Wpis z mikrobloga

Właśnie jestem po opłaceniu miesięcznych rachunków.
Takie małe podsumowanie mojego hulaszczego trybu życia.

Kredyt - 2500 (na stałej stopie jeszcze prawie 2 lata siedzę - epic win)
Przedszkole publiczne żłobek prywatny 2 dzieci - 1950zl
Prąd - 220
Woda - 280
Gaz (ciepła woda, ogrzewanie) 450. W lato spada do stówki.
Śmieci 120
Internet, tv 110
Telefony - 60
Raty za sprzęt do domu (zerówki) - 480
Paliwo do prywatnego auta - 280
Abonamenty dodatkowe - Netflix, spotify, legimi, f1pro 100
Siłownia 50

Razem - 6600 xD a gdzie żarcie, wydatki dodatkowe, ciuchy, jakieś wyjścia, lekarzy.

To nie jest kraj dla biednych ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#inflacja #zycie #polska #drozyzna #rachunki
  • 624
@interpenetrate: prywatny żłobek kolego to nie jest wymysł "oderwania się od biedoty" czy coś takiego. Po prostu nie ma miejsc w państwowych. NIE MA MIEJSC! Żeby czytelnie było;) ja też swoje pierworodne do prywatnego żłobka musiałem oddać bo w mnie w gminie żłobka brak, w sąsiedniej się nie idzie dostać bo nie ten rejon, w mieście też rejonizacja plus to że brak miejsc (bo może by coś z meldunkiem kombinował... Ale
@kubas_782: dzięki za wyliczenia, utwierdza mnie to w przekonaniu że te ludowe opowieści jak to w Warszawie jest drogo są śmieszne, żłobek za free, karta miejska za stówke, ciepło i woda praktycznie najtańsze w kraje
@kubas_782:
A widzisz, jakbyś miał z żoną dochodu na osobę ok 1100pln albo byście najlepiej wcale nie robili to byś miał dopłatę do gazu, prądu, najwyższy poziom dofinansowania na termomodernizację domu, nawet do 200tys, pompy ciepła itp itd, dodatek na dzieci z mopsu, na święta paczki dla dzieci, darmowe kartę na obiekty sportowe baseny sauny itp. a jakbyś dorobił się jeszcze 2 więcej to i emeryturę by ktoś z was miał.
@NoxViLL: aaaa, że żłobek miejski darmowy czy 100% darmowe przedszkole to chyba oczywiste. Chyba tylko jedzenie się płaci ale jak pokombinujeaz to miasto opłaci.
No i przy każdym dziecku becikowe i miesięczne rodzinne.
No to pora na pare moich wyliczeń
Rata mieszkanie obecnie 850zł (było 1530 skoczyło d 2100 to zaczałem nadpłacać) 88m2 nowe budownictwo kupione 10lat temu.
Opłaty dodatkowe za mieszkanie z mediami iinternetem i netflixem - 800zł
Koszty LPG wliczam w działalnosc ale wydaje 250zł na LPG dużo jeżdząc
Koszty przeglądów i jakichs napraw auta zamykaja mi sie w przelcizeniu na miesiac 150zł
Siłownia 110zł
Chemia kosmetyka itd - 100zł
Razem 2260zł bez
@kubas_782: niezły ruch ze stałymi ratami. PS nie tłumacz się ziomeczkom, którzy na podstawie jednego posta walą, że wydajesz kasę, której nie masz xD Szkoda Twojego czasu i ich satysfakcji.

@Maly_Jasio: U mnie żłobek ~2000 :) powiedziałbym standard w Warszawie. Poza centrum ;) bo tam pewnie jeszcze drożej. Drugie bobo jeszcze na szczęście przedżłobkowe.
@kubas_782: Wydatki:
Internet 300 - 92zł
Śmieci - 127zł
prąd 19zł - panele na dachu - normalnie bym płacił z 500zł - w tym domu nikt nie szanuje prądu, 7MWh/rok
3 telefony 80zł
Woda - ok 120zł/msc - zimna, ciepła idzie z PV z prądu.
Przedszkola państwowe 2szt - ze 200-300zł zależy jak dzieciaki chodzą, często chore. Na kartę dużej rodziny czy jak tam to tylko za żywność nawet nie wiem
@kedziorw1 jestem leniwy i oszczędny xD wieczorem jem kolację i robię obiad w pudełku na nastepny dzien do pracy

czasem wyjde gdzieś ze znajomymi ale to nie wliczam do jedzenia tylko do zachcianek bardziej

nie zamawiam jedzenia bo w mojej okolicy jest malo restauracji, mieszkam na obrzeżach, zresztą kiedys jak sprobowalem to przywiezli zimne i się zniechęciłem
@kubas_782
zupełnie sie z Tobą kolego nie zgodze. Ogladalem wiadomości TVP i tam Pani Danuta wyraźnie zaprwniała mnie, że jesteśmy przysłowiową krainą mlekiem i miodem płynącą. Taka zielona wyspa pośród szarych zakątków Europy. Sam przecież piszesz o tym, że nie jest to kraj dla biednych ludzi. Widzisz kosztami zycia dogoniliśmy zachodnią Europę, ba patrząc na inflacje zajmujemy dosyć wysokie miejsce w rankingu. ( ͡º ͜ʖ͡º)