Wpis z mikrobloga

Cebula w biedronce kosztuje już 7 zł/kg, czyli tyle co banany.
Które i tak są drogie ale trzeba je sprowadzać statkami.

Za to marchewka która powinna kosztować grosze kosztuje, uwaga: 7 zł/kg. #!$%@?ż przecież bardziej opłaca się robić potrawy z bananów.
Ogórek gruntowy, najzwyklejszy - 10 zł/kg, drożej niż drogie banany

Ale, ok, nie narzekajmy na inflację bo kto narzeka ten działa na rzecz kremla. A za działanie na rzecz kremla mogą w Polsce skonfiskować majątek. I to nie jest jakieś SF z powieści Orwella, to się dzieje teraz, 25 maja 2023 roku

#ciekawostki #polska #gotujzwykopem #bekazpisu #ekonomia #nieruchomosci
ewolucja_myszowatych - Cebula w biedronce kosztuje już 7 zł/kg, czyli tyle co banany....

źródło: 31872960-0a6e-4257-9bc3-f2a6f69606e8

Pobierz
  • 120
@ewolucja_myszowatych: Ja tam się nie dziwię że nie walczą z inflacją. Zbliżają się wybory które chcą wygrać i tyle a wygrają socjalem. Wolą robić ludziom wodę po ogórkach z mózgu niż być ideowcami, Bardziej im się opłaca tępa propaganda niż zwalczanie problemów a tak mogą rozdawać cudze pieniądze a wysokie ceny to wina Tfuska, Niemców, UE, ruskich, itd. Proste rozumowanie i sensownie z ich punktu widzenia. Albo socjal i wysokie ceny
@ewolucja_myszowatych: Już kiedyś pisałem, że teściowa zwróciła uwagę, że cebula jest droższa od pomarańczy. Ostatnio popatrzyłem na paragon a tam cebula ta obrana w lidlu - 7.99 xD

A mój niedoszły teściu z 5 lat temu mi opowiadał jak zasadził cebulę i mu gniła w stodole, bo nikt nie chciał tego kupować po 10 groszy za kilogram.

@KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota: Inflacja jest wyższa u nas bo tak(zupełnie prawidłowo) jest zbudowany koszyk w krajach biedniejszych a inaczej w krajach zamożniejszych(zauważ, że nie neguje faktu, że Polaka wzrost cen bardziej dotyka niż Niemca - to własnie mowią odczyty inflacji). Skoro jesteśmy przy jedzeniu to wg danych za kwiecień te rosną r/r o 20.6% w Polsce i 16.6% w UE. 38.5% - Węgry, 26.1% - Słowacja, 23.8% - Estonia. Najniżej jest na Cyprze(jedyny