Wpis z mikrobloga

Taki #gownowpis z rana.

Sporo latam w pracy (rocznie około 60 lotów + prywatne jakieś 4-6 razy na wakacje).

I stwierdzam, że nie ma większej patologii na lotniskach niż cena wody. Unia Europejska zabrała się za różne cudowne przepisy jak ograniczenie mocy odkurzacza, żarówki czy rozwiązywania nieistotnych problemów.
Szkoda, że nad tym tematem się nikt nie pochylił. Nie tak dawno byłem na lotnisku w Bremen i tam jak na europejskie standardy cena za wodę dobiła mnie totalnie.
Butelka 0.5 l kosztowała 5.40 euro.

To wychodzi 50 zł za litr.
Widziałem takie ceny w Katarze ale nie w Europie.

Tu już totalnie pomijam fakt jak nisko upadły europejskie linie lotnicze (nigdy nie leciałem tanimi liniami). Zazwyczaj jest to KLM, Lufthansa czasami bywa Air France czy British Airways (te ostatnie są zdecydowanie najlepsze). Dwie pierwsze to totalnie dno bo kilka lat temu to człowiek nawet na krótkim dystansie dostał coś do jedzenia ale ostatnio w Lufthansa na locie trwającym ponad godzinę nie dali nawet wody :D Warto wspomnieć, że ta linia inspiruje dalej do klasy premium.
Więc jak nie dadzą tak nie masz bo nie obowiązuje tam handel obwoźny.
Co ciekawe tego samego dnia w innym locie tej samej linii czyli Lufcie wodę już dali.

#lotnictwo #praca
Caracas - Taki #gownowpis z rana.

Sporo latam w pracy (rocznie około 60 lotów + pryw...

źródło: temp_file.png7925760166594020745

Pobierz
  • 71
@Caracas na kontynencie, gdzie niemalże w każdym kraju woda z kranu jest zdatna do picia woda sprzedawana w butelkach powinna być taką fanaberią, jak sprzedaż powietrza w puszkach. I to powinien być jeden z celów mądrych ekologów UE, żeby w całej Europie jak ktoś poczuje pragnienie, to jedyne o czym pomyśli to znalezienie najbliższego kranu. A nie #!$%@? się chociażby do samochodów, które nie produkują tyle syfu, co chociażby pożary wysypisk śmieci,
No tak. Szkoda, że ostatnio czyli 25 kwietnia wszystkie takie poidła na największym lotnisku w Berlinie (Brandenburg) były zaklejone czarną folią ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Caracas: ja biorę butelkę z filtrem i napełniam nawet w toalecie. Póki co bez przygód żołądkowych ;)
@Caracas: mnie najbardziej wkurza cena na polskich lotniskach. 12 zł na chopinie, gdzie Polska to jednak nie jest bogaty kraj. Często na zachodzie spotykam ceny po 1-2 euro więc jest tanio tym bardziej jak porówna się z ich zarobkami.

Te ceny wynikają z faktu że jak sklepy i restauracje na lotnisku zaopatrują się w towar to muszą płacić delivery fee firmie logistycznej obsługującej lotnisko i płaci się niebotyczne stawki za 1kg
@Caracas: to mówisz, że jak pływałeś po Afryce to wyszedłeś ze swojego domu w Berlinie, poleciałeś do Hamburga, obróciłeś Hamburg - Afryka - Hamburg w 2 tygodnie i wróciłeś samolotem z Hamburga do Berlina? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Android
  • 1
@Ogau

1. Jak pływałem w okolicach Afryki to nigdy nie robiono tam podmiany (chyba, że cywilizowany kraj) ewentualnie Nigeria.
Domu w Berlinie nie mam bo tam nie mieszkam.

2. Takiej trasy nie nie zrobiłbyś w 2 tygodnie chyba, że jakieś Maroko.

3. Nie mówię o tym jak pływałem po Afryce ale jak pływam teraz po północnej Europie bo tu robią podmiany co 2 tygodnie tam z oczywistych względów takowych zmian w takim
@Caracas: UK i Irlandia jeszcze jakoś dobrze się prezentują jeżeli chodzi o ceny na lotniskach w ogóle. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba na Dublińskim lotnisku były nawet darmowe źródełka z wodą pitną.
@Caracas: na większości lotnisk widziałem darmową wodę w dystrybutorach, a "zleciałem" praktycznie całą Europę.
Nie miałem pojęcia, że Lufthansa aspiruje do marki premium. Raczej lot nimi należy do jednego z żałośniejszych doświadczeń. Ostatni lat leciałem z nimi do Portugalii w 2021 i od tego momentu są na mojej czarnej liście, nie umywają się nawet do polskiego LOTu.