Wpis z mikrobloga

jestem se w niemcach na delegacji i siedze se w biurze u niemców i powiem wam że #!$%@? różnica kolosalna. Spokój, cisza, żadnej napinki, każdy robi swoje. Chce tu zostać XD

NO A DO TEGO TE OSOBY TU PRACUJĄ ZA 5X TYLE CO JA #!$%@? XD

ehhhhh czemu jestem robalem z polzki

A na produkcji byłem sie przejść oprowadzali mnie to luksus. Cichutko, na spokojnie sobie pakują paczki, pogadają uśmiechną się, czysto schludnie bez pośpiechu.

A w polsce? Idź na stanowisko gdzie np. coś pakują - muza #!$%@? na pełen regulator (na każdym stanowisku inna muzyka oczywiście więc jeden wielki mix w głowie). Syf i brak jakiejkolwiek ergonomii pracy. To tu jakiś karton leży, tam jakaś taśma się kula, tu miotła którą co chwile ktoś zamiata a tego kurzu i tak ciągle przybywa, pracownicy drą ryja EEE #!$%@? CZEMU MI KARTONUW NIE DONIESLI #!$%@? i kerownik przychodzi i mowi #!$%@? JUZ DO NICH DZWONIE #!$%@? JEDNE WSZYSTKIEGO CZEBA PLNOWAC TFU
Za rogiem ktoś biega z apteczką bo Sabina przecięła znowu palec o karton oj oj, a obok przejeżdża gościu na paleciaku niczym na hulajnodze bo jedzie po kolejny transport kartonuw do pakowania... no jeden wielki syf.

A tutaj? Tutaj jak w raju, spokój, cisza, robota na spokojnie. Spytałem ile paczek dziennie pakują a oni że 50-100 zależy od dnia XD DZIENNIE

W polsce? Jak na zmianie nie #!$%@? 500 kartonów to jesteś #!$%@? nie pracownik hee

takie mam spostrzeżenia. Do piątku se tu będę siedział i jest w pytke. A po robocie jade do hotelu grać w Link's Awakening

#pracbaza #praca #delegacja #niemcy #polska
  • 19
możesz podziękować dziadkom że tak dzielnie na wojnie walczyli. bo inaczej już mielibyśmy tu Niemcy


@blisko_kebab: nie "my" mielibyśmy tylko Niemcy by mieli. A ty byłbyś co najwyżej robakiem niewolnikiem na usługach niemieckiego pana. O ile Twoi dziadkowie by w ogóle przeżyli, bo plan był ogromną większość Polaków wymordować. Ja wiem, że to internet i portal który w dodatku jest jednym z większych ścieków w nim, ale spotkałem się wiele razy
@Lion_Stettin: proszę Cię. Obejrzyj choć jeden dokument o wojnie albo przeczytaj choć jedną książkę w tym temacie. Nawet tyle wystarczy aby zrozumieć, że nie masz racji. To tak jakby teraz powiedzieć, że po co Ukraińcy walczą? Przecież wystarczy się poddać i będzie tam Rosja, a Rosja jest dużo większym krajem niż Ukraina, a w Moskwie jest więcej miliarderów niż w Kijowie.
@LZBNZ: no ogólnie tak to wygląda. W polskim oddziale korpo Polak robi robote kilku Niemców/Francuzów. Nie wspominając o stołówkach pracowniczych gdzie we Francji masz #!$%@? jelenia, krewetki itd a w Polsce jakiś gówniany catering gdzie część pracowników nawet z tego nie korzysta bo ma zaraz problemy żołądkowe.
@pwone: porównujesz dwa zupełnie inne kraje czyli zorganizowane Niemcy z gownem jakim jest mentalność rosyjska a co za tym idzie brak organizacji syf kila i mogiła.
Ja wiem, że pijesz do ducha patriotyzmu którego Niemcy nie zabili w Polakach ale co mi po tym skoro wolałbym być po stronie niemieckiej jako urodzony w szczecinie. Skoro wielu Polaków w czasie wojny traktowali względnie dobrze wysyłając na roboty wgłąb Niemiec (nie mam tu
@Lion_Stettin: Niemcy są krajem bogatszym, ale wynika to z wielu czynników. Czy ta niemiecka organizacja jest naprawdę taka dobra czy tylko po prostu mają wyrobioną markę? Jak budowali to lotnisko pod Berlinem to też była niemiecka organizacja? Albo jak Lidl wtopił 500 mln euro na próbie wprowadzenia SAPa to też? A może przyjmowanie uchodźców z Afryki jak leci i późniejsze gwałty na sylwestrach czy rozjeżdżanie TIRami jarmarków bożonarodzeniowych to też ta
@LZBNZ tia...dopoki jesteś na delegacji to mają na ciebie wyrąbane, a jak już jesteś u nich zatrudniony, to zostajesz polakiem-biedakiem-cebulakiem, którym trzeba się wysługiwać, aby Niemców na przepracowanie nie narażać xD miałam nieprzyjemność tam mieszkać, pracować w biurze jako inżynier, robić audyty w firmach DACH i zarabiać euracze xD

Jedyna zmiana na plus to zmiana roboty na produkcji w PL na produkcję w DE (i to tylko pod warunkiem, że nie masz
moim celem życiowy jest zdobyć kwalifikacje, nauczyć się języka i uciec do Niemiec, dlaczego za gówniarza musiałem


@symetrysta: ty, ale wiesz, ze na emigracji bedziesz musial ostro #!$%@?. Przynajmniej na starcie, zalezy od tego, jakie kwalifikacje masz na mysli.
Idź na stanowisko gdzie np. coś pakują - muza #!$%@? na pełen regulator (na każdym stanowisku inna muzyka oczywiście więc jeden wielki mix w głowie). Syf i brak jakiejkolwiek ergonomii pracy. To tu jakiś karton leży, tam jakaś taśma się kula, tu miotła którą co chwile ktoś zamiata a tego kurzu i tak ciągle przybywa, pracownicy drą ryja EEE #!$%@? CZEMU MI KARTONUW NIE DONIESLI #!$%@? i kerownik przychodzi i mowi #!$%@?