Wpis z mikrobloga

Idźcie głąby 15letnie na spacer i popatrzcie na tabliczki, na których jest napisane „współfinansowane ze środków Unii Europejskiej” okaże się, że połowa waszych wsi i małych miasteczek jest na światowym poziomie dzięki Unii. Ślepi byliście co się działo z Wielką Brytania po wyjściu? Czemu wyją teraz młodzi ludzie. Konfederacja wam pierze mózgi i polaryzuje Was wciskając słodkie gadanie. I ten menzten śmieszny który wypiera się swoich słów żeby nie stracić poparcia. Taki sam jak Kukiz. #polityka
  • 222
Otóż z UE jest chociażby usieciowienie, dzięki czemu nawet w jakiejś zapyziałej polskiej wsi możesz korzystać z internetu,


@Sandrinia: Potwierdzam. Gdyby INEA nie dostała dofinansowania z UE to na mojej rodzinnej wsi nadal by korzystali z mobilnego internetu z zapchanego masztu BTS. A tak to kilka lat temu założyli na wiosce światłowód i cyk kablówka i net 1000 Mb/s. Bo od 2002 roku TP SA /Orange miała w dupie założenie neta.
@modzel: o ile zgadzam sie, ze Polska nie powinna wychodzic z unii o tyle sadze, ze powinnismy blokowac wszystkie glupie pomysly jak np. zakaz spalinowek po 2035, jakies zero emisyjnosci domow. Do tego przeszkadza mi, ze unia caly czas ingeruje w prawo w krajach czlonkowskich. Niby czasami Holownia poplacze sie do konstytucji, ale przyjdzie dyrektywa z Brukseli i juz trzeba wprowadzac bo jak to tak. Aha, nie zapomnijmy o planach unii
@modzel: to jest dosyć zabawne, że UE ci pierze mózgi tabliczkami co współfinansowano, a nie widzisz czego nie finansowano, bo trzeba było spełnić regulacje UE i/lub dorzucić się do europrojektów. Widać jak ładnie propaganda polityczna działa. A jednocześnie pewnie jesteś w szoku że dziadkowie wierzą w tv, a żyli za PRLu. No to ty wierzysz w tabliczki.
i polecam eksperyment myślowy "Co widać, czego nie widać" Bastiata.
lubie_milfy - @modzel: to jest dosyć zabawne, że UE ci pierze mózgi tabliczkami co ws...
@Niemamwiedzy: dodam do Twojej wypowiedzi że wszelkie dyrektywy musiałby by u nas być wprowadzone bo unia nie chciałby z nami handlować, Szwajcaria, Norwegia muszą spełniać te same przepisy pomimo że nie są w UE, Ukraina przed wojną miała spore limity na to może wprowadzać na rynek Europejski a Białoruś to nawet ziemniaków nie może, Brazylia , Argentyna musi wprowadzać dobrostan zwierząt bo unia nie pozwoli im sprzedawać wołowiny. Wiec bycie po
@modzel: Przecież Mentzen mówil wprost ostatnio u Rymanowskiego, że wyjście Polski z UE byłoby błędem, zwłaszcza teraz. Wskazywał również korzyści, jakie mamy z członkostwa.
wsie są wręcz przeinwestowane z programu spójności, ja mam na wsi zrobione gładkie szerokie drogi asfaltowe, wiele innych inwestycji jak dużą halę gimnastyczną przy szkole, oczyszczalnie ścieków, przebudowę byłego gimnazjum łącznie z wyposażeniem i do*ebanymi jak na tamte czasy salami informatycznymi, wyremontowana kolej łącznie z nowymi pociągami z klimatyzacją, rozwinięta sieć internetu światłowodem po małych wioskach xDDD.(dofinansowanie siegało 70% środków)


@rzub3r: To ja inne wsie odwiedzam, oczyszczalnie ścieków budują od 20
@modzel: A co to jest: Unia Dobry Pan, albo Unia Zły Pan? Dzisiejszą polityka UE jest pożywką dla prawackich środowisk i nie ma się co temu dziwić. 20 lat temu propozycją wartości dla obywateli Unii był rozwój gospodarczy, dotacje, modernizacje, infrastruktura, uwspólniony rynek pracy, swobodny przepływ ludzi i kapitału. Dziś jest nią zakazanie samochodów spalinowych, ogrzewania gazowego i atomu. Kiedyś śmialiśmy się, że urzędnicy unijni badają krzywiznę banana lub nazywają marchewkę
@modzel Tak mi się przypomniało z innej beczki. Jak pracowałem w UK w 2006, to wciąż słyszałem o tym że istnieje proceder, że oszuści z Polski sprzedawali rodakom, którzy dopiero co przyjechał i byli nieświadomi praw, tak zwane pozwolenie na pracę. Wykorzystywali naiwność biednych ludzi bez znajomości języka, żeby za 200£sprzedać im jakiś randomowy kwit z Job Center, który pozwoli im legalnie pracować. Powiadam Wam: najgorzej to spotkać rodaka za granicą.