Wpis z mikrobloga

W piątek w mojej #pracbaza (duże korpo) przyszło podsumowanie ankiety dotyczącej pracy zdalnej. Ku mojemu szokowi aż 42% (!!!) pracowników opowiedziało się za pracą tylko stacjonarną. A szczenę z podłogi zacząłem zbierać, gdy zobaczyłem, że wśród tych 42% ponad 85% stanowią... mężczyźni w wieku 30-45 lat. Mój szef (zwolennik pracy zdalnej w całości) tłumaczy mi, że wynik ten zawdzięczamy kapciom, które w robocie odpoczywają od swojej brzydkiej karyny i wrzeszczącego bombelka (lub większej ich liczby). Oni też chętnie wyrabiają nadgodziny. Qwa czaicie to? Te wszystkie memy z nosaczami, gdzie durny janusz zapierdziela po kilkanaście godzin na dobę, byle nie siedzieć z grażyną i przychówkiem, mogą być przerażająco prawdziwe. A najgorsze, że to nie dotyczy roboli na magazynach czy januszexach, ale pracowników warszawskiego korpo. Koniec świata chyba bliski.
#gorzkiezale #oswiadczeniezdupy #gownowpis
nanotecz - W piątek w mojej #pracbaza (duże korpo) przyszło podsumowanie ankiety doty...

źródło: while

Pobierz
  • 61
@nanotecz: Albo jest przegrywem lub debilem i dlatego nie potrafi się odnaleźć wśród ludzi w pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Każdy ma inne potrzeby. Czasem łatwiej coś przegadać na żywo, widzieć reakcje klientów na spotkaniach. Chociaż z tym 30-45 że chcą do biura to się zgodzę, że to dziwne XD U mnie to jak ktoś ma rodzine to full zdalnie bo łatwiej im wszystko ogarnąć
  • 22
Chociaż z tym 30-45 że chcą do biura to się zgodzę, że to dziwne XD U mnie to jak ktoś ma rodzine to full zdalnie bo łatwiej im wszystko ogarnąć


@placus27: No dla mnie też dziwne. Jedyny powód racjonalny, jaki mi przychodzi do głowy to małe mieszkanie. Faktycznie może być trudno pracować zdalnie, gdy w jednym lub dwóch pokojach gnieździ się z żoną i dzieckiem lub z dziećmi. Własny pokój, nieprzechodni
@nanotecz: powiem Ci, że początkowo też miałem problem z przejściem na full zdalne jak covid wjechał. Byłem za takim hybrydowym podejściem, że się raz na jakiś czas ustawia z resztą zespołu i spotyka w biurze. Ale od tego czasu już minęło trochę lat i zmieniłem robotę i teraz ni wuja bym nie wrócił do biura, a podejście mam generalnie takie jak Ty. Praca jest od kasy, a znajomych i życie towarzyskie
@nanotecz: może to dlatego, że wykopki są zamknięte w swojej bańce i myślą, że cały wykop to #programista15k, którzy wychwalają pracę zdalną pod niebiosa i zarzekają się, że prędzej zmienią pracę niż wrócą do biura, i cały świat też na pewno musi wyznawać tę samą filozofię i podzielać poglądy. A tak naprawdę wielu ludzi woli pracę z biura, zwłaszcza tych bardziej ekstrawertycznych i dynamicznych. U mnie w korpo duży %