Wpis z mikrobloga

Myślałem, że sobie jaja robicie z tym, że Aniserowicz i spółka robią kurs z inwestowania, ale sprawdziłem i to faktycznie prawda xDDD Jednak jak widać pensja programisty to grosze w porównaniu z pensją szkoleniowca, wystarczy tylko zbudować sobie najpierw grupę frajerów, a potem kosić z nich pieniądze nawet za jakieś kursy niezwiązane z ich branżą, byle temat był popularny xD
#gielda #programowanie #programista15k
  • 16
@bart40404: Niedawno słuchałem wywiadu z jednym z mentorów TEDx Polska.

Gość stwierdził, że niesamowitym problemem w prezentacjach obecnie jest to, że jest grupa publicznych speakerów, którzy potrafią tak dobrze gadać, że publika kupuje to jak oni mówią kompletnie odkładając content i jego quality na dużo dalszy plan.

I generalnie problem urósł do tego poziomu, że ludzie wybierają dobre prezentacje o niskim quality i wartości dodanej, a mało kto wybiera przeciętną jakość
potrafią tak dobrze gadać, że publika kupuje to jak oni mówią kompletnie odkładając content i jego quality na dużo dalszy plan.


I generalnie problem urósł do tego poziomu, że ludzie wybierają dobre prezentacje o niskim quality i wartości dodanej, a mało kto wybiera przeciętną jakość wystąpienia z mocnym content quality.


@kobrys13: serio? W sensie nawet uwierze, ze "wieszkosc" - ale nie osoby, ktore szukaja wiedzy, a nie klepania po pleckach.

Przeciez
@bart40404: z tego co widziałem na filmiku jak prezentowali ten kurs to Aniserowicz w żadnym stopniu nie odpowiada merytorycznie za ten kurs, tylko robi do niego platformę szkoleniową. Natomiast jego "spółka" chyba jednak ma coś związanego z inwestowaniem.
@bart40404
Aniserowicz to dla mnie podobny fenomen, co Friz albo inna tam Warsaw Shore. Musieliby mi płacić, żebym to oglądał. Naprawdę na czym ten człowiek wypłynął to ja nie wiem xD.
@bart40404: Nie pojmuję tego fenomenu, że ludzie mogą płacić za kursy i szkolenia, które przekazują kompletnie podstawową wiedzę, którą można zdobyć np. kupując książkę "Jak inwestować i pomnażać oszczędności?" za 25 zł i którą można przeczytać w kilka godzin.