Wpis z mikrobloga

Średniej długości tekst o tym, dlaczego piracenie gier jest lepsze niż kupowanie, a producentom luj w dupę (na podstawie gry Warhammer Total War III).

Miałem #!$%@?ą ochotę zagrać w ten tytuł, dlatego kupiłem go na Epicu za 219 zł + 2 DLC (za kolejno 59 i 49 zł). Jakże wielkie było moje zdziwienie, gdy się okazało, że dostanę tylko nowe rasy, których jest raptem kilka (za ponad 300 zł, przypominam), a nie mogę zagrać nawet gównianym imperium czy krasnoludami - ale to nie jest tak, że ich nie ma w grze, o nie. Masz po prostu pokazane lody do lizania przez szybę, taką kłódeczka, że jak chcesz imperium to musisz kupić takie a nie inne DLC z poprzednich części gry. Ich modele się bardzo ładnie wyświetlają, abyś wiedział, co tracisz. Ponieważ sporo tych DLC było for free to sobie je pobrałem (bez posiadania podstawki W1 i W2) i nawet upatrzyłem sobie DLC z Tomb Kings za 67 zł. I tu się zaczyna zabawa XD Ja chciałem to DLC do gry w W3, ale żeby mieć tam Tomb Kings najpierw muszę kupić W2 (za jakieś 250 zł - i koniecznie na Epicu, ze Steama się nie wlicza, nie ma żadnej multiplatformości, więc fajne promki odpadają) i dopiero potem łaskawie mogę wykupić DLC za prawie siedem dych. 320 zł za jedną upatrzoną rasę to dość sporo. Ogólnie jak ktoś chce mieć W3 z wszystkimi rasami/lordami, to nie wiem, czy starczy mu 1500 zł. To jest cena jak za takie niszowe symulatory lotnictwa, gdzie jedna maszyna potrafi kosztować parę stówek, ale 1500 za grę z dodatkami na rynku mainstreamowym? Poyebało. A najlepsze jest to, że jakby było jakieś Complete Edition nawet za 600 zł, to bym kupił, ale chciwość Creative Assembly nie zna granic i dostaną ode mnie najwyżej luja do dupy. Niedługo to chyba nawet za dodatek z różowymi rękawiczkami Karla Franza będą wołać 80 zł, no chyba że nie masz podstawki, to wtedy 250 XD A jak już zobaczyłem w oknie rekrutacji, że nawet jednostki mają kłódkę z napisem wykup dlc XYZ, to coś we mnie pękło. XD Pochwalę natomiast wygodę i szybkość zwrotów na epicu.

Świętoszków natomiast uprzedzę, że W3 ma denuvo, więc nie zesrajcie na miętowo, jak macie w zwyczaju. Uff, chuop się wyżalił i jest mu lżej na sercu.

#gry #piractwo #warhammer #totalwar #lujwdupe
JaredXxX - Średniej długości tekst o tym, dlaczego piracenie gier jest lepsze niż kup...

źródło: mElba8HKNicV211y6pMo_960_560

Pobierz
  • 93
@JaredXxX: Dymanie w dupsko graczy odc. 2137. Odkąd gracze stali się kolejnym poważnym konsumentem i sprzedaje się już wszystko "gamingowe" i "dla graczy", a producenci gier przerzucili się na cyfrówki, ten rynek stał się pośmiewiskiem dla ludzi patrzących na to z boku. Wydawanie pierdyliona dlc, modele subskrybcyjne, robienie tysiąca wersji jednej gry (patrz bethesda), czy robienie ciągle remaków, czyli de facto zarabianie pieniędzy po kilka razy na niemal tym samym to
@JaredXxX: Ta, w podstawce masz ledwo 15 grywalnych lordów, ponad połowa jest zablokowana za DLCkami, tyle dobrze, że ta nowa kampania jest za free, jest całkiem fajna. Jednak zawsze 2 gry, strategie i fightery tak jebią ludzi na kasę, nie wiem czemu ktokolwiek się na to zgadza
robienie ciągle remaków, czyli de facto zarabianie pieniędzy po kilka razy na niemal tym samym


@murmurlrl: są gry warte odświeżenia, ja w wiele tytułów bym nie zagrał gdyby nie remake bo po co mam grać w piksele i kwadraty skoro mogę to zrobić w jakiejś normalnej oprawie

Takich przepyadków będzie masa


@qeti: a Steam oraz cyfrowa dystrybucja upada od 10 lat tak mocno, że od wielu lat nie macie na
@JaredXxX: z multiplatformowością sie zgodze, chociaz wystarczyło mi 5 minut zeby przeczytac na totalwar.org ze gry i dlc musza byc na jednej platformie by dzialalo wszystko na immortal empires. Co do contentu i zawartosci w zeszlym tygodniu udostepnili immortal empires dla wszystkich, mozesz miec tylko 3ke i kupic dlc dla dodatkowych lordow, ale nie majac 1ki czy 2ki zagrasz rasami juz z podstawki i wszystkimi flc, takze tutaj argument calkowicie nietrafiony.
@JaredXxX przeczytałem tylko pogrubiony tytuł i dalej mi się już nie chce. Wiesz że nie ma przymusu grania? ( ͡º ͜ʖ͡º) nie chcesz nie kupuj i nie graj, jak byłem gówniakiem też piraciłem, ale od kiedy zarabiam pieniądze zrozumiałem jak to działa, może za parę lat też dodasz 2 do 2.
@JaredXxX: Mnie przede wszystkim zniechęca koniecznosc instalowania tych wszystkich #!$%@? sklepów XD Jakie to jest #!$%@?. Na szczęście denuvo już się powoli na głupi ryj wywala ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@JaredXxX: Miałem takie same odczucia. Chciałem sobie pograć w mod immortal empires, kupiłem grę, chciałem odpalić, okazuje się że muszę kupić jeszcze pozostałe wersje gry, tak w sumie to pewnie z 1000 zł wydać XD No i oczywiście moja wina, bo powinienem to wiedzieć (niby skąd?). Całe szczęście przy nowych grach zawsze patrzę by nie przekroczyć limitu 2 godzin i móc zwrócić, więc zwróciłem, nigdy więcej nie kupię Total War.
@JaredXxX: Ja przez kupę czasu grałem w EU4, jakie tam są jazdy z dlc xD
Sporo pieniędzy trzeba wydać żeby wszystko mieć a zachęcają tanią podstawką którą można kupić za chyba 40zł, na różnych promocjach można kompletować tą grę ale i tak koszt to w przybliżeniu chyba tysiąc złotych.
Gra dla uzależnionych, na szczęście ja już nie gram. Wydałem na tą grę mnóstwo pieniędzy i chyba 2 tysiące godzin.
W cs
żeby mieć pełny dostęp do zawartości gry musisz mieć dodatki z poprzednich części?


@deziom: możesz też patrzeć, że mając poprzednie części dostajesz z nich zawartość w jednej dużej grze ^^

z uwagi, że Total War Warhammer jest największym (pod kątem ilości) zawartości Total Warem to nie widzę w tym nic złego
żeby mieć pełny dostęp do zawartości gry musisz mieć dodatki z poprzednich części? Co do #!$%@? xDDDDDDD i jeszcze wykopowe zwierzęta bronią takiej polityki xDDDDDDDDDDDDDDDDDD


@deziom: pełny kontent Warhammera 3 to jest kontent Warhammera 3 + DLC do Warhammera 3. A dodatki z poprzednich części są potrzebne do trybu gry, który zawiera kontent z poprzednich gier.