Wpis z mikrobloga

Mamy nowego prezydenta w #krakow więc sprawdźmy czy dotrzyma obietnic. Za 5 lat przed kolejnymi wyborami zawołam wszystkich plusujących ten wpis z podsumowaniem czy Aleksander Miszalski spełnił chociaż połowę obietnic.

Zostawiam tutaj te najważniejsze, w komentarzach możecie wpisywać inne, które pominąłem lub wasze oczekiwania.

Najważniejsze obietnice:
- METRO w Krakowie, maksymalnie w 2028r. wbita pierwsza łopata pod budowe linii metra z Nowej Huty do Bronowic
- 600+ rocznie na kulture dla dzieci do 19 roku życia
- 600+ rocznie na sport dla dzieci do 19 roku życia
- bilet roczny na komunikacje miejską dla studentów za 365 zł
- przystanki komunikacji miejskiej do 2028 roku będą usytuowane w odległości nie większej niż 500m od każdego domu lub mieszkania
- uruchomienie systemu rowerów miejskich do wiosny 2025, na koniec kadencji ponad 2000 rowerów miejskich
- budowa 5 nowych otwartych basenów oraz remont hali lodowiska przy ul. Siedleckiego oraz budowa, m.in. dwóch kolejnych krytych ślizgawek
- jak najszybsza budowa Trasy Pychowickiej oraz Trasy Zwierzynieckiej
- katalog zniżek i ulg w ramach Krakowskiej Karty Mieszkańca zostanie rozszerzony + uruchomiony zostanie system informatyczny, który będzie zbierał i analizował dane dotyczące wykorzystania Karty
- budowa nowych akademików
- budowa 1000 mieszkań czynszowych
- remont 2000 mieszkań (pustostanów)
- rozwiązanie kwestii dzików w mieście
- podwyżki dla urzędników minimum 20%

Info:
- Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w marcu 2024: 9391,33 zł brutto
- Zadłużenie miasta: ~5,8 mld zł
- Stopa bezrobocia: 2,1% (5,4% w kraju)

Zapraszam do zabawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wybory #sejm #polityka
krystse - Mamy nowego prezydenta w #krakow więc sprawdźmy czy dotrzyma obietnic. Za 5...

źródło: IMG_3213

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
@MrSyme: to tak jakbyś obiecał lot na Saturna, Teleportację, mechaniczne biokomponenty oraz toitoia w parku krakowskim a potem się chwalił że zrobiłeś chociaż 25% xD

Chociaż widzę że OP też poleciał bo Miszalski obiecał w 2028 rozpocząć plan realizacji (finansowania?) metra więc chyba nie jest aż tak drastycznie
  • Odpowiedz
Przecież metro nigdy nie powstanie w Krakowie xD


@rolnik_wykopowy:

Jednak PO potrafi być megalomańska. Niech zrobią sieć Krakowskiego Szybkiego Tramwaju z prawdziwego zdarzenia zlikwidują lata 90. z ulic, poprawią siatkę tramwajową w rozwijających się dzielnicach, kontynuują przemyślaną budowę dróg rowerowych bez prześladowania osobówek, to się bardziej przyda niż metro.
  • Odpowiedz
Niech zrobią sieć Krakowskiego Szybkiego Tramwaju z prawdziwego zdarzenia


@makrel_gieldowy: Jak najbardziej za. Kraków ma sporo linii tramwajowych. Zamiast je rozbudowywać, łączyć ze sobą, usprawniać ruch na skrzyżowaniach, żeby trajki mogły je pokonywać jak najszybciej, to oni fantazjują cały czas o metrze będąc jeszcze zadłużonym na kilka miliardów.
  • Odpowiedz
  • 16
@niegwynebleid Ogólnie brak metra we Wrocławiu i Krakowie to jakiś ponury żart. Nie mówię, żeby budować wszystkie stacje pod ziemią jak w Warszawie ale wystarczyłoby pociągnąć 1-2 linie kolejowe, schodzące w okolicy centrum pod ziemię. Większość miast Europy o tej wielkości ma takie systemy, bądź je buduje.
  • Odpowiedz
  • 0
@krystse
Nie widziałem tego w jego postulatach ani programie ale sporo ludzi widziałem, że chciało jakiegoś rozsądnego połączenia zlocienia do sliwiaka a najlepiej tramwaj na złocień choć w to mi trudniej uwierzyć

Ale, ciekawie byłoby zobaczyć np obok McDonalda na sliwiaka parking P&R z tramwajem na złocień i do Małego Plaszowa,
Parking prawie przy wjeździe do miasta z dobrym połączeniem do centrum

Niby majvhrowski miał jakąś wizję Krakowa 2.0 na rybitwach z
  • Odpowiedz