Wpis z mikrobloga

@siadatajta: Obawiam się, że nie odpowiedziałeś na moje rozterki. Mentzen zawsze był otwarcie przeciwko 500+, tyle że jest w jednej partii np. z Bosakiem czy Winnickim. Dlatego moja pierwotna teza brzmiała, "konfa nie jest nawet wewnętrznie zgodna co do likwidacji 500+" i dlatego też jestem zmuszony ją podtrzymać, dopóki nie będzie w tym zakresie jednoznacznego rozstrzygnięcia w programie wyborczym lub jednolitego oświadczenia partii.
  • Odpowiedz
@Chris_Karczynski: liczbę 3mln przedsiębiorców wziąłem od Ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No ale nadal nie pokazujesz zmian, które sprawiają, że to się spina choćby w przybliżeniu. Pokaż mi wyliczenie Konfederacji ile będą kosztować ich obietnice i z czego to wezmą. Chyba że takie nie istnieje i nie są wcale merytoryczni.
  • Odpowiedz
dobrowolność dla przedsiębiorców jest równoznaczne z likwidacją


@adrian1207: Myślę, że warto to porównać z np. opłacanym chorobowym przez przedsiębiorców. Masz takie dane? Na pewnie nie zrezygnują wszyscy i nie wiemy jaki % by się na to zdecydowało. Z wakacji kredytowych które są oczywiście innym tematem ale też część ludzi nie skorzystało bo mieli jakieś swoje teorie w głowie co do tego i w przypadku likwidacji obowiązkowości może być tak, że część
  • Odpowiedz
@siadatajta to nagle wypowiedzi polityka Konfy na jakimś prywatnym live jest brane przez kuców jako stanowisko partii??
dziwne, bardzo dziwne bo jak się wam zacytuje Korwina to robicie fikolka, że to jego prywatne zdanie i żeby nie łączyć go ze stanowiskiem partii xDDDDDDD
  • Odpowiedz
@Mattovsky: chorobowe kosztuje 80zł, a nie 1300zł, nie można tego porównać. Ludzie opłacają chorobowe, bo to i tak nie robi różnicy, a jest jakimś minimalnym zabezpieczeniem na dzisiaj.
  • Odpowiedz
@Normie_Lurker: Konfederacja będzie głosować przeciwko waloryzacji, podniesieniu 500+. Żeby konfederacja mogła zlikwidować 500+ wymagana byłaby większość sejmowa. W tych wyborach na pewno nie będą mieli samodzielnej większości, a żadna inna partia nie jest i nie będzie za likwidacją 500+. Kminisz?
  • Odpowiedz
@Chris_Karczynski:

Bosak wie, że polacy to debile i gdyby głosno mówił, że zabiorą 500+ to mogliby stracić kilka głosów, bo media pisowskie i powskie mówiłyby tylko o tym, że dobrym polakom chcom zabrać 500+ a o innych rzeczach już nie powiedzą.


Ja w tym bardziej widzę Twoje myślenie życzeniowe. Tak zresztą działa cała konfa - jeden zagłosuje na nią dlatego, że jest przekonany że partia zrealizuje jego wizję narodową, drugi dlatego,
  • Odpowiedz
Obniżka podatków nie jest możliwa, ale podwyżka jak najbardziej? XD


@Chris_Karczynski: No dokładnie tak. Wyobraź sobie sytuacje, gdy odkładasz sobie na konto na opłaty 2000zł miesięcznie. Z tego opłacasz wszystkie opłaty stałe w wysokości również 2000zł miesięcznie. Gdy zaczniesz odkładać sobie więcej, to będziesz miał wiecej oszczędności na koncie, nic się nie stanie, ale gdy zaczniesz odkładać mniej, to nie wystarczy ci na rachunki. Wiem, że trochę jak do dziecka, ale
  • Odpowiedz
neuropki już nie mają problemu z pisem


@Gumaa: nic a nic byku, wcale xD


@slapdash: z jakiegoś powodu co rusz jak wchodzę na Mirko to jakiś neurpek próbuje nieudolnie cisnąć po Konfederacji. Wpisów o PISie nie widać, a w dodatku bronią PO.
Interesujące jak pominąłeś PO i nie zacytowałeś go w mojej oryginalnej wypowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oni głosują za rozdawnictwem które wprowadza PIS, w
  • Odpowiedz
niż na przykład przy likwidacji podatku dochodowego.


@Charz: A kto chce zlikwidować podatek dochodowy?

A jeden zagłosuje na konfe, bo nie ma lepszej opcji politycznej. Nawet jeżeli konfa nie jest w 100% pewnie co do likwidacji 500+ to chodzi o to, że popis są w 100% tego programu, a nawet jego rozszerzenia. Nie widzisz różnicy?

W szkole nie uczą logiki teraz są tego takie rezultaty. To tak jakbyś nie chciał kupić
  • Odpowiedz
@siadatajta ale ja nie pytam jak będzie głosować, bo znając życie to pewnie będzie tak, że połowa wstrzyma się od głosu, druga zaglosuje przeciw, a leń Berkowicz nawet nie przyjdzie na głosowanie xD

zadałem proste pytanie, jak to jest, że wypowiedź jednego polityka na jego live jest brana jako stanowisko partii, a wypowiedź innego polityka to już jego prywatne zdanie? umiesz odpowiedzieć na to pytanie, czy będziesz mi kręcił fikołki i mówił
  • Odpowiedz
Skąd wiesz? Masz takie dane jaki % przedsiębiorców opłata taką składkę czy piszesz jak Ci się wydaje?


@Mattovsky: nie mam danych, piszę że SĄ ludzie którzy opłacają tę składkę ze względu na jej niski koszt. To chyba Konfederacja jest odpowiedzialna za oszacowanie kosztów i podanie danych, skoro to obiecują i są merytoryczni? Czy może Konfederaci też nie widzą ile ich pomysły mogą kosztować?
  • Odpowiedz
Wyobraź sobie sytuacje, gdy odkładasz sobie na konto na opłaty 2000zł miesięcznie. Z tego opłacasz wszystkie opłaty stałe w wysokości również 2000zł miesięcznie. Gdy zaczniesz odkładać sobie więcej, to będziesz miał więcej oszczędności na koncie, nic się nie stanie, ale gdy zaczniesz odkładać mniej, to nie wystarczy ci na rachunki. Wiem, że trochę jak do dziecka, ale widocznie trzeba xd


@aegispolis: to zwykłe #!$%@? wała. Po pierwsze budżetu Polski się już
  • Odpowiedz
zadałem proste pytanie, jak to jest, że wypowiedź jednego polityka na jego live jest brana jako stanowisko partii


@Normie_Lurker: to po prostu jedyna którą mam pod ręką dobrze podsumowujące pogląd konfederacji na ten temat wypowiedź. Dokładam wszelkich starań, żeby być jak najbardziej uczciwy intelektualnie więc nie załączę 7 filmów o łącznej długości 2 godzin których nawet nie obejrzałem ani nie wiem co w nich jest i czy odpowiedzą w ogóle na
  • Odpowiedz