Wpis z mikrobloga

Zauważyliście jak wyborcy Konfederacji deprecjonują pracę innych? Za każdym razem jak ktoś wrzuca to słynne zestawienie oferty Mentzena i zarobki które za nie oferuje, uruchamia się stado kucy, które tłumaczą się ze swojego lidera, że to tylko dla stażysty który pani anecie będzie podłączać myszkę, że to konkurencyjne stawki wobec innych które są na rynku, starając się za wszelką cenę umniejszyć wartości pracy jaką dany człowiek wykonuje.
Skąd ten mechanizm obronny? Ze wstydu, z chęci wyparcia że jest się dymanym?
Wszystkie te osoby zapominają o jednym: Mentzen napisał dom, grill, trawa, wakacje i dwa samochody DLA KAŻDEGO PRACUJĄCEGO POLAKA, a nie tylko dla radcy prawnego 10k brutto, czy speca od IT 15k.
Skoro dla każdego, to dla każdego.
Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to że Memcen wymyślił kucową wersję 500+ xD a kuce klaszczą uszami, jednocześnie śmiejąc się z socjalu obiecywanego przez PiS

#bekazkonfederacji #bekazpisu #heheszki
  • 120
  • 2
@Chris_Karczynski: hydraulik ostatnio nie był u mnie ale jak babcia na deptaku za bezcen sprzedawała ręcznie robione obrusy to kupiłem od niej kilka i zapłaciłem jej znacznie więcej niż babinka chciała. I co teraz z tym zrobisz? Zapłaciłem jej godne pieniądze za jej pracę. Nie mówię o wielkich pieniądzach ale nawet jak przeliczyłem godziny pracy nad takim obrusem w głowie to nie potrafił bym jej zapłacić tych marnych groszy bo czułbym
@BreathDeath: Złapałeś baita. Ogłoszenie o pracę było przerobione przez trolli- właśnie z połączenia dwóch.
Dlaczego przemilczysz płacenie pod stołem? Jaki jest sens wpłacania większej kasy do zusu skoro emerytury będą głodowe, albo ich wcale nie będzie? Lepiej mieć większą wypłatę teraz niż łudzisz się, że za 20-30 lat będziemy mieć godne emerytury. Praktycznie w większości sektora prywatnego są stosowane takie praktyki.
@krisip:
1. Zarobki oferowane przez Mentzena nie są złe na początek. Dużo osób zaczyna od darmowych staży, albo w połowie darmowych.
A jak dołożymy do tego, że to jest Toruń w którym prawie nic nie ma i tylko gównoroboty na minimalnej to jednakoferta może zrobić się atrakcyjna.

Sama zaczynałam od 1k 5 lat temu w Wawie. Każdy drwił jak się daję wykorzystać, ale pracy w tym zawodzie szukałam cały rok (ponad
@assninja: jak ci nie starcza na mieszkanie czy dentystę to może czas zmienić miejsce zamieszkania i zrezygnować ze śniadania na mieście? Albo zacząć zarządzać swoją kasa zamiast płakać w internecie. Polecam pomaga.

@krisip to polecam sobie zobaczyć stawki dla specjalistów, bo 10k dla księgowego to jest stawka zdecydowanie powyżej średniej w zawodzie. Fajnie jest cisnąć po nielubianej opcji politycznej, ale warto mieć do tego argumenty xD
#!$%@?ąc od tego czy pomysły mentzena by do tego doprowadziły, to powiedz mi co trzeba mieć w głowie za guano zamiast mózgu by nie rozumieć, że takie populistyczne hasło oznacza [rozwój Polski, który doprowadzi w niedalekiej przyszłości do] domu, grilla, 2 samochodów itd.? A w zamian tego myśleć, zę chodzi o jakieś zniesienie ubóstwa ustawą przez zmuszenie pracodawców do płacenia stażystom kilka tysięcy euro czy nie wiem co?


