Wpis z mikrobloga

@depish: mega integracja z reszta urządzeń, wspólny schowek dla iphona, maca, ipada, ktoś dzwoni na telefon, ja będąc w słuchawkach na macbooku mogę odebrać telefon z poziomu laptopa, zero wyszukiwania sterowników, ściągam interesujące programy przez brew z command line’a, itd itp. Po prostu jest wygodny i mega użyteczny. Nie wiem jak z reinstalem systemu na obecnych windowsach ale mój macbook ma 5 lat bez formata, żadnego czyszczenia i nie widzę potrzeby
@bb89: te wszystkie rzeczy które wymieniłeś, to takie "nice to have", które nie usprawiedliwiają dorzucenia kilku tysięcy złotych w moim odczuciu za podobną pod względem mocy specyfikację. Nie będę się upierał, nigdy nie pracowałem na macu, pracuję na windowsie, ale z windą kupiłem kompa za 8k który jest #!$%@? i pod względem mocy starczy mi na długo, gdy rozpatrywałem maci, to musiałem patrzeć na takie za 12k. Może się kiedyś przekonam,
@depish: może coś w tym być ale z kolei jak patrzę na bardziej profesjonalne sprzęty od della czy thinkpady to ceny są niemniejsze, wspomniany wcześniej thinkpad carbon 16k xD
@bb89: Kupuj maka, teraz nie ma nic lepszego.

@depish Tak? Podaj mi przykład laptopa, który jest lepszy od macbooka air z m2 w tej samej cenie. Apple teraz jest bezkonkurencyjne i nie ma się w ogóle nad czym zastanawiać, chyba, ze potrzebujesz windowsa. Widziałeś w ogóle jaka jest wydajność Apple Sillicon? Przecież taki MacBook Air to niszczy maca pro na xeonach, a co dopiero jakiegoś della nawet z i7…
@bb89: nie patrzysz na bardziej profesjonalne sprzęty, tylko na równie hipsterskie i przepłacone co sprzęt od Apple. Thinkpad Carbon, serio? Laptop, w którym połowa ceny to klapa z włókna węglowego, a bebechy jak w lapkach 3x tańszych? xD

@Shashek: te ARMy są bardzo efektywne energetycznie i to tyle z ich zalet właściwie. Wydajnościowo takie M2 jest słabsze od np. Intela i7-12700H, a to mniej-więcej ta sama półka cenowa (mniej-więcej, bo
Nie wiem jak z reinstalem systemu na obecnych windowsach


@bb89: od przeszło ponad 10 lat (czyli czasów W7) nie robi się tego bez potrzeby. Windowsy zwalniały przez zawalony rejestr, w nowych zarządzanie jest już w porządku. Nie robi się formatów o ile ktoś nie zawali sobie doszczętnie komputera jakimś malware. Nawet w przypadku nowych dysków, częściej już się klonuje stary windows, z rejestrem i programami zamiast stawiać nowy na czysto

To
@BreathDeath: już napisałem wcześniej, że "praktycznie każdy laptop w cenie Macbooka jest lepszy od Macbooka pod względem mocy obliczeniowej" więc musiałbym podać wszystkie modele laptopów za wyjątkiem tych najtańszych. Zarzuć dowolnym konfigiem Maca i podaj jego cenę, a bez problemu znajdę wydajniejszy odpowiednik w tej samej cenie.

W zdecydowanej większości testów 12700H wypada lepiej od M2, nawet dla jednego jaja:
https://www.notebookcheck.net/i7-12700H-vs-M2_14013_14521.247596.0.html
W zastosowaniach wielordzeniowych to już całkowita deklasacja ze względu na
@Cragmite: @depish do pracy w IT typu web development macos to system ostateczny. Prawdziwy UNIX z natywnym terminalem, brew jako manager pakietów, super stabilność i generalnie bezproblemowa praca.

Społeczność developerów ma nadreprezentację Apple i dlatego większość narzędzi developerskich jest optymalizowana pod macos, podobnie szukając rozwiązań problemów czy tutoriali będzie dużo łatwiej.

Można kombinować z Windows i WSL ale to w praktyce działa jak jakiś smutny ulep do tego z fatalną wydajnością