Wpis z mikrobloga

Średniej długości tekst o tym, dlaczego piracenie gier jest lepsze niż kupowanie, a producentom luj w dupę (na podstawie gry Warhammer Total War III).

Miałem #!$%@?ą ochotę zagrać w ten tytuł, dlatego kupiłem go na Epicu za 219 zł + 2 DLC (za kolejno 59 i 49 zł). Jakże wielkie było moje zdziwienie, gdy się okazało, że dostanę tylko nowe rasy, których jest raptem kilka (za ponad 300 zł, przypominam), a nie mogę zagrać nawet gównianym imperium czy krasnoludami - ale to nie jest tak, że ich nie ma w grze, o nie. Masz po prostu pokazane lody do lizania przez szybę, taką kłódeczka, że jak chcesz imperium to musisz kupić takie a nie inne DLC z poprzednich części gry. Ich modele się bardzo ładnie wyświetlają, abyś wiedział, co tracisz. Ponieważ sporo tych DLC było for free to sobie je pobrałem (bez posiadania podstawki W1 i W2) i nawet upatrzyłem sobie DLC z Tomb Kings za 67 zł. I tu się zaczyna zabawa XD Ja chciałem to DLC do gry w W3, ale żeby mieć tam Tomb Kings najpierw muszę kupić W2 (za jakieś 250 zł - i koniecznie na Epicu, ze Steama się nie wlicza, nie ma żadnej multiplatformości, więc fajne promki odpadają) i dopiero potem łaskawie mogę wykupić DLC za prawie siedem dych. 320 zł za jedną upatrzoną rasę to dość sporo. Ogólnie jak ktoś chce mieć W3 z wszystkimi rasami/lordami, to nie wiem, czy starczy mu 1500 zł. To jest cena jak za takie niszowe symulatory lotnictwa, gdzie jedna maszyna potrafi kosztować parę stówek, ale 1500 za grę z dodatkami na rynku mainstreamowym? Poyebało. A najlepsze jest to, że jakby było jakieś Complete Edition nawet za 600 zł, to bym kupił, ale chciwość Creative Assembly nie zna granic i dostaną ode mnie najwyżej luja do dupy. Niedługo to chyba nawet za dodatek z różowymi rękawiczkami Karla Franza będą wołać 80 zł, no chyba że nie masz podstawki, to wtedy 250 XD A jak już zobaczyłem w oknie rekrutacji, że nawet jednostki mają kłódkę z napisem wykup dlc XYZ, to coś we mnie pękło. XD Pochwalę natomiast wygodę i szybkość zwrotów na epicu.

Świętoszków natomiast uprzedzę, że W3 ma denuvo, więc nie zesrajcie na miętowo, jak macie w zwyczaju. Uff, chuop się wyżalił i jest mu lżej na sercu.

#gry #piractwo #warhammer #totalwar #lujwdupe
JaredXxX - Średniej długości tekst o tym, dlaczego piracenie gier jest lepsze niż kup...

źródło: mElba8HKNicV211y6pMo_960_560

Pobierz
  • 93
  • Odpowiedz
a Steam oraz cyfrowa dystrybucja upada od 10 lat tak mocno, że od wielu lat nie macie na PC nawet gry na płycie tylko kod a sprzedaż digitali przewyższa pudełkową XDDDD


@janushek: bo ludzie to kretyni i lgną do ognia jak cmy, podobnie będzie np. z płatnością bezgotówkową.
  • Odpowiedz
@JaredXxX: gościu płakanie na total wara warhammer to żenada. Najlepsza seria ever z total watów. Ta kasa za te dlc im się po prostu należy, kawał świetnej roboty. Oczywiście mówię o ekipie od fixow i dlc nie od vanilla xD ja gram w ta serie od początku i od tylu lat dostaje cały czas cos nowego. Było się zorientować co kupujesz.
  • Odpowiedz
@Jailer: Widzę jesteś jednym z tych typów co jak kupi kawę za pełną cenę i poprosi mleko które stoi pięknie wyeksponowane przy kawiarni, to każą mu dopłacić drugie tyle co sama kawa i dopłaci, bo bez mleka nie pije, a przecież jego wina, że nie przeczytał głęboko schowanego regulaminu co do użytku mleka, bo na billboardzie ani słowa o tym. Jeśli tak to współczuję dawać się dymać.
Prawda taka, że żeby
  • Odpowiedz
@JaredXxX: Dobra wykopki teraz będą srały żarem o złodziei, bo oni są pierwsi do nadstawiania dupy wielkim firmom dymającym ich na hajs.

