Wpis z mikrobloga

Od kilku tygodni mam na oknie zamontowaną kamerę IP. Bo były w piwnicach w bloku włamania, po zamontowaniu kamery nagle włamania ustały. Monitoruję jedynie chodnik i płac przed blokiem, łącznie z wejściem do naszej klatki schodowej. Kogoś zabolała dupa i oto co przyszło. Przecież monitoruję publiczny teren, a nie prywatny! Kamera nie zagląda nikomu na prywatną posesję! Nie zaglądam nikomu do okien do mieszkań! Więc jak coś sąsiadom znowu ukradną to niech nie szukają u mnie pomocy!!! Jak ktoś ma czyste sumienie, to mu kamera nie powinna przeszkadzać! Na złodzieju czapka gore!!! A co z kamerami na deptaku, na sklepach, na urzędach itd, przecież one też są skierowane na zewnątrz budynku i też monitorują PUBLICZNĄ przestrzeń!

PS. https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Pozwali-sasiadow-za-zamontowanie-kamer-Przegrali-n111886.html

#monitoring #bezpieczenstwo #policja #spoldzielnia #polactwo #janusze #grazyny #sasiedzi
F.....z - Od kilku tygodni mam na oknie zamontowaną kamerę IP. Bo były w piwnicach w ...

źródło: IMG-20230424-120953

Pobierz
  • 71
@Estetykatopodstawa niebjest naruszeniem rodo, bo rodo nie dotyczy wszystkich osób fizycznych a jedynie przedsiębiorców i firmy. Mając notes z danymi kontaktowymi do znajomych nie przetwarzasz danych osobowych, nie jesteś administratorem, nie masz żadnych obowiązków wynikających z rodo. To samo tutaj. Jeżeli chodnik jest publiczny to gość utrwala dla celów prywatnych widok miejsca publicznego co jest całkowicie legalne i nie trzeba nikogo pytać o zgodę. Rejestrator jazdy w samochodzie wg Ciebie też łamie
@Talaith jak mam rejestrator w samochodzie to też łamię rodo? OP nie jest firmą, nie jest przedsiębiorcą i nie wykorzystuje tych danych do zarabiania pieniędzy. Rodo go nie dotyczy. Nagrywa przestrzeń publiczna, a w takiej wszystko co widzisz jest publiczne. Rodo chroni tylko dane, które jednoznacznie identyfikują osobę fizyczną i które nie były przez tę osobę lub za jej zgodą publikowane. Nie nosząc maski w miejscu publicznym, dobrowolnie pokazujesz i udostępniasz swój
O matko jacy znawcy prawa w komwntarzach, gorzej niż na pudelku
człowiek może nagrywać co chce i kiedy chce pod warunkiem że nagrywa to co widzi. Stąd wideorejestratory są legalne no bo sami siedzimy w samochodzie i widzimy to samo.
Więc OP jak najbardziej może filmować kto wchodzi i wychodzi z budynku pod warunkiem, że cały dzień siedzi z kamerą.
Monitorować kamerą można tylko to na co ma się zgodę wlasciciela, jak