Wpis z mikrobloga

Bez kitu tak właśnie się czuję, jak ten gość z parasolem xD

Wypłata 2x większa od niektórych znajomków, którzy żyją na 3x lepszym poziomie. Oni mają ładne auta, wynajmują ładne mieszkania, mają kredyty i nie mają oszczędności. Ja mam oszczędności, ale nic poza tym XD Pytanie za 100 punktów - kto żyje źle? Ja, czy oni?

#heheszki #finanse #ekonomia
macan - Bez kitu tak właśnie się czuję, jak ten gość z parasolem xD 

Wypłata 2x więk...

źródło: FB_IMG_1682577696384

Pobierz
  • 71
Wypłata 2x większa od niektórych znajomków, którzy żyją na 3x lepszym poziomie. Oni mają ładne auta, wynajmują ładne mieszkania, mają kredyty i nie mają oszczędności. Ja mam oszczędności, ale nic poza tym XD Pytanie za 100 punktów - kto żyje źle? Ja, czy oni?


@macan:
To zależy. Uważam, że lepiej dążyć do możliwie najwyższej autonomii i niezależności na poziomie rodziny. W sumie to samo można odnieść do wyższych struktur społecznych.
Stąd
@macan: powiem ci ze nie ma na to opdowiedzi jedyneju slusznej
ja mam kredyt na dom, to jedyny kredyt jaki mam, jakies 350k euro
i zaluje ze tak malo
moglem wziac duzo wiecej (mam stale oproentowanie 1.17 na 20 lat)
przeciez kupilbym dwa razy drozszy dom, wiekszy, lepszy i nie byloby to duzym kosztem dla mnie a bralem kredyt w najlepszym mozliwym momencie

tak samo wycieczki, wydawanie kasy na przyjemnosci -
Oni mają kredyty, Ty masz oszczędności. Twoje oszczędności topnieją oficjalnie o ok 16% w skali roku, a oprocentowanie ich kredytów to jakies 9-10% ;) Teraz już rozumiesz, dlaczego oni mają te domy i samochody, a Ty nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Za 15 lat oni zostaną z domami, a Ty z "oszczędnościami", policz sobie ile będziesz miał. Oszczędzaj dalej :)


@T34v2:
Wolnego kapitału / oszczędności nie trzeba
@macan: Nie wiem jaki masz problem z kredytem. Wolę mieć kredyt nawet na 30 lat, ale mieszkać w mieszkaniu/domu takim jakim chcę. Z drugiej strony nie rozumiem ludzi co biorą kredyty a kupują mieszkanie które już na starcie jest za małe... Znajomy z babą i bachorem kupili 36 metrowe mieszkanie i już od dnia wprowadzenia się narzekają że małe - to na #!$%@? kupowali? Stać ich było na większy kredyt i
@macan: oni, bo przynajmniej mają coś z życia. Oczywiście jest nieco ryzykowne, bo w momencie np. utraty pracy będą mieć poważny problem. Inflacja zje ci oszczędności i tyle z tego będziesz miał.
Been there, done that. Też kiedyś byłem bardzo oszczędny, ale w obecnych czasach to nie ma sensu. Kup chociaż jakąś działkę jako lokata kapitału czy coś. Pojedź na fajną wycieczkę czy tam kup nowy komputer. Coś z życia trzeba
@fizzly: @mrmajev Nie mogę się z tym zgodzić. To stwierdzenie ma sens jeżeli nie ponosi odpowiedzialności za czyny danej jednostki, osoba trzecia albo społeczeństwo. Pieniądze na te kredyty będą za chwile pompowane z kasy państwa.

Dobrym przykładem jest kredyt 2%. Ktoś zrobił kalkulator wedle którego wynika że państwo będzie dopłacać horrendalne pieniądze ludziom, których defakto nie stać na kredyt.

Kolejnym przykładem są wszelakie programy typu 500 plus itp. W niektórych krajach