Wpis z mikrobloga

#programowanie #it #security

Mirki jak dostać robotę w IT security? Mam 7 lat XP od helpdesku, przez adminowanie aplikacji po sieci i infrastrukturę. Studiowałem kryptologię i cyberbezpieczeństwo, ale po 3 roku zrezygnowałem więc nie mam papierka niestety.
Spamuję CV gdzie się da, ale albo brak odzewu, albo proponują śmiesznie niskie stawki na które nie mogę się zgodzić.
Jakieś kursy z papierkiem cokolwiek znaczą? Trochę zaczynam tracić motywację do roboty i szukam sposobu żeby karierę popchnąć do przodu, żeby zacząć robić coś rozwijającego i ciekawego.
  • 9
  • Odpowiedz
@Niedam: a co ma wspólnego helpdesk i security?
Jak zaczynasz nową ścieżkę to dostajesz najniższą stawkę. Jak chcesz wyżej to albo jakieś kursy , albo sam się czegoś uczysz i opisujesz to w cv
  • Odpowiedz
a co ma wspólnego helpdesk i security?


@lubie_moderacje_2: Incident Responder to w wielu firmach rolach bezpośrednio skorelowana z helpdeskiem.

Spamuję CV gdzie się da, ale albo brak odzewu, albo proponują śmiesznie niskie stawki na które nie mogę się zgodzić.


@Niedam: Zatem musisz zweryfikować swoje faktyczne kwalifikacje i obniżyć trochę standard - bez żadnych specjalanych umiejętności to na dzień dobry SOC.
  • Odpowiedz
  • 0
@lubie_moderacje_2:
No to mam 6 lat doświadczenia w adminowaniu, a że nie było dedykowanych bezpieczników to ja ogarniałem temat tak jak umiałem. Lepiej? xD Jestem w takim wieku, że nie pójdę pracować za 5k netto, bo po prostu mnie nie stać.

@paczelok
Nie bardzo. Próbuję coś się uczyć Ansible w domu, ale nie ma woli politycznej w kołchozie żeby robić coś inaczej niż według istniejących procedur.
  • Odpowiedz
@Niedam:

proponują śmiesznie niskie stawki na które nie mogę się zgodzić


Widocznie nie masz wymaganych umiejętności na stanowiska na które aplikujesz. To, że na helpdesku robiłeś jakieś security to nikogo nie obchodzi. Jak chce się zarabiać te 10k i więcej to trzeba mieć już jakąś sensowną popartą doświadczeniem wiedzę czy to z zakresu bezpieczeństwa sieci komputerowych, serwerów, baz danych czy chmury. Inaczej startujesz z pozycji juniora. Takie życie.

To tak
  • Odpowiedz
Większość już Ci powiedziała dlaczego będzie Ci wskoczyć na jakieś stanowisko gdzie dostaniesz większy $$$ na początku kwestia jak bardzo interesuje Cię bezpieka. Jeśli bardzo i chcesz spędzać po 6-7 godzin po pracy na nauce po pracy na helpdesku to jest to możliwe. Tu wrzucam Ci linka - https://www.subscribepage.com/od-czego-zaczac-w-security - gdzie przygotowałem ebooka dla osób zaczynających by mieli materiały skąd się uczyć i rozwijać. Mam też usługę cyber-mentoring jest ona całkowicie darmowa
  • Odpowiedz