Wpis z mikrobloga

140 lat temu zdechł twórca najgorszej ideologi w historii ludzkości, z tej okazji klasyk:
- Na co zdechł Marx?
- Na szczęście

Heydel - 140 lat temu zdechł twórca najgorszej ideologi w historii ludzkości, z tej o...

źródło: Marx is dead

Pobierz
  • 128
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Heydel: #!$%@? chlop widzial bezsens nierownosci spolecznych i #!$%@? przez czlowieka po 16h w hucie czy kopalni, popirał samostanowienie narodu (w tym polskiego XD) ale nieeeeee XD
  • Odpowiedz
Jego ideologi w Polsce używa obecnie władza rządząca czyli prawica.


@ItsGrN: Ciekawe w którym, #!$%@? miejscu

@Klepajro: No stawiam 3,50, że op w życiu żadnego tekstu Marksa nie czytał, ani nawet żadnego opracowania i właściwie nie ma pojęcia, o czym były te jego prace. Oni nawet nie czytają książek z tej śmiesznej ASE, o której wspominają przy każdej okazji, tiktok z Mentzenem wystarczy.
  • Odpowiedz
@NoJakNieJakTak: tak jak dzieła niejakiego Hitlera, jedno i drugie posłużyło do zabicia milionów ludzi.....na pohybel jednemu i drugiemu...Ja miałem to nieszczęście żyć w czasach komuny a młodzież jak ty widzę znów wierzy czerwonym książeczkom historia zatacza koło.
  • Odpowiedz
@sEB-q: To bardzo ciekawe ponieważ to co pisał Marx zostało zrobione absolutnie odwrotnie - no ale tak jak pisałem, wiecie tyle ile wam wasz guru wypluje w mediach społecznościowych.

Do tego porównanie z Hitlerem, XD kucu, do książek.
  • Odpowiedz
Karl Marx był świetnym filozofem, światłym człowiekiem, ale to najpierw trzeba przeczytać jego dzieła


@NoJakNieJakTak: Na pierwszym roku jak miałem jakieś zapychacze z socjologii to omawialiśmy różne dzieła, w tym Marksa (omawialiśmy też Bogactwo Narodów od Smitha zanim się ktoś przypi3rdoli, że do lewackiego uniwersytetu chodziłem xD),

Doktor z którym mieliśmy zajęcia mówił, że Marks był świetnym filozofem, średnim politykiem i kiepskim ekonomistą. Zgadzam się. Co prawda nie zgadzam się
  • Odpowiedz
@NoJakNieJakTak: ale był podwaliną komunizmu koniec i kropka. A komunistami brzydzę się tak samo jak faszystami wiec proszę cię abyś nie odpisywał. Po tym wszystkim co się wydarzyło przez ostatnie dekady jakie trzeba mieć w sobie skrzywienie żeby bronić komunizmu ?
  • Odpowiedz
omawialiśmy też Bogactwo Narodów od Smitha


@niochland: Smitha to akurat dzisiejsi Korwiniści nazwaliby lewakiem/komunistą za jego teksty na temat równości, czy konieczności progresywnego opodatkowania. No przynajmniej, gdyby czytali. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Smitha to akurat dzisiejsi Korwiniści nazwaliby lewakiem/komunistą. No przynajmniej, gdyby czytali. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@aegispolis: Smith i jego nienawiść do landlordów, którzy to "uwielbiają żąć tam, gdzie nigdy nie siali" najlepszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
najgorszej ideologi w historii ludzkości


@Heydel: Weźcie może poczytajcie co ten Marx pisał. To nie było tak, że on sobie powiedział "hehe zrobimy sobie komunizm będzie fajnie", tylko próbował stworzyć framework opisu historii w oparciu o dialektykę Hegla, zdiagnozować problemy spoleczne itd. Ja się nie zgadzam z propozycją rozwiązania problemów, ale diagnoza problemu trzeba przyznać była całkiem trafna (momentami)
  • Odpowiedz
#!$%@? chlop widzial bezsens nierownosci spolecznych i #!$%@? przez czlowieka po 16h w hucie czy kopalni, popirał samostanowienie narodu (w tym polskiego XD) ale nieeeeee XD


@Klepajro: więcej zawdzięczamy kapitalistycznym automatyzacjom produkcji niż temu komuchowi. Ale hurr durr, gdyby nie łon, to byśmy w biurach po 16h siedzieli xDDDD
  • Odpowiedz