Wpis z mikrobloga

@T4_LOVER: w tym przypadku może i tak, ale nie brakuje 'patusów w białych rękawiczkach' którzy znęcają się nad swoimi dziećmi fizycznie czy psychicznie, a nie pochodzą ze środowiska powszechnie uważanego za patologię. Czasami ludziom wykształconym i pozornie dobrze wychowanym jak to mówisz 'cos się odkleja' i zaczynają się znęcać nad partnerem czy dzieciakiem - co gorsza takie osoby dużo lepiej maskują to co dzieje się u nich w domu.
ale nie brakuje 'patusów w białych rękawiczkach' którzy znęcają się nad swoimi dziećmi fizycznie czy psychicznie, a nie pochodzą ze środowiska powszechnie uważanego za patologię.


@Kremufka2137: No ale jak to się ma to tego że wiem że bym nigdy żony ani dziecka nie uderzył? Mam sobie nie robić dzieci bo może mi się odkleić chociaż nigdy na żadne dziecko nawet nie podniosłem głosu? To przecież głupie.
@Anesthesia: patusy na poziomie bestii, nawet nie zwierząt, skatowali dziecko. Można zastanawiać się nad wydolnością systemu opieki społecznej, systemu socjalnego. Od początku wiadomo, że wypłacanie pieniędzy niepracującej patologii to zły pomysł.

Jedyne co można wyciągnąć osobiście z tej historii to być jeszcze bardziej czujnym na punkcie dzieci, nawet tych mijanych w szatni przedszkolnej.
Całkiem szczerze nie rozumiem. Fakt jest taki, że można zakończyć wszelkie cierpienie, które dla większości jest niewyobrażalne ale ta sama większość nie chce tego zrobić, bo instynkt każe im się rozmnażać, ja rozumiem instynkt i popęd i wszystko, ale mamy też rozum... Naprawdę aż tak obojętne jest wam co się dzieje na świecie dopóki nie dotyczy to bezpośrednio was/waszej rodziny?
@T4_LOVER:

Mam przestać robić dzieci bo jakiś patus skatował 8 latka.

Patus też był czyimś dzieckiem przecież, z ziemi się nie wylęgł. Do tego nie każda ofiara patusa to jego dziecko, są też bogu ducha winne osoby. My na tagu uważamy, że nie należy sprowadzać nowych bytów do tak niebezpiecznego i niepewnego miejsca jakim jest nasz świat, bo nigdy nie masz pewności, czy Twoje dziecko nie zostanie ofiarą kogoś takiego ¯_(ツ)_/¯