Wpis z mikrobloga

Od kilku tygodni mam na oknie zamontowaną kamerę IP. Bo były w piwnicach w bloku włamania, po zamontowaniu kamery nagle włamania ustały. Monitoruję jedynie chodnik i płac przed blokiem, łącznie z wejściem do naszej klatki schodowej. Kogoś zabolała dupa i oto co przyszło. Przecież monitoruję publiczny teren, a nie prywatny! Kamera nie zagląda nikomu na prywatną posesję! Nie zaglądam nikomu do okien do mieszkań! Więc jak coś sąsiadom znowu ukradną to niech nie szukają u mnie pomocy!!! Jak ktoś ma czyste sumienie, to mu kamera nie powinna przeszkadzać! Na złodzieju czapka gore!!! A co z kamerami na deptaku, na sklepach, na urzędach itd, przecież one też są skierowane na zewnątrz budynku i też monitorują PUBLICZNĄ przestrzeń!

PS. https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Pozwali-sasiadow-za-zamontowanie-kamer-Przegrali-n111886.html

#monitoring #bezpieczenstwo #policja #spoldzielnia #polactwo #janusze #grazyny #sasiedzi
F.....z - Od kilku tygodni mam na oknie zamontowaną kamerę IP. Bo były w piwnicach w ...

źródło: IMG-20230424-120953

Pobierz
  • 71
nie możesz nagrywać a tym bardziej rozpowszechniać


@pomaranczowyogorek: Kiedy to się zmieniło? Jak ostatnio się interesowałem to można było nagrywać i fotografować bez ograniczeń, nie można było rozpowszechniać bez zgody "obiektu" o ile był główną treścią a nie tłem zdjęcia
@Ferrystz: Ja mam kamerę u siebie na balkonie z sygnalizacją optyczno-akustyczną, która nagrywa tylko balkon, bo to pierwsze piętro, trzymam rowery i nie chcę, żeby mi #!$%@?. Jakby wspólnota mi coś takiego napisała, to bym ich olał ciepłym moczem, zwłaszcza że nagrywam kawałek terenu publicznego, czytaj pole.
@Mandarex: Na co konkretnie chcesz przepisu? Bo poruszyłem tu wiele zagdnień.

u znajomego wspolnota tez chciala zamontowac kamery to sie okazalo, ze miasto musi miec dostep do monitoringu czy cos. dosyc sliski temat


@okfmale: Pewnie jeden lokal był gminny, czyli miasta. To nic dziwnego, że każdy właściciel mieszkania powinien mieć wgląd w monitoring.
Na co konkretnie chcesz przepisu? Bo poruszyłem tu wiele zagdnień.


@Arytmetyk: Nie chcę żadnego przepisu, chcę źródło w prawie odnośnie tego, że można nagrywać wszystko to, co się widzi.
@pesimist: nigdzie nie nie zmieniło tak jest. Znajomy miał sprawę,była policja. Nie stwierdzono rejestratora ani innej formy utrwalania więc elo. Cały ciężar dowodowy leży na oskarżycielu a jak ma ci udowodnić co ty robisz w domu? Nie tak dawno też była sprawa chłopa co nagrywa blisko szkolne czy tam wjazd. I za każde naruszenie (bo nagrywa) dostawał jakiś pieniądz. Nikt się nie przyczepił że nagrywa teren publiczny.
@Ferrystz: jak masz na parapecie wewnatrz mieszkania to mogą tylko polrzyczec. Ciekawe czy nie mają nic przeciwko kamerom w samochodach, bo to wówczas dokładnie taki sam przypadek. Celem kamery jest zapewnienie bezpieczeństwa własnego lub mienia, nie udostępniasz nagrań, nie nagrywasz glosu to możesz brać popcorn i obserwować dalsze oczyniania krzykaczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ferrystz: nie jesteś bezpośrednim właścicielem terenu, ani administratorem danych rodo tego terenu, więc nie masz prawa nagrywać ludzi w tzw. częściach wspólnych. Tyle w temacie.
@Ferrystz to, ze jakiś prywatny teren jest publicznie dostępny nie sprawia, ze przestaje być prywatny. To kwestia własności a nie dostępności.