Wpis z mikrobloga

Bez kitu tak właśnie się czuję, jak ten gość z parasolem xD

Wypłata 2x większa od niektórych znajomków, którzy żyją na 3x lepszym poziomie. Oni mają ładne auta, wynajmują ładne mieszkania, mają kredyty i nie mają oszczędności. Ja mam oszczędności, ale nic poza tym XD Pytanie za 100 punktów - kto żyje źle? Ja, czy oni?

#heheszki #finanse #ekonomia
Pobierz macan - Bez kitu tak właśnie się czuję, jak ten gość z parasolem xD 

Wypłata 2x więk...
źródło: FB_IMG_1682577696384
  • 71
@macan możesz mieć kredyt na mieszkanie/ dom i sporo oszczędności. Jak jesteś mądry to w Polsce będziesz miał tani kredyt 3-4% na cały okres kredytowania.
oprocentowanie ich kredytów to jakies 9-10% ;) Teraz już rozumiesz, dlaczego oni mają te domy i samochody, a Ty nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

zakładając że już nie podniosą stóp procentowych, poza tym

Za 15 lat oni zostaną z domami, a Ty z "oszczędnościami", policz sobie ile będziesz miał. Oszczędzaj dalej :)


@T34v2: zakładając to że cały czas będą wypłacalni i nie poślizną się na czymś w
On byzka fajne dziewczyny, ma ładny dom, samochód, wakacje, dobre jedzenie w restauracjach. Przygody itd.

Ty masz spokojne życie w piwnicy.

Przykro mi mówić stary ale przegrałeś


@Ritowel11: żeby bzykać fajne dziewczyny, jeść w restauracjach, mieć przygody i jeździć na wakacje to trzeba na to wszystko brać kredyt? Mordo oni tego nawet nie sprawdzają XD widzę racjonalizacja na pełnej XD
@macan typie. nie patrz na innych. jak czujesz potrzebe kupic mietka to kup. pobujasz sie i sprzedasz nastepnemu taniej o 500 czy 1000zl ale co polatasz to twoje. Najgorsze co mozna miec to LĘK. nie boj sie i żyj. za kilka lat uznasz ze jest za późno na takie ruchy. i wtedy bedziesz tylko żałować.
@macan: ani Ty ani oni. Każdy żyje jak uważa za stosowne. Wynik poznasz dopiero po fakcie, jak już będziecie składnikiem węglowym atmosfery. Tylko wtedy wynik tej rywalizacji już nie będzie nikogo interesować ( ͡ ͜ʖ ͡)
też żyję oszczędniej od swoich znajomych, ale nie oceniam pod tym kątem nikogo. Jeden potrzebuje mieć kasę na koncie (jak ja), drugi woli korzystać z życia lub/i kupować rzeczy materialne.
Generalnie warto dążyć nie tyle do posiadania oszczędności co kapitału.


@LaurenceFass: to jest bardzo ciekawa kwestia
Czyli oszczędności no to wolne pieniądze w jakiejś walucie, a kapitał? Cokolwiek co "pracuje na siebie" jest już kapitałem, nawet jeśli to konto oszczędnościowe? Choć może to zły przykład bo wtedy jest z minus kilkanaście procent. Cokolwiek co jest choćby pół procenta na plus to już kapitał? Co jest kapitałem ale jednocześnie nie jest jeszcze
@mike7: O ile zakredytowanie pod korek i liczenie ze ciebie nie zwolnią jest skrajne, o tyle posiadanie dobrych zarobków plus pokaźnych oszczędności i życie jak dziad to przesada w drugą stronę. Obecnie oszczędności tracą realnie 18% - 20% rocznie. Oznacza to że z każdych 100,000 które masz na koncie tracisz 1600zł miesięcznie.
oni, bo przynajmniej mają coś z życia. Oczywiście jest nieco ryzykowne, bo w momencie np. utraty pracy będą mieć poważny problem. Inflacja zje ci oszczędności i tyle z tego będziesz miał.


@v-tec: @macan
You will own nothing, and you'll be happy.

I tak właśnie umiera wolność, w fanfarze braw.

Mam tu na myśli trend.

@macan co o tym wszystkim myślisz? Bo wstydliwie przyznam że trzymałem hajs w gotówce. Niby inflacja, ale