Już pomijając tę kwestię, to w przypadku Total Warów ich już dawno #!$%@?ło. Co nowsza gra to więcej DLC nasrają z jakimś gównem pokroju jednostka. Ostatnia normalna część pod tym względem to Medieval II, gdzie było jedno DLC aż i to porządne. Z kolei od Empire im #!$%@?ło i
  • Odpowiedz
@BEZlMIENNY: piękna analogia z dupy, ale odpowiem: nikt mnie nie zmusza, żeby kupić tę kawę. Mogę napić się wody xD A jeżeli będę chciał się napić akurat tej kawy, to zapłacę tyle, ile ktoś sobie za nią życzy, zamiast kraść mu tę kawę. Gry komputerowe i kawa nie są niezbędne do przeżycia, dlatego nie ma usprawiedliwienia dla kradzieży w tym przypadku.
  • Odpowiedz
Na Steam Cream api. Na epic Scream api. https://cs.rin.ru/forum/viewtopic.php?f=10&t=111437&hilit=total+warhammer https://github.com/acidicoala/ScreamAPI Nie kupować gier poza promocją. Ceny sprawdzać tu https://steamdb.info/. Epic jest tańszy. Terminy promocji sprawdzać tu https://steamdb.info/sales/history/ https://www.gamewatcher.com/news/epic-games-store-sale-2020-schedule. Nie kupować Total Warhammera 3 bo szajski. Dwójka lepsza.
  • Odpowiedz
nadstawianie dupy wielkim firmom dymającym ich na hajs

Wykop ma dwie fiksacje analne: prawicową oraz chłopskorozumną aka KAŻDY chce MOICH pieniędzy!!!!
  • Odpowiedz
@JaredXxX: Po pierwsze - nie musisz nic kupować poza WH3 i masz pełen dostęp do mapy Immortal Empires.
Po drugie - jeśli kupiłeś WH2 za 250 zł, to jesteś mało inteligentny, jak ta gra teraz chodzi pewnie za jakieś 30-70 zł XD. Nawet nie wiem czy WH3 w preorderze nie kosztował mniej xD
Po trzecie - kupowanie WH1 i WH2 to jest jak kupowanie DLC, tylko że są tańsze i dają
  • Odpowiedz
@JaredXxX: a jeszcze co do DLC do WH2 i WH1 w WH3 - CA planuje zrobić tak, żeby te DLC przeportować w sklepach, żebyś mógł je kupić jako DLC do trójki. Wcześniej z tego co wiem, to ani Steam, ani Epic nie oferowały takiej opcji która jest łatwa w implementacji.
  • Odpowiedz
Bosz jaka robacza mentalność. Ze wszystkiego trzeba mieć doktorat, bo inaczej MAJĄ PRAWO cię wydymać i to będzie twoja wina xDDDDDDDDDDDDDDDDDD


@zrobmy_sobie_rewolucje: xDDDDDD wystarczy przeczytać opis produktu, ale najwidoczniej kogoś tu przerasta umiejętność czytania ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz
: wydawało mi się że w grach chodzi o to by się relaksować i miło spędzać czas, a nie o to by rozgrywkę poprzedzić robieniem kilkugodzinnego riserczu czy kupienie danego produktu nie wiąże się z masą ficzerów które ewidentnie wyglądają jakby były wycięte z podstawki


@spajdermen: ale ty pojęcia mylisz. Jak kupisz samą podstawkę do 3 części to możesz normalnie grać. Masz dostęp do WSZYSTKIEGO co oferuje podstawka. Tryb łączony z
  • Odpowiedz
@JaredXxX: Ale nie wiem o co ci chodzi, przecież sam napisałeś, że zapłaciłbyś 600 zł za to gówno i byłeś w trakcie zbierania tego syfu, żeby mieć w grze dostęp do kilku pikseli więcej, ale widocznie zbyt wysokie wymagania zmusiły cię do zwrotu, ale jakby proces był łatwiejszy to byś kupił...
Sam napędzasz tą patologię, tak jak i inni idioci zwani graczami, to się nie ma co dziwić, że "trzeba was
  • Odpowiedz