Wpis z mikrobloga

Od kilku lat na adres email mojej mamy przychodzą wiadomości od ENERGA o zaległościach w opłatach za energię. Problem jest w tym, że wiadomości te są wysyłane na inny bardzo podobny adres.
Mama ma adres typu imienazwisko@gmail.com a adres odbiorcy maila to imie.nazwisko@gmail.com. Nie wiem czy to jakiś problem Gmaila czy co.
#pytanie #gmail #energa #email
  • 6
@roszej: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gmail does not count dots as part of an account name. That is, first.last@ is the same e-mail address as firstlast@. This applies to both account creation and usage to send e-mail; the presence of dots in the name does not make it a different e-mail address.


https://support.google.com/accounts/thread/45417050/getting-emails-addressed-to-firstnamelastname-while-my-account-is-firstname-lastname?hl=en

Błąd stary jak świat.
@roszej: Tak działa gmail

Jeśli ktoś wyśle Ci e-maila i przypadkowo doda kropki do Twojego adresu, i tak dostaniesz tę wiadomość. Jeśli Twój adres to na przykład jankowalski@gmail.com, wszystkie wersje tego adresu z przypadkowo wstawionymi kropkami też należą do Ciebie: jan.kowalski@gmail.com. j.anko.wals.ki@gmail.com.
Problem jest w tym, że wiadomości te są wysyłane na inny bardzo podobny adres.

Mama ma adres typu imienazwisko@gmail.com a adres odbiorcy maila to imie.nazwisko@gmail.com. Nie wiem czy to jakiś problem Gmaila czy co.


@roszej: dla googla jest to ten sam adres - ala.ma.kota, alama.kota oraz alamakota trafią do jednej skrzynki... Jak masz konto gmaila dodaj losowo kropki i wyślij test do siebie.