Wpis z mikrobloga

@adrian1207: Bo te wyliczenia są jakieś z dupy, na przykładowych kwotach. Poza tym zapomniałeś dopisać, że te mld mniej w ZUSie to potem mniejszy koszt wypłat emerytur tym przedsiębiorcą. Poza tym to nie likwidacja ZUSu tylko dobrowolność. Jak będziesz chciał dalej go płacić to nikt ci tego nie zabroni. Może warto zadać sobie pytanie czemu ludzie nie chcą płacić ZUSu? Może wiedzą, że to pic na wodę?

to nie będziesz miał
@Chris_Karczynski: dobrowolność dla przedsiębiorców jest równoznaczne z likwidacją, a koszt wypłat tym przedsiębiorcom "zwróci się" za 30 lat, a jak mam nadzieję wiesz, ta kasa nie jest trzymana w skarpecie na Twoją włąsną emeryturę tylko utrzymuje aktualnych emerytów

Mamy 60mld deficytu, 3mln przedsiębiorców wpłacających 54mld, 80mld z podatku dochodowego, jeżeli to, że nie pokryjemy tego wszystkiego i jeszcze 15 innych podatków z 60mld kosztów socjalu jest dla Ciebie z dupy wyliczeniem,
@Chris_Karczynski: Obniżka podatków jest możliwa tylko w tym zakresie, w którym zostanie przedstawiony realistyczny plan redukcji wydatków budżetowych. Tymczasem Konfederacja nie tylko nie przedstawiła żadnego, ale póki co nie jest nawet wewnętrznie zgodna co do likwidacji 500+. Przykładowo, jedyny plan redukcji wydatków jaki ostatnio odważył się przytoczyć Bosak, jest następujący:

- Utniemy coś, co postrzegam jako kradzież, czyli np. programy takie jak "willa plus" – zadeklarował.

Bosak pytany o likwidację 500
Obniżka podatków nie jest możliwa, ale podwyżka jak najbardziej? XD


@Chris_Karczynski: Aktualnie dokładnie tak właśnie jest. PIS od lat stosuje najróżniejsze metody kreatywnej księgowości, przerzucając pieniądze z jednego miejsca do drugiego, dodając jednocześnie nowe daniny, opłaty, dzięki bandytom z Orlenu wpadło kilka miliardów a i tak jesteśmy na ogromnym minusie.

VAT 25%, wygaszenie 500 czy tam 800+, 13,14 emerytury od 2025 i może za 10 lat zaciskania pasa, mozna myśleć o
coś się nie rwą na razie do wskazywania które wydatki budżetowe wytną dla rowniwagi, poczekajmy na ta czesc


@Darjo: ciekawe, że to Konfederacja musi się tłumaczyć skąd weźmie kasę na obniżkę podatków, ale neuropki już nie mają problemu z pisem i po, skąd oni wezmę kasę na kolejne programy socjalne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@siadatajta:

Żaden polityk nie powie przed wyborami jakie wydatki będzie ciąć.


Wobec tego, obecnie mają najdroższy i najbardziej populistyczny "program" ze wszystkich partii, uwzględniając PiS.
Poza tym konfa nie przedstawiła oficjalnie propozycji redukcji nigdy w swojej historii, nie tylko w roku wyborczym.

Stanowisko Konfederacji ws. 800+!


Spoko, tylko ja akurat pisałem o 500+. Brak zgody na 800+ nic nie zmienia w ogólnym rozrachunku.
neuropki już nie mają problemu z pisem


@Gumaa: nic a nic byku, wcale xD

Żaden polityk nie powie przed wyborami jakie wydatki będzie ciąć.


@siadatajta: to trochę lipa, nie? Po najbardziej merytorycznej partii spodziewałbym się konkretów.
Ale tu pytanko: jak pogodzić wolnorynkowe mrzonki dochtora memcwela z nacjo-socjalistycznym planem gospodarczym Ruchu Narodowego? Bo tam to protekcjonizm i interwencjonizm jest praktycznie dogmatem.
Spoko, tylko ja akurat pisałem o 500+

@Charz ok, to powinno odpowiedzieć na twoje rozterki:

[Widz]

A co z socjalami? 500+ 13 i 14 emerytura. Ciągle Pan mówi, że nie wie... Wynika to ze strachu przed spadkiem poparcia? Skąd wziąć pieniądze jak ograniczycie wydatki w budżecie, skąd to finansować?


[Sławomir Mentzen]

Nie no, to jest błąd, co ciągle mówię, że nie wiem? Ja właśnie cały czas mówię, że jestem za likwidacją 500+
siadatajta - >Spoko, tylko ja akurat pisałem o 500+
@Charz ok, to powinno odpowiedzie...
@adrian1207: No to te wszystkie składki wynoszą w 2023 roku 1316,54 zł razy 2,5 mln przedsiębiorców to jest niecałe 33 mld złotych. A wliczyłem wszystkie przedsiębiorstwa, nawet spółki itd. 97% to mikrofirmy do 9 osób.

a jak mam nadzieję wiesz, ta kasa nie jest trzymana w skarpecie na Twoją włąsną emeryturę tylko utrzymuje aktualnych emerytów


No i właśnie to jest główny problem ZUSu i tego że nikt go nie chce płacić.
o najbardziej merytorycznej partii spodziewałbym się konkretów.

@slapdash: Xd

Ale tu pytanko: jak pogodzić wolnorynkowe mrzonki dochtora memcwela z nacjo-socjalistycznym planem gospodarczym Ruchu Narodowego? Bo tam to protekcjonizm i interwencjonizm jest praktycznie dogmatem.

Jeśli nie masz pojęcia to dowiesz się tego dowiesz sie 24 czerwca 2023 roku
siadatajta - >o najbardziej merytorycznej partii spodziewałbym się konkretów.
@slapda...

źródło: 1683502532_UWAGA-24-czerwca-WIELKA-KONWENCJA-PROGRAMOWA-KONFEDERACJI-w-Warszawie-Niebawe

Pobierz