Wpis z mikrobloga

Nigdy nie zdawałem sobie sprawy, że tradycyjna polska dieta, którą jadłem od małego jest tak tucząca i nie zdrowa. Jako dziecko zawsze miałem problemy z nadwagą od przedszkola aż po liceum. Co ciekawe nie jadłem fast foodow ani żadnego śmieciowego żarcia itp. podstawą diety były zupy, ziemniaki na wszelkie sposoby, mleko, kompoty domowe, białe pieczywo, wieprzowina oraz mięso z kurczaka. Dopiero gdy moja siostra widząc jak tyją jej dzieci na jedzonku dziadków odważyła się powiedzieć nie i pokłóciła się tym samym z rodziną zauważyłem przyczyny. Patrzę teraz z perspektywy wiecznego grubasa w dzieciństwie na dzieci siostry, które według mojej mamy mają anemie i są niedożywione a tak naprawdę pożegnały się z polską dietą i wyglądają normalnie xdd I nie jest tak, że nie miałem ruchu czy coś byłem bardzo aktywny więc problem leżał w diecie... #kuchnia #jedzzwykopem #gotujzwykopem #pijzwykopem #jedzenie #dieta #odchudzanie #rodzina #dziecinstwo #dzieciaki
snorli12 - Nigdy nie zdawałem sobie sprawy, że tradycyjna polska dieta, którą jadłem ...

źródło: P2151662-scaled

Pobierz
  • 317
stygmatyzacja ziemniaków zamiast tony tłuszczu, którym są polane


@Limonene: no imo właśnie tłuszcz jest lepszy niż cukier. afaik tłuszczem dostarczysz mniej kalorii, żeby się nasycić, niż cukrem. ale jak mieszasz jedno z drugim, to faktycznie jest mieszanka wybuchowa. imo białko + tłuszcz > białko + cukier > białko + tłuszcz + cukier, jeżeli chodzi o to co jest bardziej zdrowe
@snorli12: całe dzieciństwo jechałem na polskim jedzonku i całe dzieciństwo byłem chudy tzn wysportowany, to samo później jak dbałem o ruch i sport to wcinałem codzienne mase tłustego żarcia, miesia, tylko wystrzegam się za duzej ilosci węglowodanów i miałem spoko sylwetkę, raczej bycie grubym to kwestia głównie ilości ruchu a nie diety, tzn mam tu na myśli normalne jedzenie, nie monsterki, chipsy, słodycze i fast foody itp itd
@snorli12: wszytskie grubasy jakie znam na tyle by wypowiedzieć się o ich diecie, jedzą czipsy, słodycze, słodkie napoje. To jest ich cecha wspólna. Oczywiście wprost proporcjonalna jest ilość wyżej wymienionych do ich grubości. Ja i mój brat wychowaliśmy się na tej samej, raczej tradycyjnej kuchni, ale ja #!$%@?łem więcej słodkiego i przekąsek i byłem trochę ulaną #!$%@?ą a on fitnesiarzem. Dziękuję za wypowiedź
@snorli12: to nie jest kwestia tuczących potraw - tylko samych porcji, przecież to ile nasi rodzice i dziadkowie dawali nam jedzenia to była tragedia, i do tego w dużej części i tak zostawało, zawsze pamiętam że jak jadłem u dziadków obiad to dawali tyle że potem miałem praktycznie pełny brzuch przez cały dzień, a teraz jak np mam dietę pudełkową i widzę ile co ma kalorii to te ich obiadki miały
Same ziemniaki są fit


@asiaczk: ty to wiesz, ja to wiem ale i tak ziemniaki będą w ogólnej opinii na indeksie

Wystarczy ich nie gotować (a potem z wodą wylewa się wszystkie mikroelementy i witaminy) tylko przygotować z innymi warzywami na parze i ma się wszystko co dobre w ziemniakach. Trzeba tylko się przyzwyczaić do innego smaku takiej potrawy a z tym było najciężej.
malyalewarjat - >Same ziemniaki są fit 

@asiaczk: ty to wiesz, ja to wiem ale i tak ...

źródło: garnek-do-gotowania-na-parze-sano-2-l_1

Pobierz
@snorli12:

Nigdy nie zdawałem sobie sprawy, że tradycyjna polska dieta, którą jadłem od małego jest tak tucząca i nie zdrowa.

Nie ma czegoś takiego jak tucząca dieta ze względu na jej rodzaj. Każde danie ma określoną liczbę kalorii. Jesz tyle ile trzeba i nie jesteś gruby. Tucząca dieta jest wtedy jak jesz za dużo. Od małego do gdzieś tak dwudziestego roku życia jadłem tradycyjną polską dietę i ani przez sekundę nie
Farmazony Pan #!$%@?. Problemem była ilość a nie kaloryczność potraw. Wychowałem się na podobnej diecie i zawsze miałem kaloryfer na brzuchu i nawet teraz jako 33 latek zarys rzeźby został. Z tymże nie żarłem jak świnia tych ziemniaków i schabowych, a dodatkowo byłem bardzo aktywnym dzieckiem, jak była pogoda to zawsze na boisko. Później w okręgówce biegałem za piłką. Na kolację przeważnie jajecznica na boczku o 19 i nic więcej nie jadłem