Wpis z mikrobloga

w Niemczech placilem kaucje za sloik dżemu w kauflandzie, a po tygodniu wracalem żeby słoik oddac xD


@Wychwalany: Ja pamiętam jak byłem z 15 lat temu w Holandii, to za opakowanie na trawę była kaucja 0,50 euro, takie małe plastikowe na 2 gramy.
  • Odpowiedz
Zamiast tych uczepionych nakrętek wolałbym żeby wprowadzili kaucję na butelki 100-200 ml.


@MisterSiara: jest kaucja na butelki od piwa, a jak chcesz je oddać to tylko z paragonem xD #!$%@? system
  • Odpowiedz
@eltanol3000: jest taki dowcip,

- panie, czego pan nie kupisz sobie 0,5 litra tylko co chwilę przychodzisz po małpkę? 0,5 litra się o wiele bardziej opłaca
- nie jestem alkoholikiem aby kupować codziennie 0,5 litra

( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bear2112 @MisterSiara: początkowo planowali objąć "małpki", ale szybko się wycofali!

Plastikowe, z którymi problem jest znacznie mniejszy, będzie trzeba targać do sklepu, a klienci VIP jak śmiecili tak dalej będą.

Butelki szklane jednorazowe, czyli głównie alkohol wysokoprocentowy, są wykluczone z systemu. Szklane tylko wielorazowe będą z kaucją, czyli tak jak dotychczas, po piwie i nawet nie wszystkie, bo to producent/sklep decyduje czy
  • Odpowiedz
@MisterSiara: ta, już chyba jest coś takiego. Ale zwrot tylko przy zakupie następnego napoju a butelkę biorą jak pokażesz stary paragon że tu kupiłeś a nie gdzieś indziej.
Wiadomo jak się kupuje tyle ile się butelek przyniosło to z reguły sklepowa nie robi problemu, ale dalej to #!$%@? daję bo nikt ci nie zapłaci za sprzątanie butelek.
  • Odpowiedz