@LifeReboot: Wszędzie, gdzie
@zbuntowana_strzyga: Nie pisz do nich, bo to opłacone trolle. Wybory się zbliżają i czas w którym partie powinny przedstawić programy wyborcze- czyli czerwiec, więc propaganda nasila się.
A konfa jak to konfa- pewnie będzie mieć dobry program, tylko listy słabe bo oprócz Memcena, Bosaka i kilku innych to niestety banda wariatów, ale cóż mniejsze zło.
W Polsce nie ma obowiązku pracować za minimalną


@Chris_Karczynski: no tak, przymus ekonomiczny nie istnieje, zamiast zarabiac malo po prostu zarabiaj duzo, myslalem ze takie "rady" to sie skonczyly razem z gimnazjami, a tu prosze xD

to chcecie mu zapłacić jak najmniej czy godnie?


@Chris_Karczynski: "haha bo wiecie, zaplacicie jak najmniej, tacy jestescie hipokryci" - jakby przedsiebiorcy pokroju wielki ekonomista wolnorynkowiec obiecujacy domy auta grilla placili wiecej niz zeby sie
co trzeba mieć w głowie za guano zamiast mózgu by nie rozumieć, że takie populistyczne hasło oznacza [rozwój Polski, który doprowadzi w niedalekiej przyszłości do] domu, grilla, 2 samochodów itd.? A w zamian tego myśleć, zę chodzi o jakieś zniesienie ubóstwa ustawą przez zmuszenie pracodawców do płacenia stażystom kilka tysięcy euro czy nie wiem co?


@LifeReboot: a co trzeba mieć w głowie, żeby wierzyć w takie bajki jak rozwój Polski, kiedy
  • 3
@zbuntowana_strzyga: od początku wspierasz wyzysk jakim jest darmowy staż. Popierasz wyzysk. Nigdy w życiu na czymś takim nie byłem ale po prostu znalazłem etat. To było około 20 lat temu. Też nie zaczynałem od kokosów ale to była pensja za którą mogłem utrzymać siebie i rodzinę na średnim poziomie. Teraz przez takich jak Ty i akceptację jest wyzysk którego twarzą stał się właśnie Mentzen. Reszta rzeczy o których mowisz jest zaprzeczeniem
@krisip: @LifeReboot
W sumie to nie kumam nad czym rozpaczacie. To jest specyficzne środowisko.

Gdyby Mentzen zamiast mówienia o grillu czy czymśtam nagrał filmik w którym stoi i mówi "KUPA, KUPA SIKU" to te same kuce by w długich sentencjach wyjaśniały znaczenie, przyczyny, skutki tego co wyraził (nowy) wódz.

Gdyby miał w ogłoszeniu o pracę "KRA KRA KRA" to również by zostało to namiętnie wyjaśniane.

Oczywiście, przy okazji tłumaczenia tego, każdy
@Nowystaryziel: To Ty złapałeś baita, na pracuj.pl było ogłoszenie pracy na pełen etat za minimala z wymaganym zaangażowaniem także poza godzinami pracy bez wynagrodzenia.

Co do oszukiwania na podatkach to jest okradanie nas wszystkich. Pewnie jak typowy wyborca konfederacji myślisz, że wystarczy zlikwidować ten mityczny socjal to wtedy będziemy mieć tyle kasy, że będzie można zlikwidować składki na ZUS. To tak nie działa. Jak płacisz pod stołem to państwo sobie weźmie
@krisip dawno temu się wyleczyłem z konfy, ale Twoje argumenty to trochę inwalida, przez co nawet rozumiem, że kuce to zignorują. Memcen nie obiecuje rozdania tych rzeczy i równości, tylko rozwój przedsiębiorstw do stopnia, w którym dzięki uproszczonym przepisom i niższym podatkom będzie je stać na płacenie większych pensji nawet za najprostsze zawody. To czego kuce nie rozumieją, to że zawsze znajda się sytuacje, w których ze względów zewnętrznych ludzie nie będą