Wpis z mikrobloga

Doszliśmy do momentu, w który ceny jednego z podstawowych towarów w kraju nie są już dyktowane przez ceny na rynkach światowych i wartość dolara, tylko przez dziwnego pana w telewizji. Może @orlen_lite będzie w stanie wyjaśnić jak to działa?
I niech ktoś teraz powie, że Polska to dalej państwo wolnorynkowe.
#bekazpisu #oszukujo
w.....i - Doszliśmy do momentu, w który ceny jednego z podstawowych towarów w kraju n...

źródło: IMG_20230425_074122

Pobierz
  • 52
@w_glab_przeszlosci: pomijając oczywisty fakt, ze Obajtek #!$%@?, a TVP kłamie, to ten twój post też jest napisany pod tezę i #!$%@?ć takie manipulacje po równo z propaganda pisu. Nigdzie nie jest powiedziane, ze obajtek decyduje o cenie na majówkę i właśnie ją ogłasza, tylko że wyjaśnia. Tłumaczy mniej kumatym jakie mechanizmy stoją za kształtowaniem ceny, żeby nie myśleli, ze ktoś ją wyciąga z czapki. To że kłamie to inna para kaloszy
@w_glab_przeszlosci: I do tego są ogłaszane na antenie telewizji państwowej i otaczane materiałem w którym pokazują jak świetnie jako kraj sobie radzimy dzięki decyzjom.

Nieważne, że ceny paliwa mają wpływ na praktycznie wszystkie inne w gospodarce. Nieistotne jest również to, że w wielu biznesach cena paliwa ma wpływ na długoterminowe decyzje spółki.
Ważne, że można ogłosić sukces!
@w_glab_przeszlosci: nie po to obejmowali lotos (sponsorowany za nasze pieniądze aby było ogólnie taniej dla obywateli) aby być monopolosta na rynku by móc dyktować ceny, aby zwracać image na jakies rynkowe ceny ropy.
Jak widac podoba się to tez innym stacjom w Polsce bo nie słyszałem (to, ze nie widziałem nie znaczy, że nie było takich akcji) by jakas narzekała na ceny hurtowe z orlenu różniące się od cen na rynku.