Wpis z mikrobloga

Właśnie jestem po opłaceniu miesięcznych rachunków.
Takie małe podsumowanie mojego hulaszczego trybu życia.

Kredyt - 2500 (na stałej stopie jeszcze prawie 2 lata siedzę - epic win)
Przedszkole publiczne żłobek prywatny 2 dzieci - 1950zl
Prąd - 220
Woda - 280
Gaz (ciepła woda, ogrzewanie) 450. W lato spada do stówki.
Śmieci 120
Internet, tv 110
Telefony - 60
Raty za sprzęt do domu (zerówki) - 480
Paliwo do prywatnego auta - 280
Abonamenty dodatkowe - Netflix, spotify, legimi, f1pro 100
Siłownia 50

Razem - 6600 xD a gdzie żarcie, wydatki dodatkowe, ciuchy, jakieś wyjścia, lekarzy.

To nie jest kraj dla biednych ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#inflacja #zycie #polska #drozyzna #rachunki
  • 624
@kubas_782: przemyśl prywatne żłobki przedszkola, sam długo za takie płaciłem aż oddałem do "państwowego". Wszystko lepiej, od przerobionego materiału po wyżywienie. Teraz żałuję że od początku ich tam nie posłałem.
No szczepienia to tez temat ma osobny post. No, ale przecież mogę darmowymi kłuć i się rzucam jak jakiś burżuj xD


@kubas_782: weź #!$%@? jak młodemu sie skumulowały 2 szczepienia w jednym terminie i podszedłem do kasy to aż skurczu powieki dostatłem słysząc kwotę.

ciekawostka jest taka, że centra zdrowia naliczają sobie jakaś #!$%@? marże na szczepionki i słuchaj, jak kupisz tą samą szczepionke w aptece i dowieziesz na szczepienie w
@kubas_782: Zmień pracę na gorzej płatną, jak będziesz zarabiał odpowiednio mało to chata i żłobek będą darmo. Niestety w tym kraju dopóki nie masz naprawdę kokosów nie ma znaczenia ile zarabiasz, bo jak więcej to całą nadwyżkę oddajesz jak nie w podatkach to w tym że jesteś za bogaty na korzystanie z usług państwa.
@kubas_782 Nie wszyscy mają do zapłaty 2500 zl kredytu i 2000 za edukację dzieci. Moje dzieci od początku chodziły do publicznego przedszkola gdzie miesięcznie nigdy nie było więcej jak 300zł. Ze żłobka nie korzystaliśmy bo chodziliśmy z żoną do pracy naprzemiennie. Czasem teściowa pomagała. Mieszkanie kupiłem w 2012 za wkład własny ( pracowałem za granicą) plus mały kredyt 400 zł. Niestety dzisiaj czasy się zmieniły i większość ludzi szuka domów poza miastem
@kubas_782: Ciekawe że mieszkając samemu zużywam niecałe 3m sześcienne miesięcznie, wy w 2+2 sześć razy tyle xD To już jest niegospodarność, też mam pralkę zmywarkę i myję się codziennie.
Jeżeli weźmiemy pod uwage spalanie 100% miasto, to w przypadku gazu mniej więcej potrzeba 10.5L a diesla około 6.1L na każde 100km


@r5678: ostatnio miałem rozkmine jak ci ludzie tak się ścigają do świateł żeby postać na czerwonym, to ile muszą im te auta palić, ale obstawiam że lekko można te liczby które podałeś wziąć razy 2
@zawadzio: myślałem że op jest odklejony mieszkając w 150m domu na fancy przedmieściach podlewając chyba codziennie swój 500m ogród wodą z domieszką złota i płacząc że nie może tego mieć za 1k/m-c ale go przebiłeś

Prąd 300

Telefony, Internet 300

Jedzenie i zakupy ogólnie (chemia, kosmetyki) - 3000

Paliwo 1000

Jakieś rozrywki, restauracje - 1000

11 k za samo życie na względnym poziomie, bez fanaberii, nie wliczyłem gadżetów, wakacji, ciuchów itp.