Wpis z mikrobloga

My na tagu uważamy, że nie należy sprowadzać nowych bytów do tak niebezpiecznego i niepewnego miejsca jakim jest nasz świat, bo nigdy nie masz pewności, czy Twoje dziecko nie zostanie ofiarą kogoś takiego ¯(ツ)

Odpowiedz


@Zgrywajac_twardziela: No widzisz a ja uważam że jestem w stanie wychować odpowiedzialnego młodego człowieka i zapewnić mu dobrobyt oraz optymalne warunki do rozwoju. Pokazać to jak pięknym miejscem potrafi być nasz kraj i planeta
@kolorowe_jarmarki:

bo cierpienie jest nieodłączną częścią życia, tak już jest. Ale czy to znaczy, że życie jest złe samo w sobie?

Wszystko zależy od punktu siedzenia, dla kogoś kto siedzi sobie w ciepłym domu pisząc głupoty na Mirko nie jest, a dla Aleksieja który właśnie umiera na froncie z oderwanymi kończynami, czy dla Pana Janusza który ma wszędzie odleżyny, sra pod siebie i nie może się doczekać kresu cierpienia już tak.
@Anesthesia
Jak dla mnie to rodzice - po urodzeniu dziecka - powinni mieć bezwzględne urzędowe badanie psychologiczne. To byłby spoko kompromis.
Są normalni - nikt nie będzie robił problemów, rozchodzą się z lekarzem/urzędnikiem i zapominają o sprawie.
Jest podejrzenie odchylenia - obowiązkowe leczenie i obserwacja, ewentualna kastracja.

Zaraz mnie ktoś posądzi o sposoby rodem z nazistowskiego snu, ale chwast ciężko wytępić.
@T4_LOVER:

No widzisz a ja uważam że jestem w stanie wychować odpowiedzialnego młodego człowieka i zapewnić mu dobrobyt oraz optymalne warunki do rozwoju. Pokazać to jak pięknym miejscem potrafi być nasz kraj i planeta na której mieszkamy, uczyć go nowych doswiadczen i wychować na dobrego człowiek. Tak jak to zrobili moi rodzice. Nie jesteśmy tacy sami. Ale z takim podejściem to faktycznie lepiej żeby tagowicze dzieci nie mieli bo wyrosną bojąc
Twój dzieciak może się za kumplować z patusami stając się jednym z nich


@Zgrywajac_twardziela: cóż jeśli wychowasz dzieciaka tak żeby zadawał się z patusami no to faktycznie lepiej ich nie miej.

może wybuchnąć wojna i zginie w okopie(przypominam że mamy w kraju powszechny pobór)


Skąd wiesz gdzie mieszkam?

a może po prostu trafić w złe miejsce w złym czasie i jakiś ćpun mu sprzeda kosę żeby ukraść telefon i portfel


Wciąż
@Zgrywajac_twardziela: życie jest #!$%@?, z tym się zgadzam. Natomiast nie rozumiem podejscia, że wyjściem z tego i walka z tym jest nierozmnazanie się. Już sam fakt, że jest to nierealne sprawia, że toczycie bezsensowna walkę o coś, co jest niemożliwe. A możnaby te energię wykorzystać na realna pomoc chorym czy skrzywdzonymi. To, że powiesz że nie powinni byli się urodzić, nie zmieni świata ani ich życia. Ani świata i życia przyszłych
@T4_LOVER:

cóż jeśli wychowasz dzieciaka tak żeby zadawał się z patusami no to faktycznie lepiej ich nie miej.

Wiadomo nie istnieje coś takiego jak bunt nastoletni, a dziecko będzie zawsze robiło dokładnie to co byś chciał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Skąd wiesz gdzie mieszkam?

Pochwal się, sprawdzimy czy jest tam powszechny pobór ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wciąż uważam że odpowiednim wychowaniem (wychowaniem a
@kolorowe_jarmarki:

życie jest #!$%@?, z tym się zgadzam.

Żeby z takim podejściem i tak tworzyć nowych ludzi to już trzeba mieć kompletnie nasrane w głowie albo być sadystą i socjopatą.

Natomiast nie rozumiem podejscia, że wyjściem z tego i walka z tym jest nierozmnazanie się. Już sam fakt, że jest to nierealne sprawia, że toczycie bezsensowna walkę o coś, co jest niemożliwe. A możnaby te energię wykorzystać na realna pomoc chorym
@kolorowe_jarmarki:

poza tym rozumiem odpowiedzialność i przygotowywanie się na różne scenariusze. Ale to, jak ty rozkminkasz rzeczy, które mogą mieć miejsce, a równie dobrze mogą się nie wydarzyc, nie jest zdrowym i normalnym podejściem


A co jest zdrowym podejściem? Stworzenie dziecka na zasadzie "jakoś to będzie" żeby zostało rozerwane przez pocisk moździerzowy tak jak nasi bracia Ukraińcy ze zdrowym podejściem uczynili? To ja dziękuję za takie "zdrowe podejście".
@Anesthesia:

"A jeśli cudze dziecko, takie po przejściach przyjdzie do szkoły z pistoletem i zastrzeli Twoje dziecko, to wtedy się zainteresujesz? Wyjmiesz wtedy choć na chwilę głowe z własnej dupy?"

A jak to dziecko uratuje moje, uczyni je szczesliwym, twórczym, spokojnym i spełnionym życiowo, to też ciulato?

Ja wiem, że ta wasza gimbo teoria pasuje jak ulał, to mroku jaki nosicie w głowach, ale jest jeszcze szmat innego świata, innych wyzwan
@Zgrywajac_twardziela: ale czy ktoś ci każe? Nie rób tego. Jeśli twój strach przed życiem ci na to nie pozwala to tego nie rób.

@Zgrywajac_twardziela zdrowe podejście to takie, które nie zakłada na każdym etapie życia katastrofy. Bo takie sytuacje owszem, zdarzają się, ale jest to promil w stosunku do tego, jak to widzi twój umysł.

@Kremufka2137 Tak, już widzę tych wszystkich antynatalistow w kolejkach przed domami dziecka.

Sorry, ale widzę to
@kolorowe_jarmarki:

ale czy ktoś ci każe? Nie rób tego. Jeśli twój strach przed życiem ci na to nie pozwala to tego nie rób.

Strach przed życiem xD Co jeszcze mądrego wymyślicie by przeinaczyć nasze słowa i poglądy? Antynatalizm zakłada nie tworzenie nowego życia, ze względu na jego nieprzewidywalność. To czego ja się boje i nie boję nie ma żadnego wpływu, tutaj chodzi o nienarażanie nowego człowieka na te wszystkie czynniki, ale