Wpis z mikrobloga

Rozważam zakup wkrętarki do drobnego majsterkowania i napraw w mieszkaniu. Interesuje mnie raczej sprzęt porządnych marek, a nie jakieś parksajdy, co to będzie trzeba co użycie oddawać do sklepu na wymianę. Udar mile widziany, ale zdaje sobie sprawę, że bez sds'a wiercenie udarowe, to jak rajd MTB na Wigry 3 - niby można, ale poziom męczarni niewspółmierny do wyniku. Jedynym wymogiem, który mam, jest to, żeby skrzynka nie była zbyt duża. Ot taka do szafy w mieszkaniu lub pod łóżko, więc spokojnie jedna bateria mnie zadowoli. Chciałem poświęcić na zakup około 500 zł. Polecacie coś?

#budujzwykopem #elektronika #majsterkowanie
  • 67
via Android
  • 0
@kuroszczur @revoolution @0pln złe dowiedzenia. Zanim stałem się mieszczuchem z pół zamkniętego osiedla w dużym ośrodku, trochę używało się sprzętu. Parkside to była loteria, albo działało ok, albo przez 2 tygodnie, a ja chcę mieć pewność, że jak zostawię sprzęt na 4 miesiące, to jak go naładuje, to będzie niezawodny.
@PanPeno

Chciałem poświęcić na zakup około 500 zł.


Interesuje mnie raczej sprzęt porządnych marek


jak kupisz wkrętarkę "pozadnej" marki w takiej cenie, to jakosciowo dostaniesz to samo co parkside za 350, tylko z napisem makijaż albo bosch.

Do domowego zastosowani świetnie sprawdzają się właśnie marki marketowe typu macallister/dexter/einhell/dedra itp. Nawet uważam że robi czy erbauer to overkill.
@PanPeno: są te małe bosze z baterią w rączkę wsuwaną GSR 120. Do wiercenia i tak sdsa wyciągniesz, ale meble tym skręcisz i do majsterkowania takiego weekendowego bez cięższych robót będzie ok.
@PanPeno: Metabo 12V z udarem, ja dawałem ok. 500zł w sklepie za nią.Metabo 12V

Naprawdę daje radę i jest bardzo wygodna, nieduże rozmiary (ale moment obrotowy już niezły) idealnie przydają się w domu w ciasnych miejscach.
Udarem który ma wierciłem w bloczkach betonowych otwarty na fi 6.
@PanPeno: możesz się śmiać, ale ja tez polecam parkside jeśli chodzi o cena/jakość. Nawet jak się zepsuje to wymieniają bez słowa.
Na produkcji w pracy mam kilkadziesiąt wkrętarek i tez zdarza się, ze makita czy inny dewalt padnie po tygodniu(wkrętarka za 3-6k zł xD) i robią problemy z gwarancja, ze złe użytkowana czy inne bzdety.
@PanPeno W tej cenie imo polować na Makite, Stanleya albo Milluwakee jak się trafi. Najwięcej doświadczeń mam z makitami, styknie i do domowych zastosowań i do poważniejszych

Jesli faktycznie tylko do zastosowań w domu od czasu do czasu to może jeszcze zielonego bosza bym rozważył, on wyjdzie taniej. Chociaż wiadomo, sprzęt Bosha wrzuć do kosza ( ͡º ͜ʖ͡º)