Wpis z mikrobloga

@IntruderXXL w dyskusji z @bdm_bq @Poemat @hubert-wozniak @IntruderXXD Napisał:

Optymalny trójbojowy siad jest właśnie szeroki z jak najbardziej pionowym piszczelem, oczywiście w zależności od zawodnika i jego budowy, będzie określone jak szeroko jest dla niego najlepiej, i na ile to kolano ma iść do przodu. Ale to jest najbezpieczniejszy i najlepszy sposób na podniesienie największych ciężarów.


A co ważniejsze:

Proszę sprawdzić sobie jak siadają ludzie z największymi wynikami w siadzie i to raw bez taśm... 95 jak nie 99% Kolana pcha co najwyżej do linii palców, a wielu zatrzymuje je dużo wcześniej.


Dlatego przygotowałem taki oto obrazek. TOP 5 największych wyników w siadzie według open powerlifting od kategorii 82,5 do 140+. Jedynie w -140 nie mogłem znaleźć wszystkich 5 najlepszych. W miarę możliwości starałem się znaleźć zdjęcie z ich najcięższego siadu, ale w paru przypadkach to nie zawody a jakiś ciężki trening, nie zawsze też mam zdjęcie z samego dołu, więc w wielu przypadkach kolana już mogły zacząć się cofać.

Dla mnie wniosek jest prosty, co wy myślicie?

#mikrokoksy #silownia #trojboj
Pobierz
źródło: image67
  • 23
@bdm_bq: a to jednak nie jestem aż takim debilem, no ale większość ma "dość pionowy" mimo wszystko, po prostu prawdopodobnie dla wielu jest to awykonalne/nieoptymalne. Ale też @IntruderXXL pisał "z jak najbardziej pionowym" a nie "pionowym" także nie wiem xD
@Kasahara: Że każdy oprócz dosłownie 1 czy 2 pchają kolana do przodu, siady w stylu westside umierają, nikt RAW tak nie siada, bo da się lepiej. Oczywiście nikt tez nie siada jak dwuboista, ale gadanie o pionowym piszczelu jako najlepszej metodzie siadania to oszukiwanie samego siebie.
@DywanTv: no to ja chyba jestem jednak debilem xD bo dla mnie większość ma stosunkowo pionowy piszczel xD. Pewnie każdy z piszących czymś innym nazywa "pchanie kolan do przodu" oraz "jak najbardziej pionowy piszczel" i żadnego konsensusu z tego powodu nie dojdziecie (a ja się nie wypowiadam xD)
@Kasahara: bo siadają lowbarowo, migracja kolana nie będzie u większości duża przy rotacji zewnętrznej biodra i szerszym rozstawie. Zwłaszcza u osób z większym gabarytem. Chodzi o to, że nikt nie dąży celowo do pionizacji tego piszczela. Mało tego, mało kto z topki unika jako siadów akcesoryjnych wariacji gdzie kolano celowo idzie do przodu - frontów, ssb, hb sq. Powiedziałbym, że trend jest odwrotny.
@DywanTv: ok to mniej więcej czaje +/- już jak Ty terminologią operujesz.

Miałem się nie wypowiadać, ale z mojej perspektywy, rozmów z Nikulinem jak i prowadzeniu tak osób na różnym poziomie sprawa wygląda tak, że po prostu taki siad jak mój lub Nikulina jest dla większości osób zazwyczaj awykonalny lub zajęło by ponad rok kogoś przestawienie na taki styl siadu, gdzie wynik tej zmiany po prostu by był trudny do przewidzenia
@Kasahara: @DywanTv Ja sie troche nasluchalem intrudera i walczylem o ten siad szeroki, niestety mam takie biodra, ze sie po prostu nie da. Przerzucilem sie na wasko i w butach jestem w stanie osiagnac glebokosc ale walcze zeby poprawic mobilnosc w stawie skokowym i tak. Silowo to nie wiem jak bedzie szlo, bo dopiero wracam po 2 latach prawie do robienia przysiadow ale rekord mialem wczesniej 190kg z watpliwa glebokoscia, to