Wpis z mikrobloga

Rozważam zakup wkrętarki do drobnego majsterkowania i napraw w mieszkaniu. Interesuje mnie raczej sprzęt porządnych marek, a nie jakieś parksajdy, co to będzie trzeba co użycie oddawać do sklepu na wymianę. Udar mile widziany, ale zdaje sobie sprawę, że bez sds'a wiercenie udarowe, to jak rajd MTB na Wigry 3 - niby można, ale poziom męczarni niewspółmierny do wyniku. Jedynym wymogiem, który mam, jest to, żeby skrzynka nie była zbyt duża. Ot taka do szafy w mieszkaniu lub pod łóżko, więc spokojnie jedna bateria mnie zadowoli. Chciałem poświęcić na zakup około 500 zł. Polecacie coś?

#budujzwykopem #elektronika #majsterkowanie
  • 67
@PanPeno dwoma parksajdami wraz z teściem podstawilem nad jeziorem domek 35 metrow. Tylko belki konstrukcyjne skręcaliśmy mocniejszym Boschem. Wszystkie deski, podłogi i boazerie skręcaliśmy własnie tanim parksajdem. A było to parę tysięcy wkrętów.
@PanPeno: ja mam takie gówno za 100 zł od 5 lat i przerobiło już 5 remontów u znajomych, dalej śmiga jak nowa. Jak chcesz zapłacić 500 zł to dobierz sobie wyglądem bo wszystkie będą podobne i Ci wystarczą do domu
@PanPeno: Ja szukałem takiej, żeby była najlższejsza a nie jak janusz nosacz szuka takiej ładowanej na 3 fazy 400V i akumulatorem 2kg. Po powieszeniu jednego żyrandola będziesz jechał na SOR by Ci rękę do kupy poskładali.

Mam drobną 18V asaka i z przyjemnością położyłem nią podłogę na strychu(osb) i regipsy
@PanPeno czarny Parkside Performance, właśnie skończyłem półroczny gruby remont, nie zawiódł ani przez moment, zdecydowanie polecam.
Wkrętarkę mam prawie 3 lata, ale wcześniej używana sporadycznie, dopiero teraz w tyłek dostała.
Interesuje mnie raczej sprzęt porządnych marek, a nie jakieś parksajdy, co to będzie trzeba co użycie oddawać do sklepu na wymianę.


@PanPeno: skoro do teraz nie masz wkrętarki to znaczy że #!$%@? robisz w domu. Parksajdy robią tyle remontów że ty w życiu tyle nie zrobisz.
Metabo 12V z udarem, ja dawałem ok. 500zł w sklepie za nią.Metabo 12V


Naprawdę daje radę i jest bardzo wygodna, nieduże rozmiary (ale moment obrotowy już niezły) idealnie przydają się w domu w ciasnych miejscach.

Udarem który ma wierciłem w bloczkach betonowych otwarty na fi 6


@bdg-bro: no zajebisty moment 30 Nm, Parkside ma 60 ale zły. W bloczkach betonowych to widelcem dziurę zrobisz.
Ja szukałem takiej, żeby była najlższejsza a nie jak janusz nosacz szuka takiej ładowanej na 3 fazy 400V i akumulatorem 2kg. Po powieszeniu jednego żyrandola będziesz jechał na SOR by Ci rękę do kupy poskładali.

Mam drobną 18V asaka i z przyjemnością położyłem nią podłogę na strychu(osb) i regipsy


@widme: ale wiesz, że możesz kupić akumulator zarówno leciutki 1.5 Ah jak i 9 Ah bydlaka? Tzn. jak wybierzesz jakiś normalny system,
ypowo chinskimi brandami typu stanley, black&decker, erbauer, robi, einhell, parkside, skill, metabo


@majk90: Ryobi to niekoniecznie PRC, a z Metabo to już konkretnie odleciałeś

If it says Metabo on the outside, then there's Metabo on the inside too. Our 'Made in Germany' power tools are produced entirely at our headquarters in Nürtingen.
@PanPeno: Black&Decker here, bez zarzutu od 5 lat do domowego użytku na meble z Ikei i dziesięć dziur rocznie. Teść ma MyProject z Kauflandu i też mu wystarczy.
proponowanie 12V w 2023, kiedy 18V to standard, to trochę kek


@CXLV: a mi się wydaje , że jako domowa i czasami do majsterkowania to 12V jest idealna. Jak trochę porobisz taką 18V, a później weźmiesz do ręki 12V to zdziwisz się jaka jest leciutka i poręczna. W domu raczej nie wiercisz w blachach grubszych niż 2mm, nie skręcasz wkrętami większymi niż 5-6mm i dłuższymi niż 50mm. Taka mała spokojnie obskoczy
Ryobi R18PD7.


@TakiJedenKtos: Dodaj, że dość ciężka zwłaszcza tym dużym aku, jednak dość dużą wadą jest to, że uchwyt potrafi się odkręcać i nie trzymać wiertła, kupując wiedziałem, ale promo cena przekonała mnie, Body only-65funtów, normalna-85
@bdg-bro:

Jak trochę porobisz taką 18V, a później weźmiesz do ręki 12V to zdziwisz się jaka jest leciutka i poręczna


I ledwo kręci. Zależy do czego potrzebujesz jak do zabawy to jest ok ale taka 18 z 60 Nm dziurę w cegle wywiercisz i klej zamieszasz a taką 12 to co najwyżej podkręcać meble do kupy.
@bdg-bro:

Nie mylisz bloczków betonowych z gazobetonowymi?


Jakbyś miał wywiercić dziurę w 100 letniej kamienicy z paloną cegłą albo w bloku z wielkiej płyty to byś się co najwyżej zesrał tą swoją 12. Tam to nawet wiertarka z pseudoudarem ledwo daje radę a w bloczku jaki by nie był może trochę czasu to zajmie ale dziurę wywiercisz nawet wykałaczką. Nawet kręcenie płyt gk takim parksidem 18 a parksidem 12 to przepaść
@PanPeno ja wyszedłem z założenia, ze makita z udarem na baterie, która jest ZAJEBISTA i która skułem i zwierciłem kontenery gruzu jest dobra do regularnego użytku albo jak masz duża chate do generalnego remontu.
Obecnie jak maks co robię to jakieś proste wieszanie obrazków na ścianie czy inne drobnostki to po co mi taki sprzęt?

Kupiłem tego właśnie Parksajda i jestem bardzo zadowolony. Wkrętarka elegancko działa, akumulator bardzo wydajny. Ładowałem raz po