Wpis z mikrobloga

Średniej długości tekst o tym, dlaczego piracenie gier jest lepsze niż kupowanie, a producentom luj w dupę (na podstawie gry Warhammer Total War III).

Miałem #!$%@?ą ochotę zagrać w ten tytuł, dlatego kupiłem go na Epicu za 219 zł + 2 DLC (za kolejno 59 i 49 zł). Jakże wielkie było moje zdziwienie, gdy się okazało, że dostanę tylko nowe rasy, których jest raptem kilka (za ponad 300 zł, przypominam), a nie mogę zagrać nawet gównianym imperium czy krasnoludami - ale to nie jest tak, że ich nie ma w grze, o nie. Masz po prostu pokazane lody do lizania przez szybę, taką kłódeczka, że jak chcesz imperium to musisz kupić takie a nie inne DLC z poprzednich części gry. Ich modele się bardzo ładnie wyświetlają, abyś wiedział, co tracisz. Ponieważ sporo tych DLC było for free to sobie je pobrałem (bez posiadania podstawki W1 i W2) i nawet upatrzyłem sobie DLC z Tomb Kings za 67 zł. I tu się zaczyna zabawa XD Ja chciałem to DLC do gry w W3, ale żeby mieć tam Tomb Kings najpierw muszę kupić W2 (za jakieś 250 zł - i koniecznie na Epicu, ze Steama się nie wlicza, nie ma żadnej multiplatformości, więc fajne promki odpadają) i dopiero potem łaskawie mogę wykupić DLC za prawie siedem dych. 320 zł za jedną upatrzoną rasę to dość sporo. Ogólnie jak ktoś chce mieć W3 z wszystkimi rasami/lordami, to nie wiem, czy starczy mu 1500 zł. To jest cena jak za takie niszowe symulatory lotnictwa, gdzie jedna maszyna potrafi kosztować parę stówek, ale 1500 za grę z dodatkami na rynku mainstreamowym? Poyebało. A najlepsze jest to, że jakby było jakieś Complete Edition nawet za 600 zł, to bym kupił, ale chciwość Creative Assembly nie zna granic i dostaną ode mnie najwyżej luja do dupy. Niedługo to chyba nawet za dodatek z różowymi rękawiczkami Karla Franza będą wołać 80 zł, no chyba że nie masz podstawki, to wtedy 250 XD A jak już zobaczyłem w oknie rekrutacji, że nawet jednostki mają kłódkę z napisem wykup dlc XYZ, to coś we mnie pękło. XD Pochwalę natomiast wygodę i szybkość zwrotów na epicu.

Świętoszków natomiast uprzedzę, że W3 ma denuvo, więc nie zesrajcie na miętowo, jak macie w zwyczaju. Uff, chuop się wyżalił i jest mu lżej na sercu.

#gry #piractwo #warhammer #totalwar #lujwdupe
JaredXxX - Średniej długości tekst o tym, dlaczego piracenie gier jest lepsze niż kup...

źródło: mElba8HKNicV211y6pMo_960_560

Pobierz
  • 93
o widzę że przedstawiciele "po #!$%@? mam czytać" przyszli, dzień dobry


@Aztec26626: wydawało mi się że w grach chodzi o to by się relaksować i miło spędzać czas, a nie o to by rozgrywkę poprzedzić robieniem kilkugodzinnego riserczu czy kupienie danego produktu nie wiąże się z masą ficzerów które ewidentnie wyglądają jakby były wycięte z podstawki i za które developer liczy sobie koszmarnie wielkie pieniądze. Jeżeli wybór jest pomiędzy "hurr durr
@JaredXxX: Można na to popatrzeć inaczej. Płacisz tylko za to czym chcesz grać, a te kampanie i tak są strasznie długie.

A inne gry biorą tyle samo pieniędzy od kogoś kto pograł chwilę i mu się nie spodobało, co od tego, kto utopił 2k godzin. A wtedy cena za godzinę jest raczej niewygórowana. Śmiesznie by było jakbyś się dowiedział ile kosztuje spora kolekcja figurek Warhammera.

Ja tam nie uważam, że warto
@spajdermen ehh...
Tu nie chodzi o wielogodzinne szukanie informacji.
Op kupił ostatni tytuł z serii trzech gier i myślał że będzie miał wszystko to co jest w pierwszej i drugiej części mimo, że ich nie posiadał. Jak kupujesz GTA V to masz kampanię GTA V, nie wszystkie które już były. Co tu jest niejasne?
I nie sprawdził dodatkowo czy jak masz na Epic to będzie działało z wersjami ze Steam.
Co te
@JaredXxX: Ale wiecie że produkcja DLC kosztuje? Przecież nad tym naprawdę musi siedzieć spora grupa pracowników(a wiem co mówię z doświadczenia) więc takie DLC to sytuacja win - win. Inna sprawa jeśli DLC to wycięty kontent albo jakieś naprawdę za drogie gówno dodatki.
@JaredXxX: Jak masz kupować na Epicu to już lepiej piracić. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Polityka 2/10, ale nikt normalny nie kupuje tych gier w pełnej cenie. Podstawowa trylogia na przecenach wyszła mi trochę więcej niż 250zł, więc w porządku cena za tak dużo kontentu. A twoi egipcjanie regularnie są na przecenach za 3 dychy.
@SomberDark: Nikt nie ma wątpliwości, że produkcja DLC typu Krew i Wino do Wiedźmina 3 kosztuje krocie. Przy DLC do EU IV, gdzie to kwestia samych mechanik, czy do TW: Warhammer, gdzie to głównie modele, które zresztą widzisz w grze i bez tego DLC to już inna sprawa.

@Aztec26626: Porównanie do GTA V ma się nijak. W GTA V nie masz np. samochodów z GTA IV, czy GTA III, które
@JaredXxX #!$%@?, ale możesz kapkę bardziej rozpisać o co chodzi z tym, że musisz kupić część pierwsza i drugą? Nie grałem nigdy, dlatego totalnie nie wiem, ale brzmi #!$%@?
Aren’t you worried about piracy?

Oh yeah, big time. That’s why we put actual piracy in the game as a mechanic – to ward off the evil, real world software piracy. That dark voodoo will definitely work better than any other DRM scheme. That, and chicken sacrifices. Note: we do not condone chicken sacrifices.


@JaredXxX: Taka jest odpowiedź twórców Starsector XD W samym FAQ dali link do kanału na którym jest