Wpis z mikrobloga

Od kilku tygodni mam na oknie zamontowaną kamerę IP. Bo były w piwnicach w bloku włamania, po zamontowaniu kamery nagle włamania ustały. Monitoruję jedynie chodnik i płac przed blokiem, łącznie z wejściem do naszej klatki schodowej. Kogoś zabolała dupa i oto co przyszło. Przecież monitoruję publiczny teren, a nie prywatny! Kamera nie zagląda nikomu na prywatną posesję! Nie zaglądam nikomu do okien do mieszkań! Więc jak coś sąsiadom znowu ukradną to niech nie szukają u mnie pomocy!!! Jak ktoś ma czyste sumienie, to mu kamera nie powinna przeszkadzać! Na złodzieju czapka gore!!! A co z kamerami na deptaku, na sklepach, na urzędach itd, przecież one też są skierowane na zewnątrz budynku i też monitorują PUBLICZNĄ przestrzeń!

PS. https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Pozwali-sasiadow-za-zamontowanie-kamer-Przegrali-n111886.html

#monitoring #bezpieczenstwo #policja #spoldzielnia #polactwo #janusze #grazyny #sasiedzi
F.....z - Od kilku tygodni mam na oknie zamontowaną kamerę IP. Bo były w piwnicach w ...

źródło: IMG-20230424-120953

Pobierz
  • 71
@Ferrystz: a może to atrapa kamery?
Poproś o podstawę prawną - wspólnotę mieszkaniową - i dodaj, że jeżeli jest to niezgodne z prawem to nie będziesz go świadomie łamać. Dodaj argumentację, że działa to pozytywnie na rzecz bezpieczeństwa osiedla, a zapisany materiał nie jest nigdzie wykorzystywany (pomimo tego, że nagrywany jest teren prywatny).
@Ferrystz: Ja zamontowałem u siebie nad drzwiami kamere to sąsiedzi zebrali rade osiedla by omówić jej demontaż, straszyli mnie ze zaraz wezmą drabinę i ją wyrwą. Prawnik zarządcy wspólnoty wystosował pismo do mnie.
Wszystkim im powiedziałem pocałujcie mnie w dupę.
Pokrzyczeli pokrzyczeli i sie rozeszli. Tobie też polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ferrystz: #!$%@? jajca. Były orzeczenia NSA, że takich akcji nie można robić, ale to w sytuacjach, gdzie kamera NAGRYWAŁA OGRÓD I OKNA SĄSIADA xD

Nawet bym nie odpisywał. Jeżeli to przestrzeń publiczna (i jesteś tego na 100% pewien) i ty tych nagrań nie udostępniasz i nie przetwarzasz, to #!$%@? komu do tego. Niech ludzie w samochodach kamerki zdemontują, przestaną telefonów używać bo przecież tez można nagrać. Jak się boisz to skonsultuj
@Ferrystz: Nie chce się wymądrzać, bo przecież wykopowi prawnicy wiedzą najlepiej.

Jednakże jest to przeciez naruszenie RODO. Bowiem, można zidentyfikować kto wchodzi do budynku przez to.

Tak samo naruszeniem rodo jest np. wskazanie na tablicy informacyjnej ( w budynku) samego numeru lokalu [chodzi tutaj o sprawe, że lokale 5,6,7,11,50 nie głosowały i tym samym uniemożliwiają podjęcie uchwały].

PS: miałem sprawę o to, że gość w wizjerze zamontował kamerę, która obejmowała jedynie
Przecież monitoruję publiczny teren, a nie prywatny!


@Ferrystz: Owszem, wskazane przez ciebie obszary to obszary publiczne, ale nie w tym rzecz. Prowadzisz coś na kształt monitoringu wizyjnego, a pomijasz choćby kwestie RODO. Utrwalasz wizerunek innych osób, choć zakładam, że nikogo o tym nie poinformowałeś. Masz świadomość, że osoba wchodząca w nagrywaną przestrzeń powinna być o tym poinformowana? Zapewne nie informujesz też o celach i zasadach zbieranych danych (wizerunek, adres zamieszkania, daty