Wpis z mikrobloga

@IntruderXXL w dyskusji z @bdm_bq @Poemat @hubert-wozniak @IntruderXXD Napisał:

Optymalny trójbojowy siad jest właśnie szeroki z jak najbardziej pionowym piszczelem, oczywiście w zależności od zawodnika i jego budowy, będzie określone jak szeroko jest dla niego najlepiej, i na ile to kolano ma iść do przodu. Ale to jest najbezpieczniejszy i najlepszy sposób na podniesienie największych ciężarów.


A co ważniejsze:

Proszę sprawdzić sobie jak siadają ludzie z największymi wynikami w siadzie i to raw bez taśm... 95 jak nie 99% Kolana pcha co najwyżej do linii palców, a wielu zatrzymuje je dużo wcześniej.


Dlatego przygotowałem taki oto obrazek. TOP 5 największych wyników w siadzie według open powerlifting od kategorii 82,5 do 140+. Jedynie w -140 nie mogłem znaleźć wszystkich 5 najlepszych. W miarę możliwości starałem się znaleźć zdjęcie z ich najcięższego siadu, ale w paru przypadkach to nie zawody a jakiś ciężki trening, nie zawsze też mam zdjęcie z samego dołu, więc w wielu przypadkach kolana już mogły zacząć się cofać.

Dla mnie wniosek jest prosty, co wy myślicie?

#mikrokoksy #silownia #trojboj
DywanTv - @IntruderXXL w dyskusji z @bdm_bq @Poemat @hubert-wozniak @IntruderXXD  Nap...

źródło: image67

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
Wracając do siadu ja namawiam jednak do jak najszerszego ustawienia dającego komfort, wolnego zejścia z pełną kontrolą i zaczęcie całego ruchu od kolan rozpychanych na bok;


@Kasahara: I to ma sens, sam robię podobnie. Z tym, że nie ustawiam nikogo na siłę do wzorca który jest dla mnie "idealny" jak widzę, że to nie gra. Ale straszenie, że jak zrobisz inaczej to wybuchnie Ci kolano - nie ma to sensu ani
  • Odpowiedz