Wpis z mikrobloga

@R_O_T_T_E_N:

Jakoś 10 lat temu była w Warszawie głośna sprawa nastolatka z dobrego domu, który powiesił się na klamce w swoim pokoju (to jest dopiero determinacja).
Jego matka zaczęła od razu bić pianę w mediach, że to przez narkotyki bo chłopak miał trochę trawki w pokoju.
Dziennikarze popytali jego znajomych i się okazało, że rodzice traktowali typa jak gówno. Mieli wobec niego kosmiczne wymagania i tyrali go za ich nie spełnianie
@R_O_T_T_E_N: zawsze myślałem że baby przechodzą depresję tak, że nic po nich nie widać i więciej samobójstw popełniają faceci. Ale szczerze to sama się może zapisać na terapie. Z jednej strony trochę rozumiem rodziców, że jakoś się nie przejmują bo teraz wszyscy praktycznie mają depresję.
@R_O_T_T_E_N prędzej byłoby tak że dwóch chłopaków by się przez bohaterkę wyhuśtało a ona sama poudawalaby jakieś """"""próby"""""" samobójcze dla atencji żeby w końcu Chad ją zauważył
@szzzzzz: Albo zwyczajnie nie mają wiedzy aby pewne sygnały rozpoznawać. Ludzie często nie są rozpoznawać własnych stanów emocjonalnych i określać własny stan psychiczny - a co tu wymagać aby potrafili to określić u innych. To nie jest takie super proste.
@R_O_T_T_E_N: W sumie ciekawe, że sterotypowo bohaterem obrazka jest kobieta, gdzie statystycznie mężczyźni częściej się zabijają, nawet w przedziale młodego wieku.
@Jin: Podobny motyw miał miejsce w moim mieście powiatowym na początku roku. Chłopak 15 lat, tyrany przez starą rzucił się pod TIR-a. Jakby było mało zaraz po jego samobójstwie wyhuśtały się jeszcze dwie dziewczyny z tego samego rocznika (albo i klasy nawet), a kolejne dwie się pocięły, ale je odratowano... No, także wesoło. Najlepsza jest reakcja szkoły, która z tego co wiem, ogłosiła, że to nieprawda i #!$%@?. (
powiesił się na klamce w swoim pokoju (to jest dopiero determinacja)


@Jin: wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Jak zaciśniesz tętnicę szyjną to odpływasz w kilka sekund i później już nic nie czujesz.
@pwone:

Zawsze myślałem, że to tak z minutę trzeba poczekać. A w tym czasie dusisz się i ciśnienie sprawia, że czujesz jakby miał łeb eksplodować.