Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirabelki, chciałabym Was prosić o polecenie książek, które są turbo wciągające. Taki klimat, że zaczynasz czytać i totalnie zatracasz się w świecie literackiej fikcji. Nie potrzebuję jakichś wzniosłych przemyśleń czy filozoficznych rozkminek, ale zależy mi na dobrej literaturze - a nie grafomańskich produktach. Najlepiej, jeśli będą to trylogie albo sagi, bo lubię się związać z historią na dłużej, ale nie jest to warunek konieczny :D

Do tej pory nie czytałam jakoś mega dużo, a chciałabym się odrobinę wkręcić. Jeśli chodzi o gatunki to nie mam jakichś specjalnych upodobań. Może być fantastyka, powieść obyczajowa, historyczna, coś z literatury pięknej, reportaż, dobry kryminał - naprawdę ma to drugorzędne znaczenie. Chodzi głównie o ten vibe, że czytasz coś dobrego i coś wciągającego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Polecajcie wszystko, co przychodzi Wam do głowy, nie ma złych odpowiedzi :D Z góry dziękuję za każdy tytuł ()
#czytajzwykopem #ksiazki #literatura
  • 62
@szalony_kazachstan: Dzieje Wypraw Krzyżowych - Steven Runciman, Serio !
Królowie Przeklęci Maurice Druon
Trylogia Husycka - osobiście powtarzający się schemat mnie zmęczył, ale samo wykreowanie świata to #!$%@? mistrzostwo, szczególnie w porównaniu do Wiedźmina gdzie świat był raczej miałki.
Poleciłbym też Pieśń Lodu i Ognia, ale dziś kiedy już wiemy że grubas nie skończy to nie to samo co 10 lat temu :/
@szalony_kazachstan: jeśli ma być dobra literatura pod kątem literackim to bierz cykl o profesorowej Szczupaczyńskiej autorstwa fikcyjnej Maryli Szymiczkowej, pod którym to pseudonimem pisze Jacek Dehnel. Dehnela można lubić, można nie lubić, ale nie da się mu odmówić pięknego języka, taki prawdziwy literat :) Jeśli coś w stylu cosy crime w starym Krakowie, napisane pięknym językiem, może Cię wciągnąć, to śmiało próbuj.
@szalony_kazachstan: polecam z fantastyki Brandona Sandersona cykle Z mgły zrodzony oraz Archiwum burzowego światła. Z mgły zrodzony chyba łatwiej wchodzi od pierwszych stron ale Archiwum wciągnęło mnie bardziej po ogarnięciu na kilku pierwszych stronach z czego składa się opisywany świat. Jeśli nie cykl a jedna książka tego autora (która być może będzie kiedyś pełnym cyklem) to Elantris. Osobiście lubię go czytać po angielsku ale polskie wydania są ok. Niech Cię nie