Wpis z mikrobloga

@unick: możesz iść droga ciężką - i załatwić sobie jakieś miękkie kamienie, typu piaskowiec i szlifować każdą sztukę

możesz iśc drogą sprytną - zbudować sobie formę w której masz segmenty po kilka "kamieni", robisz odpowiednie łączenia i kształty ( taka silikonowa matryca) a a następnie wysypujesz dno czymś co ma imitować kamień, betonujesz i z takich betonowych segmentów stawiasz płot
@banzi: wiem, pytałem się ich, ale jak powiedzieli cenę to wolę sam to jakoś ogarnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@m_ney droga ciężka najbliższa oryginałowi, ale czy osiągnę taką precyzję? droga sprytna faktycznie jest sprytna, ale to już nie będzie to samo, jednak pomysł wart rozważenia jak się to dobrze zrobi to może jakoś to będzie wyglądać.
@m_ney: myślę, że efekt jest tego wart ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szlifowanie po godzinach i po uzbieraniu odpowiedniej ilości kamieni złożenie tego w całość
@unick: takie kamienie ważą po kilanaście do kilkudziesięciu kilo, przecież to będą tony do przeniesienia z miejsca na miejsce w ciągłym przykładaniu i poprawkach. Wpasowanie tego zajmie lata roboty xD
@unick: całe śródziemnomorze stoi murkami stawianymi z kamieni bez użycia zaprawy. oddzielają one pola i pastwiska poszczególnych gospodarzy. co prawda rzadko kamienie tych murów są dopasowane aż tak dokładnie, bo liczy się prostota. co innego, gdy budujesz bez zaprawy fortecę, a co innego gdy oddzielasz poletka.
W Europie się bez zaprawy raczej nie budowało, bo jak weszła architektura monumentalna to zaprawa już była, ale w takim Egipicie...