Wpis z mikrobloga

@Zgrywajac_twardziela: tak, strach przed wszystkim co MOGLOBY SIE wydarzyć, to strach przed życiem. Bo na każdym jego etapie coś może się stac.

Co do ludzi, którym należy współczuć. Jesteś pewny, że ci ludzie chcą i potrzebują twojego współczucia? Robisz z wielu ludzi ofiary przez pryzmat tego, jak ty patrzysz na życie. Ale może oni wcale nie czują się skrzywdzeni? Owszem, wielu ludzi na pewno się czuje, ale nie wszyscy. Dla mnie
@garrincha94:

NORMALNI LUDZIE: pomyślmy co można zrobić, jak wcześniej wykrywać takie sytuacje żeby się nie powtórzyły, jak zmienić kodeks karny i prawo aby lepiej chronić dzieci


Przypomnij mi proszę co, w czasie ostatnich, powiedzmy 11lat(tyle mija od zabójstwa małej Madzi z Sosnowca) w tej kwestii w Polsce ci "normalni ludzie" zrobili? Jakie konkretnie przepisy zmieniono, i wprowadzono?
@Kremufka2137: oczywiście możesz się przyłożyć do wychowania, zapewnić warunki, środowisko, czas, środki i swoje zaangażowanie żeby wychować po prostu dobrego człowieka, który wniesie do świata coś dobrego (i nie nie mówię tu o tym prześmiewczym leku na raka).

Ja rozumiem że to dla antynatalistow nieosiągalna kategoria, nie mieszcząca się w ich zakresie pojmowania, ponieważ sami w większości są złamani. Ergo, dobrze że nie będą rodzicami.
@kolorowe_jarmarki:

tak, strach przed wszystkim co MOGLOBY SIE wydarzyć, to strach przed życiem. Bo na każdym jego etapie coś może się stac.

Mogłoby i wydarza się każdego dnia. To nie jest żaden strach tylko realna obawa przecież.

Co do ludzi, którym należy współczuć. Jesteś pewny, że ci ludzie chcą i potrzebują twojego współczucia? Robisz z wielu ludzi ofiary przez pryzmat tego, jak ty patrzysz na życie. Ale może oni wcale nie
@kolorowe_jarmarki:

a ty co zrobiłeś,

Nie czuję żadnego obowiązku się przed Tobą spowiadać co ja zrobiłem, a czego nie zrobiłem. Istotą bezinteresownej pomocy jest między innymi to że nie robi się tego dla czyjegoś poklasku.

oprócz tego, że się nie rozmnożyłes, czyli w zasadzie wciąż nic?

No jak nic, jak z mojej inicjatywy na pewno nie zostanie skatowane żadnego dziecko, to już jednak coś ( ͡ ͜ʖ ͡
@Zgrywajac_twardziela: Myślę, że normalnie rozwinięty czlowiek nie ma problemu ze zrozumieniem zdania z takim błędem, ale specjalnie dla ciebie się poprawie "wartościujesz czyjeś życie".

Wyobraź sobie, że jesteś chory, a ktoś przychodzi i mówi "ale biedny człowiek, tak musi cierpieć, lepiej by dla niego było gdyby się nie urodził" nie no myśle, że taki człowiek by ci podziękował za mądre słowa, jeszcze by cię w rękę pocałował.
@kolorowe_jarmarki:

Myślę, że normalnie rozwinięty czlowiek nie ma problemu w zrozumieniu zdania z takim błędem, ale specjalnie dla ciebie się poprawie "wartościujesz czyjeś życie".

Co to niby znaczy że wartościuję czyjeś życie? Nazwanie złego człowieka złym człowiekiem bo zrobił coś złego, i ocenienie lepiej tego który nie zrobił czegoś złego to wartościowanie życia? Ciekawe xD

Wyobraź sobie, że jesteś chory, a ktoś przychodzi o mówi "ale biedny człowiek, tak musi cierpieć,
@garrincha94:

A nie wiem poszukaj sobie. Ja piszę jakie jest podejście normalnych ludzi do ludzkiej tragedii i jak jest odległe od antynatalisrycznego myślenia nawet jeśli nie przekłada się w rzeczywistość.

Ale czemu ja mam szukać potwierdzenia Twoich słów? Twierdzisz, że "normalni ludzie" myślą co można zrobić by zapobiegać takim sytuacjom, to też proszę o informację co ci normalni ludzie przez ostatnią dekadę wymyślili, i wdrożyli. Czy jednak przyznajesz właśnie, że wychodzi