Wpis z mikrobloga

Jest problem. moja córka 5.5 roku płacze jak ma iść do przedszkola, rozmowy itp od ponad roku bez rezultatu, tłumacze jej ze jesteśmy przyjaciółmi i może mówić mi o wszystkim i nie będę na nią zły, dziś się otworzyła i powiedziała mi że panie w przedszkolu straszą dzieci ze jeżeli coś źle zrobią sprawdza na kamerach i wyciąganą konsekwencję w postaci stania w kącie itp. i dziś córka mi płacze i mówi że misa nie odłożyła w te miejsce co ma być i pani mówiła że sprawdzi na kamerze i wyciągnie konsekwencje ( skrócony temat ) moja córka mówi że jak pani mówi o kamerach o kątach/karach to się poci i wstydzi się przy innych dzieciach mimoze że nic nie zrobiła albo coś dla dorosłych wydaje się abstrakcyjne, co zrobić w tej sytuacji??

#szkola #przedszkole #dzieci #psychologia
  • 34
a sprawę zgłoś kuratorium


@mango2018: @Wykop24h
Kuratorium (samo) to za mało. Przechodziłem ten proces kilka lat temu. Panie się zapowiedzą, tydzień spiny i całą sprawa będzie wyglądać całkiem inaczej.
Musisz dać jeszcze kopie do Rzecznika Praw Dziecka.

Ogólnie to po pierwszym spotkaniu z dyrektorem placówki jak to nic nie zmieni robisz największą inbę jaką możesz.
Ale oczywiście mniej wiecej w momencie Twojej pierwszej rozmowy z dyrekcją to powinien być ostatni dzień
@BigC: Ten tip dostałem po fakcie. U mnie to w wielkim skrocie wygladało tak (o ile dobrze pamiętam):
- rozmowa z nauczycielem
- rozmowa z dyrekcja
- oficjalna skarga do dyrekcji
- znowu rozmowa
- skarga do kuratorium
(i ten jeden tydzień, gdzie inni rodzice pytali "czy widzicie, że coś sie dzieje bo nagle wszyscy dziwnie pracuja")
- kontrola kuratorium
- rozmowa z dyrekcją, gdzie nagle okazało się, że wydarzenia działy
@Wykop24h: może porozmawiać z przedszkolanką/dyrektorką o tym, że dostajesz niepokojące sygnały od córki i z tego co mówi, czuje się ona regularnie zastraszana przez przedszkolankę w taki sposób po świadomym czy nieświadomym przewinieniu. Że nie jest to pierwszy czy drugi raz i doszło to do tego, że nie chce już chodzić do przedszkola i pojawiła się u niej coś w rodzaju bodźca awersyjnego - zaczyna się pocić. koniecznie musisz powiedzieć, że
  • 16
@lubie_moderacje_2 @mango2018 @Pan_Slon @mccloud @mccloud @BigC @mccloud @Castellano @Hehenry

rozmawiałem z nauczycielkami trzy tygodnie temu po tym jak córka wpadła w " trans " płakała była jak by w innym świecie nie odpowiada na pytania ciągle płakała sceny jak z horrou.. wszystko mam nagrane, po tej rozmowie córka prosiła mnie żeby nie rozmawiał więcej z nauczycielką nie wiem czemu. jutro pójdę do dyrekcji przedszkola i dam wam znać co z tego wyszło.
@Wykop24h: kamery są dla rodzicow i bezpieczenstwa dzieci, a nie do straszenia nimi. Pogadaj z dyrektorką, bo moze nic nie wiedziec, a wiem ze sa wychowawyczynie ktore uwazaja sie za szefow w czasie gdy nie ma dyrektorki ze wzgledu na staz pracy. Daje im to poczucie ze sa wazne, a robia krzywde dzieciom. Moja zona jest wychowawca i opowiada rozne akcje. Mam 4 latka i od momentu przenosin ze żłobka nie
i mówi że misa nie odłożyła w te miejsce co ma być i pani mówiła że sprawdzi na kamerze i wyciągnie konsekwencje


@Wykop24h: tego typu kontrolowanie nie powinno być zgodne z procedurami korzystania z monitoringu. Ponad to co do zasady w salach zajęciowych nie powinno być monitoringu. Zmień dziecku przedszkole na takie, gdzie zastraszanie nie jest metodą dydaktyczną.
@Wykop24h: Zmień przedszkole, ja wciąż pamiętam i jestem wdzięczny rodzicom, że mi przedszkole zmienili. Taki gówniak mały byłem, ledwo odrośnięty od ziemi, a nadal to pamiętam. Najlepsze co możesz dla dziecka robić to nie ignorować jego problemów i reagować. I nie, rozmowy z babkami nic nie dadzą.
@Wykop24h: Oprócz interwencji, możesz jej wytłumaczyć, że to nauka życia w społeczeństwie. Poinformować, że ludzie na tym świecie są różni. Mają różne podejście. Opiekunka może próbować ją zawstydzić albo ośmieszyć przed innymi dziećmi, ale te dzieci też zdają sobie sprawę, tak jak twoja córka, że straszenie sprawdzeniem na kamerze za takie drobnostki nie jest w porządku, im też to się zapewne nie podoba, więc wcale tymi uwagami nie musi się nadmiernie
płacze jak ma iść do przedszkola, rozmowy itp od ponad roku bez rezultatu


@Wykop24h: gratuluje, Twoje dziecko spędziło właśnie 20% swojego życia w najbardziej kluczowym okresie dla rozwoju w obozie koncentracyjnym xDDDDDDDDDDDDDD

Nie jesteś jakimś wyjątkiem ale zawsze mnie #!$%@? jak jakiś rodzic tak mówi :D Pierwsze 5 lat życia jest kluczowe, takie małe dzieci nie mają żadnych mechanizmów radzenia sobie z traumą więc krzyki i stres to gorzej niż jak