację?

Załóżmy, że wydałaś komuś lek z dawką z większą dawką substancji czynnej. Klient płaci, mówi do widzenia i wychodzi. W którym momencie i
Zadbajcie o to, aby w recepcie był wpisany Wasz aktualny adres, pod którym przebywacie, żeby w razie pomyłki nie trzeba było prosić policji o pomoc w znalezieniu Was. Do e-recept można dopisać numer telefonu, więc polecam uzupełnić również taką informację.


@dwa__fartuchy: od czasu e-recept wystawianych mi przez Luxmed pierwsze w ogóle czymś takim słyszę. Zawsze dostaję kartkę z nr recepty i smsa. To chyba komunikat dla jakichś starych babć?
@dwa__fartuchy: Baza danych chyba też działa i jest cała ? Bo do mnie kiedyś (4 lata temu albo więcej) babeczka zadzwoniła z zapytaniem czy babcia już wzięła tabletki (danych nie podawałem przy zakupie), tylko zrealizowałem receptę. Okazało się że tabletki na nadciśnienie miały odwrotny efekt xD.
P.s ewuś zawirusowany dalej u was działa? czy farmaceutyka też z tego korzysta ?
@dwa__fartuchy: Raz mi wydali w aptece lek w dawce 0,01 zamiast 0,10; dopiero w domu zauważyłem. Apteka oddalona o 50 km, więc nie chciało mi się wracać. Postanowiłem, że będę brał po 10 tabletek zamiast po jednej. Nieźle się zdziwiłem, jak za dzień czy dwa przyjechała aptekarka i wymieniła lek (jeszcze nie otworzyłem).