Wpis z mikrobloga

Średniej długości tekst o tym, dlaczego piracenie gier jest lepsze niż kupowanie, a producentom luj w dupę (na podstawie gry Warhammer Total War III).

Miałem #!$%@?ą ochotę zagrać w ten tytuł, dlatego kupiłem go na Epicu za 219 zł + 2 DLC (za kolejno 59 i 49 zł). Jakże wielkie było moje zdziwienie, gdy się okazało, że dostanę tylko nowe rasy, których jest raptem kilka (za ponad 300 zł, przypominam), a nie mogę zagrać nawet gównianym imperium czy krasnoludami - ale to nie jest tak, że ich nie ma w grze, o nie. Masz po prostu pokazane lody do lizania przez szybę, taką kłódeczka, że jak chcesz imperium to musisz kupić takie a nie inne DLC z poprzednich części gry. Ich modele się bardzo ładnie wyświetlają, abyś wiedział, co tracisz. Ponieważ sporo tych DLC było for free to sobie je pobrałem (bez posiadania podstawki W1 i W2) i nawet upatrzyłem sobie DLC z Tomb Kings za 67 zł. I tu się zaczyna zabawa XD Ja chciałem to DLC do gry w W3, ale żeby mieć tam Tomb Kings najpierw muszę kupić W2 (za jakieś 250 zł - i koniecznie na Epicu, ze Steama się nie wlicza, nie ma żadnej multiplatformości, więc fajne promki odpadają) i dopiero potem łaskawie mogę wykupić DLC za prawie siedem dych. 320 zł za jedną upatrzoną rasę to dość sporo. Ogólnie jak ktoś chce mieć W3 z wszystkimi rasami/lordami, to nie wiem, czy starczy mu 1500 zł. To jest cena jak za takie niszowe symulatory lotnictwa, gdzie jedna maszyna potrafi kosztować parę stówek, ale 1500 za grę z dodatkami na rynku mainstreamowym? Poyebało. A najlepsze jest to, że jakby było jakieś Complete Edition nawet za 600 zł, to bym kupił, ale chciwość Creative Assembly nie zna granic i dostaną ode mnie najwyżej luja do dupy. Niedługo to chyba nawet za dodatek z różowymi rękawiczkami Karla Franza będą wołać 80 zł, no chyba że nie masz podstawki, to wtedy 250 XD A jak już zobaczyłem w oknie rekrutacji, że nawet jednostki mają kłódkę z napisem wykup dlc XYZ, to coś we mnie pękło. XD Pochwalę natomiast wygodę i szybkość zwrotów na epicu.

Świętoszków natomiast uprzedzę, że W3 ma denuvo, więc nie zesrajcie na miętowo, jak macie w zwyczaju. Uff, chuop się wyżalił i jest mu lżej na sercu.

#gry #piractwo #warhammer #totalwar #lujwdupe
JaredXxX - Średniej długości tekst o tym, dlaczego piracenie gier jest lepsze niż kup...

źródło: mElba8HKNicV211y6pMo_960_560

Pobierz
  • 93
@Jailer: nie było napisane w opisie produktu, jaką mają politykę DLC, wyobraź sobie. O braku multiplatformowości dowiedziałem się z Reddita, a w grze ewidentnie pisze "kup DLC Tomb Kings aby odblokować rasę", o podstawce W2 dowiedziałem się, kiedy już dodałem do koszyka.

@Placek_po_wegiersku no, a total wary to swietny gry :/ kiedyś się je dało robić bez nadmiernego złodziejstwa. Ja rozumiem, że DLC dają zarobek, ale to jest chore, co oni
@JaredXxX ogólnie nie lubię tego systemu DLC ale z czasem go rozumiem, pozwala to dłużej pracować nad tytułem. DLC do Warhammerow powinny kosztować jednak dużo mniej niż obecnie, gdzie jedno z DLC z frakcją kosztuje 1/4 ceny normalnej gry. #!$%@?.
Wracając do tematu:
1. pretensje możesz mieć tylko do siebie, sam nie sprawdziłeś jak to działa. Steam i Epic to dwie rywalizujące platformy i CA nie ma tu nic do gadania.
2.
@Aztec26626: ja nie mam, broń Boże, nic do ich DLC, ale niech mi chociaż pozwolą je kupować bez pdostawek, bo ja chcę tylko W3 i wszystko, co kupuje chce mieć w W3, a W1 i W2 są mi zbędne i kosztują dużo (ok. 500)

Ad 1. Ja to sprawdziłem pre factum na Reddicie, bo coś mnie tknęło przed zakupem, a oburzam się na sam fakt, że nie było żadnego komunikatu, że
@JaredXxX: ja kupilem wszystko z allkeyshopu za jakies 700zl, bo ludzie z pracy w to grali, a ja wzialem to w cirmno. Jakie bylo moje zdziwienie, ze III to zabugowane gowno (strzelanie, fighting system, przyklejone jednostki). Zainstalowalem II i o wiele lepiej sie gralo, ale koniec koncow ta gra nie jest dla mnie. Ostatnio na reddicie wszedlem w r/totalwar i znow zainstalowalem III. Bugi zniknely, ale gierka nadal taka jakas meh,
o ile nie da się kupić wersji bez DRM uważam, że w pełni legalne i godziwe jest ściągnąć pirata. Sprawdźce se, co się stało z grą Workers and Resuorces, ktoś z developerów sie pokłócił z resztą, i ludzie którzy "kupili" gre nie mogą sobie w nią pograc. Takich przepyadków będzie masa.