Wpis z mikrobloga

Bez kitu tak właśnie się czuję, jak ten gość z parasolem xD

Wypłata 2x większa od niektórych znajomków, którzy żyją na 3x lepszym poziomie. Oni mają ładne auta, wynajmują ładne mieszkania, mają kredyty i nie mają oszczędności. Ja mam oszczędności, ale nic poza tym XD Pytanie za 100 punktów - kto żyje źle? Ja, czy oni?

#heheszki #finanse #ekonomia
Pobierz macan - Bez kitu tak właśnie się czuję, jak ten gość z parasolem xD 

Wypłata 2x więk...
źródło: FB_IMG_1682577696384
  • 71
@macan: Moim zdaniem to nie ma tak, że dobrze albo że nie dobrze. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że ludzi. Ekhm… Ludzi, którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam. I co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec,
Pobierz Rinter - @macan: Moim zdaniem to nie ma tak, że dobrze albo że nie dobrze. Gdybym mia...
źródło: comment_PgJ0GJwjF5VXWjaaxu0TiQACg2ZvgfV5
Rozumiem chorobliwe oszczędzanie gdy ktoś ma dzieci i pragnie coś im po sobie zostawić, ale w przypadku zdrowych bezdzietnych kawalerów, a właśnie tacy są najczęściej skąpi w moim otoczeniu to tego nie rozumiem xD


@DeoLawson: Jak powinie mu się noga, to musi sobie sam pomóc, więc musi być przygotowany z nadwyżką.
@macan: Oni żyją lepiej, bo nie mają takich kompleksów. Tylko nie pisz, że nie masz, bo nie każdy rozmyśla o tym czy komuś żyje się gorzej czy lepiej i czy zarabia więcej xD
@macan: też się tak jakiś czas temu zastanawiałem. Ja mam takie podejście że ważne jest mieć jakieś zabezpieczenie, na pewno nie brałbym kredytu na który mnie nie stać i warto mieć na tyle pieniędzy, żeby czuć się pewnie nawet w przypadku jakiegoś kryzysu jak utrata pracy, żebyś wiedział że np. przez pół roku bez pracy możesz spokojnie żyć na podobnym poziomie i nie wpadniesz w długi. Wtedy jeśli człowiek ma takie
@T34v2: no to niech kredyciarze idą po jeszcze jeden kredyt póki bank otwarty. Jeśli ktoś przy inflacji 20% woli mieć duże długi niż duże oszczędności to co za problem.

A potem nerwicę, depresję, samobójstwa i panie pomóż. Leczenie oczywiście na fundusz ʕʔ

Natomiast co trzeba przyznać to państwo samo jest kredyciarzem i kredyciarzom sprzyja. Przynajmniej do czasu.
@macan: ogólnie musisz czuć się dobrze sam ze swoją sytuacją, bo każdy inny ma wyrąbane co tam u Ciebie, no może poza jakąś bliską rodziną. A realnie to jak człowieka stać, to lepiej wziąć jakiś kredyt, jak ma się zapas, bo w perspektywie wielu lat, to nieruchomości powinny rosnąć, taka jest kolei rzeczy.
@macan: Najwięcej krzyczą ci o roztrwanianiu oszczędności i zadłużaniu się po same kule, co i tak #!$%@? mogą zaoszczędzić, bo życie im zjada cały wypracowany hajs, albo ci, co nabrali kredytów na zmiennej i teraz pocą się po nocach, żeby Glapa się nie ogarnął i znów nie zaczął stóp podnosić, więc chcieliby innych w takie bagno wpędzić. Rozumiem spłacać kredyt na mieszkanie, czy samochód, bo to podstawa życia, ale chwalić się,
@macan: W tym memie to te 3 pokolenia to słowo klucz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ciekawe rzeczy się dzieją gdy dzieci dowiadują się jaki kredyt na nich przejdzie.
@Furiat: co to znaczy zmarnowac zycie? Czy nasi rodzice za komuny w kolejkach tez marnowali zycie? Czy ich rodzice siedzac w okopach na wojnie tez marnowali zycie? Czy dzis ujraincy na froncie tez marnowali zycie?
Czy wygrac zycie to tylko zakupy nowych samochodów nowych telefonów mieszkań w kredycie i podróże?
Są ludzie którzy wolą nie liczyć na panstwo, jak zachorują i nie bedą mogli pracowac to nie wylądują pod mostem

Jeden