Wpis z mikrobloga

Od kilku tygodni mam na oknie zamontowaną kamerę IP. Bo były w piwnicach w bloku włamania, po zamontowaniu kamery nagle włamania ustały. Monitoruję jedynie chodnik i płac przed blokiem, łącznie z wejściem do naszej klatki schodowej. Kogoś zabolała dupa i oto co przyszło. Przecież monitoruję publiczny teren, a nie prywatny! Kamera nie zagląda nikomu na prywatną posesję! Nie zaglądam nikomu do okien do mieszkań! Więc jak coś sąsiadom znowu ukradną to niech nie szukają u mnie pomocy!!! Jak ktoś ma czyste sumienie, to mu kamera nie powinna przeszkadzać! Na złodzieju czapka gore!!! A co z kamerami na deptaku, na sklepach, na urzędach itd, przecież one też są skierowane na zewnątrz budynku i też monitorują PUBLICZNĄ przestrzeń!

PS. https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Pozwali-sasiadow-za-zamontowanie-kamer-Przegrali-n111886.html

#monitoring #bezpieczenstwo #policja #spoldzielnia #polactwo #janusze #grazyny #sasiedzi
F.....z - Od kilku tygodni mam na oknie zamontowaną kamerę IP. Bo były w piwnicach w ...

źródło: IMG-20230424-120953

Pobierz
  • 71
@Ferrystz Ja też zamontowałem u siebie na balkonie w celu monitorowania tylko parkingu wspólnoty bo zdarzały się kradzieże wycieraczek czy też perfidnie ktoś obijał samochód drzwiami. Każdy w bloku miał o to ból dupy, nawet zebranie wspólnoty zrobili i straszyli mnie policją i sądem ale pokrzyczeli, pojęczeli a kamera 4 lata jest już zamontowana. Wycieraczek nikt już nie ukradł, samochodu też nie obił.
@Ferrystz: bo to jest teren prywatny wszystkich członków nieruchomości którzy mają to wpisane w akty własności. Więc jak najbardziej mogą sobie nie życzyć twojego monitoringu. Lepiej zdejmij te kamerę
@Sztoja: domyślam się, że to jeden taki Janusz to zgłosił, który wiecznie do każdego ma jakiś problem, a wspólnota kłamie, że to zgłosili "wszyscy mieszkańcy". Nawet mi nie chciał pokazać listy tych rzekomych mieszkańców sprzeciwiających się kamerze.
@arcx teren wokół bloku nie jest terenem prywatnym, no bo niby kto jest jego właścicielem?? Może jeszcze powiesz, że rynek wokół ratusza to też teren prywatny??? A naszpikowany kamerami, że głowa mała.
@Evert: @Lapidarny @Mandarex @Arytmetyk @sawes05 @pesimist ja wszystko rozumiem, dlatego jeśli ktoś naprawdę poczuje się skrzywdzony, zostaną naruszone jego prawa i wykorzystany gdzieś jego wizerunek, to niech ta poszkodowana osoba wniesie do sądu pozew przeciwko mnie! Bo wspólnota mieszkaniowa nie jest tutaj osobą fizyczną, nikt konkretny nie wystąpił z roszczeniem wobec nieutrwalania i nieprzetwarzania jego wizerunku. Nagrania kasują się po 6 dniach, żeby zwolnić miejsce na karcie pamięci. Nigdzie tych nagrań
@Ferrystz: sorki Mireczku, mea culpa, mea maxima, nie zauważyłem że ten wątek ma dwie strony i moja wypowiedź jest na pierwszej, jeszcze raz przepraszam ( ͡ ͜ʖ ͡)