Wpis z mikrobloga

Jego ideologi w Polsce używa obecnie władza rządząca czyli prawica.


@ItsGrN: Ciekawe w którym, #!$%@? miejscu

@Klepajro: No stawiam 3,50, że op w życiu żadnego tekstu Marksa nie czytał, ani nawet żadnego opracowania i właściwie nie ma pojęcia, o czym były te jego prace. Oni nawet nie czytają książek z tej śmiesznej ASE, o której wspominają przy każdej okazji, tiktok z Mentzenem wystarczy.
Karl Marx był świetnym filozofem, światłym człowiekiem, ale to najpierw trzeba przeczytać jego dzieła


@NoJakNieJakTak: Na pierwszym roku jak miałem jakieś zapychacze z socjologii to omawialiśmy różne dzieła, w tym Marksa (omawialiśmy też Bogactwo Narodów od Smitha zanim się ktoś przypi3rdoli, że do lewackiego uniwersytetu chodziłem xD),

Doktor z którym mieliśmy zajęcia mówił, że Marks był świetnym filozofem, średnim politykiem i kiepskim ekonomistą. Zgadzam się. Co prawda nie zgadzam się z
najgorszej ideologi w historii ludzkości


@Heydel: Weźcie może poczytajcie co ten Marx pisał. To nie było tak, że on sobie powiedział "hehe zrobimy sobie komunizm będzie fajnie", tylko próbował stworzyć framework opisu historii w oparciu o dialektykę Hegla, zdiagnozować problemy spoleczne itd. Ja się nie zgadzam z propozycją rozwiązania problemów, ale diagnoza problemu trzeba przyznać była całkiem trafna (momentami)