Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirabelki, chciałabym Was prosić o polecenie książek, które są turbo wciągające. Taki klimat, że zaczynasz czytać i totalnie zatracasz się w świecie literackiej fikcji. Nie potrzebuję jakichś wzniosłych przemyśleń czy filozoficznych rozkminek, ale zależy mi na dobrej literaturze - a nie grafomańskich produktach. Najlepiej, jeśli będą to trylogie albo sagi, bo lubię się związać z historią na dłużej, ale nie jest to warunek konieczny :D

Do tej pory nie czytałam jakoś mega dużo, a chciałabym się odrobinę wkręcić. Jeśli chodzi o gatunki to nie mam jakichś specjalnych upodobań. Może być fantastyka, powieść obyczajowa, historyczna, coś z literatury pięknej, reportaż, dobry kryminał - naprawdę ma to drugorzędne znaczenie. Chodzi głównie o ten vibe, że czytasz coś dobrego i coś wciągającego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Polecajcie wszystko, co przychodzi Wam do głowy, nie ma złych odpowiedzi :D Z góry dziękuję za każdy tytuł ()
#czytajzwykopem #ksiazki #literatura
  • 62
@szalony_kazachstan: Polecę coś, co polecam pod każdym takim postem: trylogię Millennium Larssona. Wciągnęła mnie ta seria na maksa. Klimat (bez niespodzianek - skandynawia) też mi się podobał. Pamiętam, że piją tam tak dużo kawy, że sam przez to zwiększyłem spożycie przynajmniej dwukrotnie.

Ale żeby nie być monotematycznym, to polecę również cykl Cmentarz Zapomnianych Książek Zafóna. Seria ta, choć wciągnęła mnie ciut mniej, to jednak muszę przyznać, że klimat barcelońskich uliczek niczym
@szalony_kazachstan: no to proszę - trylogia
- Problem Trzech Ciał,
- Ciemny Las,
- Koniec śmieci

Najlepsza trylogia jaką w życiu czytałem :) chyba ostatni raz wyobraźnia pracowała mi tak mocno jak czytałem Harrego Pottera w podstawówce - choć w sumie nie - przy tej trylogii to był jeszcze wyższy poziom.

A kolejna po niej to Trylogia Husycka Sapkowskiego choć tutaj polecam genialny audiobook :)
@szalony_kazachstan: jako fan Remarque'a muszę polecić "Czas życia i czas śmierci" i "Łuk Triumfalny" - wracam do nich raz na jakiś czas i za każdym razem wciągają równie bardzo.

Z kolei jeśli masz chęć na dłuższy maraton to zdecydowanie sięgnij po Sagę Azjatycką Jamesa Clavella - zacznij od powieści "Shogun", mnie wciągnęło tak że po powrocie z pracy od razu siadałem do czytania i tak do samej nocy, więc około tysiąc
@szalony_kazachstan "Szczelina" Jozef Karika.
Ta książka była w rękach każdego w moim otoczeniu kto tylko potrafi czytać i wszyscy bardzo ją chwalą. Nawet obleciała znajomych znajomych ( ͡º ͜ʖ͡º)
na minus w tej książce jest to że autor momentami zwraca się bezpośrednio do czytelnika bezpośredniego jako autor a nie narrator czy coś. Trochę to słabe ale książka ogólnie ma zajebisty klimat
@MuszeZalozycKontoByFiltrowacGowno

@KwantWykopu: nie czytałem Hyperiona, ale "Terror" tego samego autora złapał mnie za jajca i mimo, że książkę ukończyłem tydzień temu to wracam wciąż myślami do Arktyki. Niesamowity klimat


Bo simmons to pisarz wybitny, a nie jakieś popłucyny. Jeśli można by stworzyć określenie czy kategorie "geniusz literacki " to on byłby jej wzorem.
Czytałem większość jego książek i każda, dosłownie każda #!$%@? jajca. Nie wiem jak on to robi ale on