Wpis z mikrobloga

Idźcie głąby 15letnie na spacer i popatrzcie na tabliczki, na których jest napisane „współfinansowane ze środków Unii Europejskiej” okaże się, że połowa waszych wsi i małych miasteczek jest na światowym poziomie dzięki Unii. Ślepi byliście co się działo z Wielką Brytania po wyjściu? Czemu wyją teraz młodzi ludzie. Konfederacja wam pierze mózgi i polaryzuje Was wciskając słodkie gadanie. I ten menzten śmieszny który wypiera się swoich słów żeby nie stracić poparcia. Taki sam jak Kukiz. #polityka
  • 222
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@w0jmar: pewnie by bylo ale majac swinie u koryta jakie mamy od 91 to bez unii trwalo by to 20 lat pozniej, szkoly staly by w miejscu - bo to po wejsciu do unii z unijnego hajsu szkoly zlapaly duzy oddech i kupily np. rzutniki, komputery etc. Ba, unia dofinansowywala pelne wyszkolenie pracownikow do niektorych branz i utrzymywala ich staze przez pol roku.
Łatwo jest pluć prawda?
@modzel: Probujesz rozmawiac z ludzmi ktorzy w 2004 roku mieli 4 lata, albo i nawet w planach nie byli, wiec czego oczekujesz?

W momencie wejscia Polski do unii i naplywu srodkow z dotacji, pracowalem w firmie ktora produkowala maszyny i urzadzenia dla oczyszczalni sciekow. Jak tylko zaczely sie pojawiac dotacje i pierwsze przetargi, prezes zaczal sie zachowywac jakby pana boga za nogi zlapal.

Splynelo tyle przetargow na budowe/modernizacjie oczyszczalni, stacji uzdaniania
możesz sprawdzić skąd unia ma pieniadze i jaki jest całościowy koszt obecności w unii


@w0jmar: Trzeba być niezwykłym manipulantem, żeby w 2022 roku wciąż twierdzić, że Polska wpłaciła więcej do budżetu UE niż z niego wzięła. Mit obalony 10 lat temu, nawet Korwin przestał z niego korzystać przy swoich antyunijnych wysrywach.

Ile dotacji poszło na same utrzymanie i modernizację rolnictwa, ile dzięki temu kupiono maszyn i jak zwiększono automatyzację i sprawność
@w0jmar: czekaj czekaj, o jakich przychodach celnych mowisz? O tym co sprowadzalismy z niemiec XD
Tu juz leci odklejka wiec zaczne z toba rozmawiac typowo jak ignorant.
Wiem skad unia bierze hajs,
Brak kontroli wydatkow? XD

Nie no wogole to szengen to jest syf czlowiek by se postal w kolejkach na granicy, kminil miliard papierkow zeby pracowac w DE czy NL.
Takie mamy straty tyle tam placimy a uniq zla nic
@w0jmar co prawda budżet miałbyś dochody z ceł ale za to mało komu chciałoby się inwestować w Polsce poza jednolitym rynkiem europejskim. Bo i po co, skoro masz równie tanie kraje wewnątrz UE a dodatkowo masz przywilej w postaci potężnego rynku na którym możesz działać.
Jedną z naszych przewag w skali globalnej jest to że inwestując w Polsce masz dostęp do calwgo rynku europejskiego.

Co prawda miałbyś zamknięte granicę i Twoim przesiebiorcy
@modzel: Jako na szczęście już ex wyborca konfederacji musze się z Tobą gorzko zgodzić. Sam kiedyś byłem za większością ich postulatów. Wydawało mi się tak jak Brytyjczykom, że po wyjściu Polski z EU będzie to kraina miodem i mlekiem płynąca. Na szczęście, konfederacja pokazała swoje prawdziwe oblicze podczas covidu, strajku kobiet, a teraz w przypadku wojny na Ukrainie. Dodatkowo patrząc na Polskich polityków i zarządzania przez nich naszym krajem oraz ich
@modzel aż mi się przypomniał ten spot Berkowicza, pamiętam parę lat temu jakie było malkontenctwo na to co robi Unia i że w sumie więcej złego niż dobrego z tego wynika.

A wystarczyło pojechać na wschód od Polski i zobaczyć jakie tam mają dworce kolejowe itp żeby zobaczyć że tam od 20 lat się nic nie ruszyło a u nas wszędzie są robione modernizacje i jest nie do poznania z tym co
Tommy__ - @modzel aż mi się przypomniał ten spot Berkowicza, pamiętam parę lat temu j...