Wpis z mikrobloga

Jak zachowujesz się wobec zorganizowanych grup Polaków i polskich inicjatyw za granicą?

  • Garnę się do rodaków, szukam z nimi kontaktu 9.9% (10)
  • Unikam ich jak ognia 50.5% (51)
  • Nie unikam ale selekcjonuję takie grupy/inicjatywy 32.7% (33)
  • Udzielam się tam tylko wtedy gdy czegoś chcę 5.9% (6)
  • Sam tworzę takie grupy/inicjatywy za granicą 1.0% (1)

Oddanych głosów: 101

  • 6
takie grupy to po prostu rak


@PiotrFr: Dlatego inne nacje maja nad nami przewage, bo oni sie do siebie garna i wprowadzaja wlasna kulture. I tak nikt nie mowi, ze takie grupy to rak. Masz po prostu kompleksy.
Zobacz sobie jak wygląda dowolną grupa "Polacy w ..."


@PiotrFr: To tylko internet, natomiast zupelnie inaczej widze zorganizowane akcje pokroju zebranie sie i wspolne kibicowanie naszej reprezentacji na MŚ, festiwale jedzenia czy koncerty polskich gwiazd za granica.

Musimy natomiast jeszce troche "wspiac" sie w drabince kariery, zeby Polacy stali sie managerami wysokiego szczebla lub wlasicielami duzych biznesów, zebysmy rowniez zaczeli wspolpracowac na arenie biznesowej.
@przegrywNL: Mam wielu polskich znajomych. Sa to przerozni ludzie- I Ci którzy wyjechali do Norwegii w 2004 jako dzieci i tych którzy przyjechali tu w doroslym wieku. W każdej grupie emigrantow jest i patologia i spoko ludzie. A jeśli trafią się tylko na patologię to może sam jest sie problemem skoro przyciaga się sama patologię;) w grupach jakiś kulturowych nie uczestnicze bo nie mam czasu ani ochoty.
natomiast zupelnie inaczej widze zorganizowane akcje pokroju zebranie sie i wspolne kibicowanie naszej reprezentacji na MŚ, festiwale jedzenia czy koncerty polskich gwiazd za granica


@Dentka7: ...albo propozycje w stylu "nie chciałbyś perfumek po taniości?"