Wpis z mikrobloga

Rozważam zakup wkrętarki do drobnego majsterkowania i napraw w mieszkaniu. Interesuje mnie raczej sprzęt porządnych marek, a nie jakieś parksajdy, co to będzie trzeba co użycie oddawać do sklepu na wymianę. Udar mile widziany, ale zdaje sobie sprawę, że bez sds'a wiercenie udarowe, to jak rajd MTB na Wigry 3 - niby można, ale poziom męczarni niewspółmierny do wyniku. Jedynym wymogiem, który mam, jest to, żeby skrzynka nie była zbyt duża. Ot taka do szafy w mieszkaniu lub pod łóżko, więc spokojnie jedna bateria mnie zadowoli. Chciałem poświęcić na zakup około 500 zł. Polecacie coś?

#budujzwykopem #elektronika #majsterkowanie
  • 67
  • Odpowiedz
sprzęt na 4 miesiące, to jak go naładuje, to będzie niezawodny.


@PanPeno: Nie ma opcji, by przewidziec czy ogniwa przezyja po 4 miesiacach nieladowania.
500 to polka marketowa z typowo chinskimi brandami typu stanley, black&decker, erbauer, robi, einhell, parkside, skill, metabo etc. Cokolwiek wezmiesz, bedzie dobre. Albo nie. Jeden #!$%@?.
  • Odpowiedz
@PanPeno bierz jakaś dedre, maja 3 lata gwarancji na sprzęt oraz o dziwo na akumulator. Przy domowym zastosowaniu będzie to aż aż nad to, a jak będziesz chciał dokupić jakis sprzęt to możesz sobie skompletować inne narzędzia działające w jedynym systemie akumulatorowym. Zaufaj, handluje narzędziami :)
  • Odpowiedz
Metabo 12V


@bdg-bro: proponowanie 12V w 2023, kiedy 18V to standard, to trochę kek.

@PanPeno: ja wybrałem Ryobi. Dlaczego? Bo są średnią półką i mają najszerszy system kompatybilnych akumulatorowych narzędzi. Mam jeden akumulator i pasujące do niego wkrętarkę, szlifierkę, odkurzacz samochodowy, sprężarkę. Jedyna wada to kształt aku, ale no cóż, japońska firma, używają tego od x lat i nie zamierzają zmienić, żeby starsze narzędzia były dalej obsługiwane.
CXLV - >Metabo 12V

@bdg-bro: proponowanie 12V w 2023, kiedy 18V to standard, to troc...

źródło: Ryobi-OG

Pobierz
  • Odpowiedz
@PanPeno jak chcesz porządnej marki to kup sobie teraz dewalt 796 plus 2 baterie 5ah na promocji na allegro za 1000. Albo możesz przeznaczyć tą kasę i ogarnąć sprzęt parkside na domowy użytek. Ja tym spokojnie ogarniam wszystko w domu plus montaże mebli oraz innych rzeczy.
Możesz kupić wkrętarkę z serii performance plus baterie na przykład 1x2ah plus 1x4ah i jest szansa że wyrobisz się w 500. Możesz też kupić mocniejsza wersję
  • Odpowiedz
@PanPeno: używam parksaida od 3 lat do majsterkowania i na fuchy i oprócz tego że musiałbym już kupić nową baterię to nic się z wkrętarka nie dzieje xD
  • Odpowiedz
@PanPeno: U mnie parkside, kupiony pół roku temu przy okazji remontu i mogę śmiało polecić. W strop wjeżdża jak w masło, w ścianach większe dziury wierci jak wściekła, bateria porządnie trzyma (4Ah). Za wiertarko-wkrętarkę + bateria + szybsza ładowarka i do tego bzdety jak wiertła i bity płaciłem 380zł.
PSBSA 20-Li C3
  • Odpowiedz
@PanPeno: parkside z tej lepszej serii na silniku bezszczotkowym kupiłem wkrętarkę i kątówke i zwykła wyrzynarkę.
Wkrętarką i dziurę w pustaku ceramicznym wywiercę, a i kleju do płytek też mi umieszała. Jak na razie zadowolony, a już że dwa miesiące minęło.

Na budowie na chwilę użyczyłem kątówke to też zachwalali.
  • Odpowiedz
@PanPeno: Z mojego i faceta doswiadczenia z budowy (wiem, że to zawód budzący pogardę programistów i wykopków ogolnie, to dodam że zajmował się perfekcjonistyczna stolarką jachtową) powiem Ci tylko tyle, że właśnie jak nie będziesz używał sprzętu codziennie to w ogóle Ci się nie opłaca ładować pieniędzy. Napis milwaukee czy festool nie sprawi, że akumulatory Ci nie padną. Mój bosch gsr 180li kończy gwarancję i z automatu już traci na mocy
  • Odpowiedz
Kiedyś miałem wkrętarkę Macallistera z Castoramy 12V. Po kilku latach akumulatory zdechły na tyle, że starczały na pół godziny, a kupno nowych było totalnie nieopłacalne. Kupiłem Ryobi R18PD7. Do tego szybką ładowarkę i 2 akumulatory: 3Ah High Energy + zwykły 5AhU. Jest już u mnie z 3-4 jest w posiadaniu. Po zakupie przestałem używać wiertarki. Bez problemu wiercę nią nawet grubsze otwory w cegle czy nawet otwory w metalu wiertłem ok 10mm.
  • Odpowiedz
@PanPeno: bierz parkside'a ale z czarnej serii, są duzo lepsze, a wrecz porownywalne ze sprzetem premium typu hilti/makita/milwuakee, a do tego maja bezproblemowa obsluge gwarancyjna, uzywam tego sprzetu profesjonalnie i jak wczesniej jechalem glownie na hilti to w ostatnich latach ich serwis gwaracyjny to spore nieporozumienie zwlaszcza przy cenie tych urzadzen i odpuscilem, zwlaszcza, ze dosc czesto mi sie cos psulo, nie z racji jakosci ale z racji warunkow uzytkowania (deszcz,
  • Odpowiedz
Interesuje mnie raczej sprzęt porządnych marek, a nie jakieś parksajdy, co to będzie trzeba co użycie oddawać do sklepu na wymianę. [..] Chciałem poświęcić na zakup około 500 zł. Polecacie coś?


@PanPeno: XD
Parkside jest właśnie idealny do domowej grzebaniny. Zresztą nie tylko bo ta całkiem porządne wiertarki w swoim segmencie. Do tego Lidl zarąbiście łatwo wymienia sprzęt na gwarancji.
  • Odpowiedz