Wpis z mikrobloga

Taki #gownowpis z rana.

Sporo latam w pracy (rocznie około 60 lotów + prywatne jakieś 4-6 razy na wakacje).

I stwierdzam, że nie ma większej patologii na lotniskach niż cena wody. Unia Europejska zabrała się za różne cudowne przepisy jak ograniczenie mocy odkurzacza, żarówki czy rozwiązywania nieistotnych problemów.
Szkoda, że nad tym tematem się nikt nie pochylił. Nie tak dawno byłem na lotnisku w Bremen i tam jak na europejskie standardy cena za wodę dobiła mnie totalnie.
Butelka 0.5 l kosztowała 5.40 euro.

To wychodzi 50 zł za litr.
Widziałem takie ceny w Katarze ale nie w Europie.

Tu już totalnie pomijam fakt jak nisko upadły europejskie linie lotnicze (nigdy nie leciałem tanimi liniami). Zazwyczaj jest to KLM, Lufthansa czasami bywa Air France czy British Airways (te ostatnie są zdecydowanie najlepsze). Dwie pierwsze to totalnie dno bo kilka lat temu to człowiek nawet na krótkim dystansie dostał coś do jedzenia ale ostatnio w Lufthansa na locie trwającym ponad godzinę nie dali nawet wody :D Warto wspomnieć, że ta linia inspiruje dalej do klasy premium.
Więc jak nie dadzą tak nie masz bo nie obowiązuje tam handel obwoźny.
Co ciekawe tego samego dnia w innym locie tej samej linii czyli Lufcie wodę już dali.

#lotnictwo #praca
Caracas - Taki #gownowpis z rana.

Sporo latam w pracy (rocznie około 60 lotów + pryw...

źródło: temp_file.png7925760166594020745

Pobierz
  • 71
@Caracas: taki protip - woda ubtelkowa w automatach jest dużo tańsza.
CDG - 1 - 1.5€
WAW - 5zł
LHR - 1 - 1.5 GBP

W sklepach to fakt, ceny są posrane ale z automatu nie otrzymasz paragonu do rozliczenia kosztów wyjazdu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poza tym, ceny w resturacjach są często tańsze od "sklepów". Np. w Madrycie to w restauracji masz wodę 1l za 2-3€,
via Android
  • 0
@fiberian_hufky Często na dłuższych trasach wchodzę do lounge (w sumie zawsze bo mam wejścia na kartę za free).
W Europie nie ma to sensu. Korzystam z piority pass jedynie. Jesteś na lotnisku 1.5 h przed wylotem zanim coś zrobisz to już boarding a potem przesiadka w takim Frankfurcie gdzie masz 40 min to zanim dojdziesz do bramki to masz czas tylko iść do WC więc lounge odpada.

Tak tu Lufthansa mnie zadziwiła
poidła na największym lotnisku w Berlinie (Brandenburg) były zaklejone czarną folią ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Caracas: dystrybutory działają o wiele częściej na budżetowych lotniskach, na te "premium" zawsze zabieram butelkę filtrującą, w teorii bez problemu stać mnie na te 5e za pół litra, w praktyce to skandal i nie mam zamiaru aż tyle przepłacać za niezbędny do życia produkt
via Android
  • 0
@Lewy91 Gdzie? chyba nie po odprawie bo tam widziałem zresztą nawet jadłem jedna knajpę i to tyle. Fakt, że byłem z dziećmi bo leciałem na wczasy i jakoś specjalnie nie szukałem
@Caracas: W zależności w którym terminalu. W terminalu A po odprawie są po 2 stronach. W terminalu B tylko po prawej strony obok toalet i też po odprawie.

Ale w najgorszym wypadku są automaty z całkiem znośną ceną wody chyba 4 zł jak pamiętam.
Brzmi jak praca marzeń, czym się zajmujesz? IT?


@lim0: duzo latam/latalem sluzbowo. Jak po raz 3 w miesiacu masz opoznienie o 2h, obskoczyles wszystkie (srednie) restauracje na chopinie, a w miejscu docelowym w robocie masz tyle spotkan, ze wyjdziesz na miasto na pare godzin, albo w ogole Ci sie nie chce i zamawiasz kolacje do hotelu, to nie jest az taka praca marzen. Lotniska doslownie wysysaja zycie. Chociaz nie ukrywam, duzo