Wpis z mikrobloga

Jak Chat GPT radzi sobie obecnie z zadaniami rekrutacyjnymi dla Juniorów wymyślanych przez rekruterów technicznych albo takim Codility? Tak się zastanawiam ile może być obecnie warte sprawdzanie umiejętności programisty który dostanie coś do napisania a większość jeśli nie całość roboty wykona za niego AI? Coś widziałem na Youtube, jakaś gra i AI całkiem nieźle sobie radzi z generowaniem kodów JavaScript. Ciekawe jak teraz rekruterzy techniczni a już tym bardziej takie Codility może skumać że zadanie zostało rozwiązane akurat przez człowieka a nie przez AI? Szczególnie właśnie Codility mnie tutaj interesuje, przecież AI może wygenerować optymalne rozwiązanie i gotowe :)

#programista15k #programowanie #pracait #chatgpt #ai
  • 9
@daro1: To jest pomysł na dobrego b8 - napisać na LinkedIn post w którym prosisz rekrutywki o przesłanie ci typowych zadań, bo chcesz sprawdzić jak sobie radzi ai z rozwiązywaniem tego, żeby nauczyć się to rozpoznawać, następnie robisz jakieś opracowanie na #!$%@? i udostępniasz razem z treścią zadań xD
@daro1:
Mi odpowiedział
Niestety, nie jestem w stanie napisać całej aplikacji C# Blazor w ramach jednej odpowiedzi, ponieważ wymaga to dużo czasu i szczegółowego zaplanowania. Mogę jednak przedstawić Ci wskazówki i podstawowe kroki, które musisz wykonać, aby stworzyć taką aplikację.
@daro1: Od tego jest live-coding. Każę kandydatowi udostępnić ekran ze swojego IDE i widzę jak pisze kod. Zadanie mega banalne, a póki co znakomita większość nie radzi sobie bez mojej pomocy, co tylko potwierdza, że nie korzystają (jeszcze) z AI.

A jeśli chodzi o zadania do zrobienia poza spotkaniem, to dla mnie takie coś jest bez sensu, bo równie dobrze rozwiązanie mógł napisać jego kolega.
@Distrust: Miałem parę razy zadania testowe zdalnie i nikomu nie musiałem udostępniać jakiegoś pulpitu tylko miałem określony czas na realizację zadania. Jak małe zlecenie wykonywane zdalnie. Z tymi zadaniami jest problem, nie ma motywacji bo nikt za nie nie płaci a szanse na pracę i tak marne. Albo jest stres ale to bardziej na spotkaniu z technicznymi. Jak się AI rozwinie to może być podobnie jak z Google Translate, właściwie to
@Distrust: z ciekawości, jakie zadanie rzucasz na interview? Możesz walnąć na PV jak chcesz, ale jestem ciekaw. U mnie na juniorka to było np bugfixowanie jakiegoś w miarę prostego kodu do inline kalkulatora, a potem rekurencyjne sumowanie wartości o jakimś kluczu w obiekcie opakowanym w obiekt itd aż do 6-7 poziomu abstrakcji czy coś.